• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Sázkové kanceláře: Počet sázek na esport roste

ČTK
3. 8. 2023
| Zprávičky

Sázení na esporty, tedy soutěžní hraní počítačových her, je v Česku stále populárnější. Pro sázející se staly atraktivními v době pandemie covidu, kdy byly pozastaveny tradiční sportovní soutěže. Restrikce spojené s omezováním přímého kontaktu hráče za monitory nezasáhly tak zásadním způsobem jako běžné sportovce, a esportové soutěže se tak na rozdíl od fotbalu či tenisu mohly dál pořádat. Momentálně jsou jedním z nejvíce sázených odvětví a od začátku roku se na esportech prosázely stovky milionů korun. ČTK to sdělily oslovené sázkové kanceláře.

„Esporty jsou trvale rostoucím segmentem, a proto jsou úspěšné a stále populárnější. V posledních letech esporty významně stoupají v žebříčku nejsázenějších sportů, zejména v živých sázkách. Ještě v roce 2019 byly někde na úrovni badmintonu, uzavíraly top desítku. V roce 2023 už jsou po tenisu, fotbalu, hokeji a basketbalu na pátém místě, a tvoří tak přes osm procent veškerých live sázek u Tipsportu,“ uvedl jeho mluvčí Jiří Hadrava. Podle Hadravy se počet sázek v letošním prvním pololetí meziročně zvedl o 70 procent.

Esporty se dělí na dvě kategorie. Mezi tradiční esporty patří „střílečky“, strategické nebo takzvané MOBA hry, jakými jsou Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), League of Legends (LoL), Dota 2 nebo Starcraft. Jsou obecně populárnější mezi sázejícími, kteří tyto hry sami ve volném čase hrají, a proto jim i rozumí. Většina sázejících ale dává přednost cyber sportům, tedy klasickým sportům ve virtuálním prostředí. Mezi ty patří fotbalová FIFA a hokejová NHL.

„Nejsázenějším zápasem v historii bylo prozatím finále CS:GO turnaje ESL Cologne 2022, na který bylo vsazeno v řádech milionů korun v předzápasových i živých sázkách,“ dodal Hadrava.

Sázení na videohry přitahuje hlavně mladší generace, které na videohrách vyrostly. „V českých podmínkách jsou esporty stále poměrně mladým odvětvím, což odpovídá i skupině, která se o ně zajímá. Obecně tak můžeme mluvit o věkovém rozmezí mezi 20 a 30 roky. V kategorii 40 a více sázkaři dál preferují hlavně standardní sporty. Podíl žen se pak proti klasickému sportu nijak neliší, velkou převahu mají muži,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Popularita sázení na esporty bude podle sázkových kanceláří i nadále růst s tím, jak se v ČR bude rozšiřovat soutěžní videoherní scéna. „Je nepochybné, že tuzemská esportová scéna má stále potenciál se posouvat dopředu, což se bude dál odrážet i v zájmu o sázky. Na druhou stranu, i když dál bude posilovat, asi nelze předpokládat, že by svojí atraktivitou byla v dohledné době schopna konkurovat fotbalu, tenisu a hokeji,“ doplnil Šrain.

Podle dat České asociace esportu byla loni odhadovaná velikost českého esportového trhu 150 milionů korun a za posledních šest let vzrostl šestinásobně. Celková odhadovaná velikost světového esportového trhu přesáhla 1,3 miliardy dolarů (28,4 miliard korun). V minulém roce sledovalo esportové zápasy téměř 600 milionů lidí po celém světě.

Rubriky: ByznysČeské IT

Související příspěvky

Zprávičky

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

13. 6. 2025
Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů
Zprávičky

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

12. 6. 2025
Zprávičky

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

12. 6. 2025
Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB
Zprávičky

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

12. 6. 2025

Zprávičky

Nvidia a Perplexity AI plánují evropské modely AI, zapojí se také Slovensko

ČTK
13. 6. 2025

Americký výrobce vyspělých polovodičů Nvidia a a start-up Perplexity AI uzavřely partnerství pro vytvoření

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

ČTK
13. 6. 2025

Americká společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), jednala se

Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

ČTK
12. 6. 2025

Piráti podali trestní oznámení na šéfa sekce IT ministerstva práce Karla Trpkoše kvůli zadávání

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

ČTK
12. 6. 2025

Policie pravděpodobně získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků. Umožnit to má

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

ČTK
12. 6. 2025

Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o

ČR by si v AI měla najít silné stránky, potenciál je ve zdravotnictví

ČTK
12. 6. 2025

Česko by si v umělé inteligenci (AI) mělo najít silné stránky a těm se

Studia Disney a Universal žalují firmu Midjourney kvůli autorským právům

ČTK
11. 6. 2025

Americká filmová studia Walt Disney a Universal Pictures podala žalobu na provozovatele populárního generátoru

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů v ČR byl v květnu nejnižší za poslední rok

ČTK
11. 6. 2025

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) evidoval v květnu v ČR nejnižší

Tiskové zprávy

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

AI vyžaduje kontext i ve veřejné správě

ZEBRA SYSTEMS vyhlásila nejlepší lokální partnery za rok 2024

Women in Tech snídaně: sdílení, které pomáhá ženám v technologiích růst

Méně papírování, rychlejší schvalování. Draslovka sjednocuje správu výdajů a služebních cest do jednoho systému

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

TMSI

Srovnávací reklama

IT/EDP manager

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Stroj na výrobu štěstí
  • Nejcennější nálezy z výzkumu před stavbou Pražského okruhu
  • Psilocybin vyšel jako srovnatelný s klasickými antidepresivy

RSS AbcLinuxu RSS

  • Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice
  • AOSP (Android Open Source Project) bez zdrojových kódů specifických pro telefony Pixel od Googlu
  • Visual Studio Code a VSCodium 1.101

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.