Aktuálně o startupech: novinky z Webexpa

Vilém Heinz, 28. October 2010 10:00 8 komentářů
Rubriky: Hardware, Byznys

Startup
A jsme tu s dalším číslem seriálu "Co nového ve startuoech". Tentokrát se podrobněji podíváme na finalisty zářijového Webexpa.

O čem se v tomto článku dočtete:

NiceReply.com – e-mailová komunikace (Slovensko)
HotGloo.com – tvorba modelu www stránek (Německo)
Superscout.com – anonymní hledání práce (Mezinárodní)
Bijk.com – správa serverů na unixových systémech (Česko)

niceriplay

NiceReply:

NiceReply.com

Země původu: Slovensko

Nice Reply má velmi blízko k aplikaci ToneCheck, který jsme recenzovali zde.Je kvalitně proveden s dobrou podporou uživatele a také se snaží přijít s něčím novým. V tomto případě se ovšem nespoléháme na práci robota, ale na hodnocení lidí, respektive příjemců e-mailu. Jednoduše řečeno, společnost NiceReply se spoléhá na to, že ti, jenž obdrží vaše e-maily budou ochotni napsat svůj názor na ten daný e-mail. Nechci být příliš skeptický, ale zamyslete se sami, zda budou lidé ochotni psát svůj názor na každý váš e-mail. Navíc je zde možnost,že si z vás někdo vystřelí a napíše své hodnocení zcela zavádějícím způsobem a způsobit tak katastrofu větších rozměrů, než když se budete spoléhat na výše zmíněný ToneCheck. NiceReply je bezesporu zajímavý nápad, ale zakládá si na tom, že lidé budou ochotni stále dokola hodnotit vaše e-maily. Můžete si být jisti, že nebudou.

Shrnutí z hlediska firemního využití:
+ finanční nenáročnost na správu
+ originální nápad
- potencionální bezpečnostní rizika
- takřka nulové využití

Můj názor:
Dle mého názoru nestačí mít pouze inovativní nápad, ale je třeba také tento nápad správně uskutečnit. V tomto ohledu bohužel NiceReply selhává a proto se podívejme na třetí bronzové místo, které náleží službě HotGloo.

HotGloo

HotGloo:


HotGloo

Země původu: Německo

HotGloo se na první pohled může zdát jako další z řady webových stránek, které vám umožní navrhnout vlastní webovku (např. Webnode). Avšak pokud se podíváme na tuto službu blíže, zjistíme, že jde o něco zcela jiného. HotGloo vám neumožní vytvořit funkční webovou stránku, ale pomůže vám navrhnout jakousi ‚kostru’, kterou posléze předáte grafikům a programátorům, kteří vám z ní stránku už vytvoří. V této chvíli si možná pokládáte otázku: „K čemu to je? Proč prostě neřekneme našim lidem, jak stránku chceme?“ Odpověď je jednoduchá: „Protože neexistuje lepší způsob, jak dát vašim lidem vědět, co přesně potřebujete.“ HotGloo vám umožní vytvořit design vaší stránky přesně tak, jak chcete včetně provázání jednotlivých částí. Vše se dá velice jednoduše upravit či předělat. Je zde také možnost spolupracovat s více lidmi na jednom projektu, takže je domluva ve skupině opět o něco jednodušší. Na druhou stranu, při designování jste omezeni možnostmi webové aplikace, které jsou sice rozsáhlé, ale přesto vám leckdy nemusí stačit a vaše stránky budou s největší pravděpodobností do určité míry podobné ostatním stránkám, též vytvořených pomocí HotGloo

Shrnutí z hlediska firemního využití:
+ nízké náklady
+ skvělý způsob jak promítnout svůj nápad
- pro starší počítače a prohlížeče náročný editor
- omezené možnosti designování

Můj názor:
Originální nápad a kvalitní provedení činí z HotGloo dobrou volbu pro všechny designery webových stránek, kteří mají problémy převést své nápady do reality. Práce je intuitivní a jednoduchá a stránky vypadají profesionálně bez příliš velikého úsilí. Ovšem musíte počítat s tím, že se jedná pouze o návrh a skutečné stránky pomocí HotGloo nevytvoříte.

Superscout


Superscout

Superscout.com

Země původu: Mezinárodní

Služba Superscout se tváří jako obyčejný server s nabídkou práce a také takovým je. Čím si tedy zasloužil druhé místo? Unikátní nabídkou: nabízejte své služby anonymně. Pokud pracujete ve firmě a hledáte, kde by jste si přivydělali, nemusí se váš šéf tvářit příliš šťastně pokud budete své schopnosti nabízet na internetu. Superscout přichází s řešením. Vytvoříte si profil, ve kterém popíšete a prosadíte své schopnosti, to vše zcela anonymně. Teprve až když se vám někdo ozve a vy tuto nabídku přijmete, odhalíte vaše kontaktní informace, avšak pouze tomu, kdo vám nabídku zadal. Ovšem každá mince má i svou druhou stranu. V tomto případě je nutno zmínit, že tato služba není zdarma. Za vytvoření profilu si musíte zaplatit a vzhledem k tomu, že Superscout není v současné době příliš navštěvován, šance, že se vám podaří vydělat více pěněz než jste zaplatili není přespříliš vysoká.

Shrnutí z hlediska firemního využití:
+ takřka žádná konkurence
- nízká návštěvnost
- placená služba, pokud chcete využít anonymity

Můj názor:
Superscout je zajímavým, ale přesto poněkud zbytečným projektem. Anonymně prosazovat své služby na trhu práce je sice výhoda, ale stejného výsledku lze s trochou snahy dosáhnout i zdarma a nízká návštěvnost je u serveru s nabídkou pracovních možností velkým problémem.

BIJK


bijk


Země původu: Česko

Dostáváme se k poslednímu a tudíž vítěznému projektu StartUp Show. Jste uživatelem linuxu a máte server, který chcete spravovat, ale nemáte na najmutí admina? Pak sáhněte po Bijk.com. Moje upoutávka zní jako ze špatné reklamy, ale tento portál Vám doopravdy dokáže zjednodušit práci. Posílání upozornění formou SMS, velké množství různorodých grafů a náhledů a to vše zdarma k vyzkoušení. To už je nabídka, kterou by jste neměli minout. Pokud byste chtěli službu využívat dále, budete si muset připlatit, ale za tyto výhody se vám cena vyplatí. Jedinou výraznou nevýhodou je nemožnost využití pro Windows, které jsou přeci jenom rozšířenější než unixové systémy.

Shrnutí z hlediska firemního využití:
+ velmi kvalitní zpracování
+ nízké náklady
- pouze unixové systémy

Můj názor:
Kvalitně zpracované prostředí a bohaté možnosti kontroly činí BIJK jasnou volbou pro všechny vlastníky unixových serverů. Uživatelé populárnějších operačních systému mají prozatím smůlu, ale nic nebrání tomu, aby se situace v budoucnu změnila.


Komentáře

Náhodný kolemjdoucí #1
Náhodný kolemjdoucí 03. November 2010 14:17

"Jste uživatelem linuxu a máte server, který chcete spravovat, ale nemáte na najmutí admina?"
-> bijk je predsa IBA monitoring, nie management

Tomas Janovsky #2
Tomas Janovsky 03. November 2010 19:38

Musim uvest na pravou miru nektera fakta o Superscoutu.

Vytvoreni profilu a vyuzivani sluzby pro kandidata (tedy toho kdo hleda praci) je a vzdy bude zcela zdarma. Vubec nechapu kde se informace o placenem profilu vzala, zrejmne chyba v prekladu?

Profil firmy je take zcela zdarma, vcetne publikovani pracovnich pozic. Platit se bude (v budoucnu, zatim je zdarma i toto) pouze za zobrazeni kontaktnich udaju kandidata ktery se prihlasi na nejakou pracovni pozici. V tom je take nejvetsi rozdil oproti stavajicim sluzbam. Pro firmy to ma obrovskou vyhodu v tom ze nemusi platit za inzerat predem, aniz by vedeli jaci kandidati se na pracovni pozici prihlasi. V me predchozi praci se dost casto stavalo ze jsme zaplatili nekolik tisic za publikaci inzeratu, a po mesici jsme meli na stole dve tri odpovedi, z toho jedna se blizila nasim pozadavkum.. V Superscoutu plati firma pouze za kandidata ktereho si vybere(detaily jako je vzdelani, praxe, schopnosti atd jsou viditelne pred zaplacenim).

Franta #3
Franta 28. October 2010 15:14

Ad „Jedinou výraznou nevýhodou je nemožnost využití pro Windows, které jsou přeci jenom rozšířenější než unixové systémy.“

To platí možná tak na desktopu, ale Bijk je určený pro monitorování serverů – tam je situace jiná, např. u webových serverů má Microsoft podíl jen 17 %, u serverů z kategorie TOP 500 má Linux dokonce 91% podíl (i když tyhle servery asi sotva někdo bude chtít měřit nějakým Bijkem). Takže volba platformy (unix/linux) je dobrá.

Náhodný kolemjdoucí #4
Náhodný kolemjdoucí 28. October 2010 15:56

Predbehl jste mne. ;-) Autori clanku by asi meli obcas zjistovat fakta, nez o nich zacnou psat. Novinar, ktery papouskuje udaje o market-share z desktopu v kontextu s podilem na serverech, je u mne spatny novinar.

Heinz Vilém #5
Heinz Vilém 28. October 2010 17:33

Obor serverů není mojí nejsilnější stránkou, ale rád se poučím. Pokud máte nějaké zdroje, kde lze zjistit podíl serverových systémů, rád svůj článek poupravím a aktualizuji.

Franta #6
Franta 28. October 2010 18:17

Obecná čísla (včetně vnitrofiremních systémů) je trochu problém zjistit, ale ty údaje, co jsem uváděl, pocházejí z veřejných statistik – podle <a href="http://news.netcraft.com/archives/2010/10/12/october-2010-web-server-survey.html">měření Netcraftu</a> používá Microsoftí HTTP servery 17 % aktivních serverů (teď v říjnu už jen 16 %). Jasně, není to přímo údaj o operačním systému (i takového Apache lze provozovat na Windows), nicméně korelace je tam velmi silná. Top 500 je žebříček pěti set nejvýkonnějších počítačů světa. Stránky www.top500.org se teď zdají být nedostupné, takže aktuální odkaz nemám, ale červnu, kdy jsem o tom psal diplomku, používalo Linux 455 z 500 těchto superpočítačů (tzn. 91 %).

Použití Bijku bude asi nejtypičtější u těch veřejných webových serverů, takže statistika Netcraftu bude relevantní (dost pochybuji, že by to někdo používal pro svoje vnitrofiremní systémy a odkrýval strukturu svojí vnitřní sítě a složení systémů někomu dalšímu – poskytovateli měřící služby).

Náhodný kolemjdoucí #7
Náhodný kolemjdoucí 28. October 2010 23:20

Ctenar pravem predpoklada jistou uroven odbornosti od cloveka, ktery se k danemu tematu vyjadruje. Sirit bludy z neznalosti neni prilis profesionalni.

Heinz Vilém #8
Heinz Vilém 29. October 2010 10:07

To je pravda a za tuto chybu beru plnou zoodpovědnost. Jen chci říct, že startupem může být prakticky cokoli, a proto bych musel znát dobře všechny IT obory a to bohužel není možné.

RSS 

Komentujeme

Experiment kousek od našich hranic

Pavel Houser , 12. May 2019 13:40
Pavel Houser

Bělorusko je u nás zemí nepříliš známou, i když čistě geograficky není o nic dál než Pobaltí. Experi...

Více

Kalendář

19. 05.

23. 05.
IEEE SP 2019
20. 05.

22. 05.
VeeamON 2019
20. 05.

26. 05.
Týden inovací 2019RSS 

Zprávičky

Ministryně financí pošle resortům návrh na 7% digitální daň

ČTK , 18. May 2019 08:00

Kromě ČR vlastní digitální daň zavádí Francie, Rakousko, Španělsko nebo Itálie....

Více 0 komentářů

Policie obvinila muže v případu podvodného slevového portálu

ČTK , 17. May 2019 12:42

Klienti si přes portál www.slevyzhor.cz kupovali pobyty v různých hotelech, nemohli je ale čerpat....

Více 0 komentářů

Rychle rostou prodeje monitorů nad 25 palců

Pavel Houser , 17. May 2019 08:00

Trh s technickým spotřebním zbožím rostl v ČR v 1. čtvrtletí 2019 meziročně o více než 6 %. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Macron: Cílem Francie není blokovat Huawei

ČTK , 16. May 2019 15:53

Nizozemský deník De Volkskrant mezitím napsal, že síť jedné velké nizozemské telekomunikační společn...

Více 0 komentářů

Ministerstvo obchodu USA zařadilo Huawei na černou listinu

ČTK , 16. May 2019 12:24

Trump při vyhlášení stavu nouze využil zákona, který mu dává právo regulovat obchod v případě ohrože...

Více 0 komentářů

Čtvrtletní tržby Alibaby stouply o polovinu, překonaly očekávání

ČTK , 16. May 2019 10:00

Firma těží i z růstu v oblasti cloudových služeb....

Více 0 komentářů

Google v ČR spustil placené YouTube Music a YouTube Premium

Pavel Houser , 16. May 2019 09:00

Placené verze jsou bez reklam, umožňují přehrávání na pozadí a stahování do off-line režimu....

Více 0 komentářů