• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

GFI Software: narůstající složitost firemních sítí často snižuje produktivitu a konkurenceschopnost

Pavel Houser
26. 9. 2019
| Tiskové zprávy

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že zvětšování a zesložiťování firemních počítačových sítí často ke snižování produktivity a konkurenceschopnosti podniků. Nárůst počtu zařízení a aplikací v sítích zvyšuje nároky na propustnost a zabezpečení sítí a pokud organizace své sítě nezdokonalují, hrozí jim selhání s provozními a finančními ztrátami. Studie společnosti Forrester ukazuje, že většina společností utrácí kolem 70 % svého IT rozpočtu na údržbu a provoz stávajících systémů, zatímco jen 30 % se investuje do nových projektů.

Každou sekundu se k internetu nově připojuje přes 120 zařízení, samotných IoT zařízení bude na internetu do roku 2020 přes 20 miliard. Důsledkem tohoto růstu je zvětšující se počet prvků, které v takové komplexní síti mohou selhat. Mezi hlavní síťové problémy, které mohou mít zásadní dopad na organizaci, patří zejména:
• Slabé zabezpečení – Jednou z nejběžnějších příčin síťových problémů je bezpečnost, nebo spíše nedostatek zabezpečení. Podle Ponemon Institute jsou dvě třetiny všech narušení sítí způsobeny bezpečnostními mezerami, lidskými chybami a nedbalostí.
• Změny konfigurace – Během přidávání nebo odebírání zařízení ze sítě, doplňování nových funkčností, migraci systémů, nebo provádění podstatných změn ve stávajících aplikacích dochází ke změnám sítě a její konfigurace, což může vést ke snížení její výkonnosti a integrity.
• Manuální správa – Manuální správa a zásahy, neefektivní síťové postupy a procesy, a neúplný přehled o provozu a výkonnosti sítě mohou snižovat míru inovací a konkurenceschopnost. Studie od Veriflow ukazuje, že na manuálně prováděné procesy spoléhá 69 % organizací.
• Absence prioritizování klíčových aplikací – Video aplikace jako Netflix či YouTube mohou spotřebovat podstatnou část přenosové kapacity organizace. Kritické aplikace pak zpomalují své spuštění nebo zcela zamrznou. Výsledek: ztráta dat, ztráta produktivity, frustrovaní uživatelé.
„IT administrátoři a informační manažeři dnes stojí před úkolem jak vyhovět náročnějším požadavkům business uživatelů na výkonnost IT a přitom zachovat integritu svých stále komplexnějších sítí,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a na Slovensku. „Aktuální problémy svých firemních sítí dnes mohou identifikovat a vyřešit s pomocí nástrojů pro průběžné vyhodnocování provozu, automatizované skenování a prioritizaci důležitých podnikových aplikací.“

GFI Software organizacím nabízí řešení Exinda Network Orchestrator, které umožňuje podnikům porozumět síťovému a aplikačnímu provozu ve své infrastruktuře, aby mohly snadno a proaktivně alokovat šířku internetového pásma pro kritické aplikace k zajištění požadovaného výkonu. Nástroj GFI LanGuard zase poskytuje automatizovanou správu aktualizací, skenování zranitelností na počítačích i mobilních zařízeních a auditování sítě a softwaru. Pro zvýšení bezpečnosti umožňuje vytvářet soupis prostředků každého zařízení v síti včetně tabletů a chytrých telefonů. GFI LanGuard je také součástí licenčního modelu GFI Unlimited umožňujícího využívat až 10 produktů GFI Software za cenově výhodné, jednotné předplatné.

Související příspěvky

Tiskové zprávy

eDoklady mají milion uživatelů

25. 5. 2026
Zprávičky

Vláda vybrala 55 strategických projektů v rámci digitalizace agend (aktualizováno)

25. 5. 2026
Zprávičky

InPost spouští nabídku na převzetí za 7,8 mld. eur, odkup potrvá do července

25. 5. 2026
Zprávičky

Google, Meta a TikTok čelí v EU stížnosti kvůli podvodným inzerátům

25. 5. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zprávičky

Vláda vybrala 55 strategických projektů v rámci digitalizace agend (aktualizováno)

ČTK
25. 5. 2026

Vláda vybrala 55 strategických projektů v digitalizaci, ke každému určila odpovědného manažera. Vychází přitom

InPost spouští nabídku na převzetí za 7,8 mld. eur, odkup potrvá do července

ČTK
25. 5. 2026

Nabídka na převzetí polské společnosti InPost za 7,8 miliardy eur (189,4 miliardy Kč) potrvá

Google, Meta a TikTok čelí v EU stížnosti kvůli podvodným inzerátům

ČTK
25. 5. 2026

Internetové společnosti Google, Meta Platforms a TikTok čelí v Evropské unii stížnosti ze strany

Umělá inteligence: Nástroje vs. platforma, věda vs. kreativita

Papež v encyklice o AI varoval před dezinformacemi a dopady umělé inteligence

ČTK
25. 5. 2026

Papež Lev XIV. ve své první encyklice Magnifica Humanitas (Skvělé lidství), která se věnuje

ECB svolává banky k jednání o rizicích odhalených umělou inteligencí

ČTK
24. 5. 2026

Evropská centrální banka (ECB) vyzve finanční instituce, aby urychlily práce na zabezpečení svých počítačových

Soud se bude znovu zabývat pokutou 125 milionů korun pro MPSV

ČTK
23. 5. 2026

Pražský městský soud se bude muset znovu zabývat žalobou, kterou se ministerstvo práce a

Čtvrtletní zisk výrobce počítačů Lenovo se více než zdvojnásobil, tržby rekordní

ČTK
22. 5. 2026

Očištěný čistý zisk čínského výrobce počítačů Lenovo se ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí více než

SpaceX vynesla další sérii 60 družic sítě Starlink

Muskova SpaceX v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 4,3 miliardy dolarů

ČTK
21. 5. 2026

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska v prvním čtvrtletí letošního roku hospodařila s

Tiskové zprávy

eDoklady mají milion uživatelů

Synology uvádí PAS7700, active-active NVMe platformu pro kritická podniková prostředí

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu datovou SIM kartu vzrostla na 15,1 GB

HP představuje nové velkoformátové tiskárny pro malé a střední firmy

ViewSonic podpořil Halu roku 2026

Q1 výsledky společnosti T-Mobile

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Zář 23
Celý den

Cyber Attacks

Zobrazit kalendář

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Širokopásmový

OOH

Internal auditor

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Znamená pomalost přemýšlivost? A co u AI?

Kamil Pittner
8. 5. 2026

Dodavatelé modelů AI soupeří o to, aby jejich systémy poskytovaly nejen lepší odpovědi, ale také pracovaly...

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.