• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

IBM a CzechInvest urychlují inovace prostřednictvím prvního středoevropského digitálního hubu v cloudu

Václav Maletínský
17. 9. 2015
| Tiskové zprávy

Společně s agenturou CzechInvest a partnery společnost IBM představila CzechStartups.org – první „digitální město“ ve střední a východní Evropě.
Nový online portál pro začínající firmy, podnikatele rizikového kapitálu a technologické nadšence si klade za cíl navázat nová obohacující spojení mezi startupy, poskytnout nové příležitosti a vytvořit nová partnerství, která podpoří inovace a ekonomický rozvoj.

Hlavní město České republiky Praha, díky své poloze v srdci Evropy a největší populaci developerů, představuje bránu do ostatních zemí střední a východní Evropy. Česká republika má za sebou dlouhou tradici v technických oborech a může se chlubit velmi dobrou kvalitou vzdělávacího systému, který slouží jako základ pro budoucí rozvoj dovedností a produkuje vynikající pracovní sílu. Hlavní město Praha s místními univerzitami podporuje podnikatele a může se prezentovat činností mnoha urychlovačů a inkubátorů.

Generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera a generální ředitel IBM Česká republika Branislav Šebo dnes slavnostně uvedli do provozu portál CzechStartups.org – první „digitální město“ ve střední a východní Evropě na podporu startupů. Tato digitální platforma nabízí začínajícím firmám možnost nahlédnout do celého ekosystému v České republice, poskytne jim kompletní přehled potenciálních investorů, a další podporu v oblasti finančních předpisů a podobných.

„Inovativní vlády a partnerské iniciativy ve střední a východní Evropě podněcují hospodářský růst v tomto regionu a rychle z ní činí nejvýznamnější trh pro vývojáře. A to je i důvod, proč IBM nadále investuje do místních digitálních komunit, start-upů a podporuje vývojáře,“ řekla Sandy Carter, generální ředitelka IBM pro cloudový ekosystém a vývojáře. Partnerství mezi IBM a CzechStartups.org pomůže technologickým inovátorům budovat nové dovednosti a získat kontakty, nástroje a zdroje vedoucí k růstu jejich podnikání nejen v České republice, ale i v celé střední a východní Evropě, a na mezinárodní úrovni,“ dodala Sandy Carter.
CzechStartups.org je interaktivní platforma, postavená na IBM Bluemixu a SoftLayer cloudové infrastruktuře. Umožňuje návštěvníkům dozvědět se vše o nových začínajících podnicích; číst o úspěšných inovačních technologických novinkách a akcích zaměřených na start-upy. CzechInvest, Czech ICT Alliance, IBM a Rockaway Capital poskytli obsah a další zdroje pro budování tohoto portálu. Budou ho také používat jako svou hlavní platformu pro komunikaci se začínajícími podniky, inkubátory a vývojáři aplikací. Stránka bude také nabízet komplexní interaktivní mapu o probíhajících akcích pro start-upy v Praze.

IBM Bluemix je postaven na platformě Cloud Foundry a v současné době nabízí přes 100 cloudových služeb a opensourcových nástrojů od společnosti IBM a ekosystému jejích partnerů – včetně nástrojů využívaných v prostředí sociálních sítí, mobilních nástrojů, analytických nástrojů, nástrojů pro integraci cloudu, internet věcí a podobných. Místní vývojáři budou mít možnost využít Bluemix pro rychlejší vývoj nových aplikací, jakož i rychlejší uvedení nových služeb na trh.

„Start-upy hrají důležitou roli v ekonomice, a to zejména díky svým schopnostem rychle inovovat, najít mezery na trhu a vytvořit nová pracovní místa. A proto jim musíme dát šanci na úspěch. Nový webový portál nabídne informační platformu pro lepší komunikaci mezi začínajícími podniky, inkubátory a investory. Pod jednou střechou chceme nabídnout prostředí, které jim pomůže soustředit se na inovace, vytváření nových produktů, sdílení informací, možností, kontaktů a poskytne konzultační služby od zkušených podnikatelů, stejně jako možnosti financování,“ řekl Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.

Kromě on-line digitálního hubu CzechStartups.org, IBM spolupracuje s místním ekosystémem partnerů na mnoha akcích a hekatonech směřujících k urychlení inovací v České republice. V blízké budoucnosti IBM také plánuje otevřít v Praze start-upové centrum, které bude spolu s CzechStartups.org portálem start-upům poskytovat podporu a zdroje, které pomůžou proměnit nápady v ziskové podniky.

Související příspěvky

Kryptoměny a jejich ekonomika
Zprávičky

Asociace: Stát při přijetí bitcoinového daru porušil základní pravidla

5. 6. 2025
Tiskové zprávy

Women in Tech snídaně: sdílení, které pomáhá ženám v technologiích růst

5. 6. 2025
Zprávičky

Více než čtvrtina německých firem počítá s propouštěním kvůli umělé inteligenci

5. 6. 2025
Tiskové zprávy

Méně papírování, rychlejší schvalování. Draslovka sjednocuje správu výdajů a služebních cest do jednoho systému

5. 6. 2025

Zprávičky

Kryptoměny a jejich ekonomika

Asociace: Stát při přijetí bitcoinového daru porušil základní pravidla

ČTK
5. 6. 2025

Stát při přijetí bitcoinového daru odpovídajícího téměř jedné miliardě korun nesplnil podle České kryptoměnové

Více než čtvrtina německých firem počítá s propouštěním kvůli umělé inteligenci

ČTK
5. 6. 2025

Více než čtvrtina německých firem počítá v příštích pěti letech s propouštěním kvůli umělé

STMicroelectronics hodlá podle svého šéfa zrušit 5 000 pracovních míst

ČTK
5. 6. 2025

Francouzsko-italský výrobce čipů STMicroelectronics předpokládá, že během příštích tří let sníží počet zaměstnanců o

V Maroku zatkli muže podezřelého z únosů podnikatelů s kryptoměnami ve Francii

ČTK
4. 6. 2025

V Maroku byl zatčen čtyřiadvacetiletý muž francouzsko-marockého původu, který je podezřelý z organizování série

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost asi Senát schválí

ČTK
4. 6. 2025

Prověření dodavatelů, kteří by mohli představovat pro stát bezpečnostní riziko, a také vyloučení jejich

Pětice motorů technologických inovací v příští dekádě

Rusko chce integrovat svůj chatovací model do systémů na ISS

ČTK
4. 6. 2025

Rusko plánuje, že svůj chatovací model GigaChat integruje do počítačových systémů na Mezinárodní vesmírné

Jak se GenAI etabluje v podnikových informačních systémech?

Každý obyvatel SAE má mít zdarma přístup k placené verzi ChatGPT

ČTK
4. 6. 2025

Každý občan nebo rezident Spojených arabských emirátů má získat zdarma přístup ke službě ChatGPT

Kryptoměny a jejich ekonomika

Odborníci: Bitcoin se ke kriminální činnosti používá málo, lze dohledat historii

ČTK
3. 6. 2025

Kryptoměna bitcoin se vzhledem k možnosti dohledat transakce používá ke kriminální činnosti relativně málo.

Tiskové zprávy

Women in Tech snídaně: sdílení, které pomáhá ženám v technologiích růst

Méně papírování, rychlejší schvalování. Draslovka sjednocuje správu výdajů a služebních cest do jednoho systému

Panasonic Toughbook poskytuje řešení pro propojená vozidla pro AA

Synology představuje DiskStation DS425+

DP7200: Synology rozšiřuje svou řadu ActiveProtect, aby vyhověla požadavkům rychle rostoucích podniků

Evropští studenti zazářili v prestižní ICT soutěži

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Pre-screening

Smart Phones

Backupovat

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Začíná sezóna Nočních svítících oblak
  • AMULET umí pomocí umělé inteligence předvídat vývoj rostlin
  • Fanzor2, eukaryotická obdoba bakteriálního CRISPR-Cas, je dalším příslibem pro editování genomu

RSS AbcLinuxu RSS

  • Canonical Launchpad vypíná Bazaar
  • SeaMonkey 2.53.21
  • Petice za povinné zveřejnění zdrojových kódů softwaru použitých ve veřejné správě

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.