• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Opera Mini na iPhone láme rekordy

Petr Švec
31. 5. 2010
| Zprávičky

Jen v průběhu dubna si tento nejrozšířenější mobilní prohlížeč stáhlo na 2,6 milionu majitelů mobilního telefonu iPhone.

Iphone-ruka
iPhone 3G

Proniknutí na platformu iPhone se norskému vývojáři Opera SA více než vydařilo. Podle nedávno zveřejněné tiskové zprávy představovali v dubnu majitelé telefonů iPhone zhruba 70% všech nových uživatelů mobilního internetového prohlížeče Opera Mini. To reprezentuje zhruba 2,6 milionu uživatelů. Dá se přitom očekávat, že toto číslo v průběhu května velmi silně naroste. Opera v současnosti eviduje na 58,9 milionů uživatelů, což z ní, s tržním podílem 26,7%, dělá nejrozšířenější internetový prohlížeč pro smartphony.

Apple Operu Mini oficiálně schválil 13. dubna. Obecně se přitom očekávalo, že firma, stejně jako v minulosti už mnohokrát, tuto aplikaci odmítne. Důvodem měl být především fakt, že Opera Mini se staví přímo proti vlastnímu prohlížeči Applu, Safari. Ten je dlouhodobě terčem kritiky mnoha uživatelů telefonu iPhone, a to především kvůli nízké rychlosti, nízké nabídce dodatečných služeb a hlavně vysoké náročnosti na datové přenosy.

Ty jsou obecně jedním z největších problémů iPhonu a pomalu způsobují komplikace i některým mobilním operátorům. Například americký operátor AT&T, který byl výhradním distributorem prvních tří generací telefonu iPhone, dlouhodobě bojuje s nedostatečnou kvalitou a kapacitou své datové infrastruktury především v silně zalidněných oblastech východního a západního pobřeží USA.

Jsou to ale právě datové přenosy, respektive tedy jejich úspora, na které Opera Mini sází. Díky kompresi a dalším úpravám avizuje Opera Mini až 90% úsporu přenesených dat oproti Safari, stejně jako několikanásobně vyšší rychlosti. Celková čísla budou bezesporu nižší, i tak ale dlouhodobá snaha Opery zaměřená na snižování datové náročnosti, přináší své ovoce. Opera Mini je v současnosti k dispozici pro všechna zařízení využívající iPhone OS, tedy tablet iPad, telefon iPhone a také multimediální přehrávač iPod Touch.

Zdroj: Reuters

Související příspěvky

Tiskové zprávy

Panasonic Toughbook poskytuje řešení pro propojená vozidla pro AA

4. 6. 2025
Zprávičky

V Maroku zatkli muže podezřelého z únosů podnikatelů s kryptoměnami ve Francii

4. 6. 2025
Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB
Zprávičky

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost asi Senát schválí

4. 6. 2025
Tiskové zprávy

Synology představuje DiskStation DS425+

4. 6. 2025

Zprávičky

V Maroku zatkli muže podezřelého z únosů podnikatelů s kryptoměnami ve Francii

ČTK
4. 6. 2025

V Maroku byl zatčen čtyřiadvacetiletý muž francouzsko-marockého původu, který je podezřelý z organizování série

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost asi Senát schválí

ČTK
4. 6. 2025

Prověření dodavatelů, kteří by mohli představovat pro stát bezpečnostní riziko, a také vyloučení jejich

Pětice motorů technologických inovací v příští dekádě

Rusko chce integrovat svůj chatovací model do systémů na ISS

ČTK
4. 6. 2025

Rusko plánuje, že svůj chatovací model GigaChat integruje do počítačových systémů na Mezinárodní vesmírné

Jak se GenAI etabluje v podnikových informačních systémech?

Každý obyvatel SAE má mít zdarma přístup k placené verzi ChatGPT

ČTK
4. 6. 2025

Každý občan nebo rezident Spojených arabských emirátů má získat zdarma přístup ke službě ChatGPT

Kryptoměny a jejich ekonomika

Odborníci: Bitcoin se ke kriminální činnosti používá málo, lze dohledat historii

ČTK
3. 6. 2025

Kryptoměna bitcoin se vzhledem k možnosti dohledat transakce používá ke kriminální činnosti relativně málo.

Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G

Apple zahájil právní kroky proti nařízení EK, aby otevřel svůj ekosystém rivalům

ČTK
3. 6. 2025

Americký technologický gigant Apple zahájil právní kroky proti březnovému nařízení Evropské komise (EK), aby

Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur

ČTK
2. 6. 2025

Evropská komise uložila německé společnosti pro rozvoz jídla Delivery Hero a její španělské divizi

Estonsko se chystá vybavit studenty nástroji v oblasti AI

ČTK
2. 6. 2025

Estonsko, které se nachází na vrcholu žebříčků vzdělávání, se chystá vybavit studenty a učitele

Tiskové zprávy

Panasonic Toughbook poskytuje řešení pro propojená vozidla pro AA

Synology představuje DiskStation DS425+

DP7200: Synology rozšiřuje svou řadu ActiveProtect, aby vyhověla požadavkům rychle rostoucích podniků

Evropští studenti zazářili v prestižní ICT soutěži

Schneider Electric pomáhá v Portugalsku vybudovat jedno z největších evropských datových center

Společnosti ČD – Telematika a ČD – Informační Systémy se spojily: vznikl nový lídr v ICT službách v dopravě a státní správě

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Akce (Event)

NSS

Adware

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Experimentálni fyzici SAV detegovali jednu z najsilnejších slnečných búrok tohto roka
  • Černé díry dědí magnetická pole po mateřských hvězdách
  • Zdraví střev může být klíčem k prevenci leukémie, ukazuje nová studie

RSS AbcLinuxu RSS

  • Rok aukcí domén v registru CZ
  • Ubuntu Touch OTA-9 Focal
  • Murena /e/OS 3.0

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.