• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Motorola představuje rozšířené portfolio RFID produktů s podporou standardu ETSI 302.208

Petra
17. 9. 2008
| Tiskové zprávy
Motorola

Společnost Motorola Enterprise Mobility business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, uvádí na trh novou přenosnou RFID čtečku společně s novou globální firmwarovou aktualizací pro pevné RFID čtečky v Evropě. Tyto novinky přinášejí lepší výkon a snadnou implementaci, která zefektivňuje podnikové postupy a maximalizuje organizační produktivitu díky shodě s nejnovějším standardem ETSI 302.208.

Nové přenosné RFID čtečky a modernizovaná pevná RFID čtečka budou nyní v souladu s novým standardem ETSI 302.208, který umožňuje, aby byla RFID zařízení neustále zapnutá. To nabízí významné výhody oproti RFID čtečkám, které fungují na základě standardu ETSI 220, a které mohou fungovat pouze šest minut
v každé hodině. Tato zařízení, která jsou navržená pro použití u výrobců, v dopravě a logistických společnostech, které potřebují načítat balíčky, palety a položky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, pomohou podnikům zvýšit přehled o majetku a monitorovat stav zásob, aniž by bylo nutné koordinovat komplikované časové rozvrhy pro načítání.

Přenosná RFID čtečka Motorola MC9090G

Nová verze R1 přenosné RFID čtečky MC9090G je první odolnou přenosnou RFID čtečkou, která má integrovanou RFID anténu namísto odděleného připínacího nástavce. Tato přenosná RFID čtečka je postavená tak, aby vydržela úskalí každodenního používání, včetně častých pádů na beton a kontaktu s vodou i prašným okolím. Je schopná načítat RFID tagy i ve znečištěném nebo drsném prostředí, jako jsou nákladní doky nebo sklady. Toto zařízení se svými 740g je nejen přenosné, ale i ergonomické a díky integrované anténě je MC9090G-R1 vyvážená pro pohodlné používání po celou dobu pracovní směny. Mobilní terminál s RFID technologií rovněž nabízí 802.11a/b/g WLAN, načítání čárových kódů, Bluetooth, vysoce kvalitní displej a využívá operační systém Windows Mobile 5.0.

„V Evropě se objevuje silná poptávka po odolné, ergonomické a přenosné RFID čtečce, která vyhovuje standardu ETSI 302.208,” uvedl Joseph Owusu, partner a spoluzakladatel společnosti Mieloo & Alexander, předního poskytovatele RFID řešení se sídlem v Nizozemí. „Díky designu, který poskytuje maximální komfort a pohodlí, a současnému odstranění předchozích omezení typu Duty Cycle a LBT (Listen Before Talk) bude tato nejnovější odolná přenosná RFID čtečka Motorola MC9090 velmi vhodná pro každodenní chod podniků v celé řadě průmyslových odvětví, kde zajistí nepřerušovanou produktivitu zaměstnanců.”

Nová verze přenosné RFID čtečky Motorola MC9090-G pro Evropu je již k dispozici za cenu 4 995 dolarů.

Vylepšení pevné RFID čtečky Motorola XR480

Spolu s uvedením na trh evropské verze přenosné RFID čtečky byla rovněž modernizována pevná RFID čtečka Motorola XR480 tak, aby vyhovovala standardu ETSI 302.208. K tomu nabídne firmwarová aktualizace LLRP (low level reader protocol) rozhraní pro vyšší flexibilitu u své skupiny výrobků XR nebo u pevných RFID čteček. Díky integraci LLRP se může rodina výrobků XR od společnosti Motorola “zapojit a fungovat” do jakéhokoliv již existujícího RFID systému, což umožňuje snazší implementaci, lepší výkon a snadnější modifikace i zlepšení již vyvinutých systémů. Čtečka je navržená tak, aby mohla fungovat v řadě prostředí pro sběr dat, včetně maloobchodních zařízení pro správu majetku a letištních prostor pro sledování zavazadel.

Aktualizace poskytuje rozšířenou podporu pro čtení/psaní Gen-2 paměti (s maximální velikostí paketů 512 bitů), která umožňuje XR čtečkám efektivněji zpracovávat velké množství informací z tagů. To dovoluje podnikům, aby si více než kdykoliv předtím ukládaly a přenášely informace, které se týkají balení, zavazadel a pohybů palet v rámci dodávkového řetězce, ale i v mnoha dalších prostředích, která vyžadují sledování informací v reálném čase. Tuto aktualizaci pro pevné čtečky X480 bude možné si zdarma stáhnout přes webové stránky společnosti Motorola a bude k dispozici od poloviny října.

„Tento vývoj představuje skutečné „dospívání“ technologie RFID”, řekl Andy McBain, produktový manažer ve společnosti Motorola. „Překážky pro přijímání této technologie padají a díky prvnímu odolnému zařízení, které dokáže načítat informace z RFID tagu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, se nyní otevírají dveře společnostem, které chtějí získat rychlý přehled o stavu svých zásob, dodávek nebo majetku
v reálném čase, aniž by museli mít čtečky přesně seřízené s tagy, nebo aniž by museli čekat na tu správnou dobu pro načítání.”

O společnosti Motorola

Motorola je celosvětově známý dodavatel technologií a produktů pro mobilní komunikaci a vysokorychlostní internet. Vize Mobilita bez hranic zavazuje společnost Motorola pomáhat svým zákazníkům v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Svého cíle dosahuje prostřednictvím špičkových produktů a spolehlivých služeb, které zahrnují komunikační infrastrukturu, řešení podnikové mobility, digitální set-top-boxy, kabelové modemy a mobilní zařízení včetně příslušenství Bluetooth. Motorola, zařazená do žebříčku Fortune 100, dosáhla v roce 2007 obratu ve výši 36,6 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.motorola.com.

Související příspěvky

Zprávičky

Soud se bude znovu zabývat pokutou 125 milionů korun pro MPSV

23. 5. 2026
Zprávičky

Čtvrtletní zisk výrobce počítačů Lenovo se více než zdvojnásobil, tržby rekordní

22. 5. 2026
Srovnávací test STAC-M3 prokázal bezkonkurenční schopnosti řady úložných systémů FlashBlade//S500
Články

Analýza Fortinet: problémy spojené s nedostatkem odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti přetrvávají

22. 5. 2026
Tiskové zprávy

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu datovou SIM kartu vzrostla na 15,1 GB

21. 5. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zprávičky

Soud se bude znovu zabývat pokutou 125 milionů korun pro MPSV

ČTK
23. 5. 2026

Pražský městský soud se bude muset znovu zabývat žalobou, kterou se ministerstvo práce a

Čtvrtletní zisk výrobce počítačů Lenovo se více než zdvojnásobil, tržby rekordní

ČTK
22. 5. 2026

Očištěný čistý zisk čínského výrobce počítačů Lenovo se ve fiskálním čtvrtém čtvrtletí více než

SpaceX vynesla další sérii 60 družic sítě Starlink

Muskova SpaceX v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu 4,3 miliardy dolarů

ČTK
21. 5. 2026

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska v prvním čtvrtletí letošního roku hospodařila s

Výrobce čipů AMD investuje na Tchaj-wanu 10 mld. USD do navýšení výroby pro AI

ČTK
21. 5. 2026

Americký výrobce polovodičů AMD (Advanced Micro Devices) plánuje na Tchaj-wanu investovat více než deset

Tchajwanská firma postaví v Ústeckém kraji centrum pro polovodičové chemikálie

ČTK
21. 5. 2026

Tchajwanská společnost i-TRANS Global připravuje v Ústeckém kraji evropské logistické centrum pro polovodičové chemikálie.

Čistý zisk společnosti Nvidia se za uplynulé čtvrtletí ztrojnásobil

ČTK
21. 5. 2026

Čistý zisk společnosti Nvidia se za uplynulé čtvrtletí ztrojnásobil na 58 miliard dolarů, což

Rožnovský výrobce polovodičů onsemi propustil zhruba 200 lidí z asi 1700

ČTK
21. 5. 2026

Rožnovský výrobce polovodičů onsemi propustil v Česku zhruba 200 lidí z asi 1700 zaměstnanců.

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Jihokorejští odboráři uzavřeli předběžnou dohodu se Samsungem, stávka se odkládá

ČTK
20. 5. 2026

Jihokorejští odboráři dnes uzavřeli předběžnou mzdovou dohodu se společností Samsung Electronics. Stávku, kterou plánovali

Tiskové zprávy

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu datovou SIM kartu vzrostla na 15,1 GB

HP představuje nové velkoformátové tiskárny pro malé a střední firmy

ViewSonic podpořil Halu roku 2026

Q1 výsledky společnosti T-Mobile

SAP Business One řídí distribuci klimatizací a tepelných čerpadel Midea

Laboratoř ComSource je nově vybavena technologií OPSWAT Smart Touch

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Kvě 26
Celý den

Umelá inteligencia v IT infraštruktúre

Zář 23
Celý den

Cyber Attacks

Zobrazit kalendář

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Tier

PHP Home

FPLMTS

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Znamená pomalost přemýšlivost? A co u AI?

Kamil Pittner
8. 5. 2026

Dodavatelé modelů AI soupeří o to, aby jejich systémy poskytovaly nejen lepší odpovědi, ale také pracovaly...

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.