Dell EMC Customer Experience Centre v Praze

Richard Jan Voigts , 04. October 2018 11:30 0 komentářů
Dell EMC Customer Experience Centre v Praze

Česká pobočka společnosti Dell EMC představila prostory renovovaného democentra a showroomu pro své produkty a technologická řešení Dell EMC Customer Experience Centre. České centrum Dell EMC Customer Experience Centre je prvním v regionu střední a východní Evropy. Praha se tak svým vybavením dostala na úroveň Londýna, Paříže či Frankfurtu, kde podobná centra Dell EMC již existují.

Strategie a výsledky transformace Dell a EMC

Jiří Kysela, ředitel Dell EMC Česká republika
Jiří Kysela, ředitel Dell EMC Česká republika
Na úvod promluvil Jiří Kysela, který seznámil se strategií Dell EMC. Strategií Dell EMC jsou čtyři základní pilíře, které mají podpořit transformaci pracovních sil, IT (digitální) transformaci a security transformaci (jak celý systém zabezpečit). Tomu odpovídají jednotlivé brandy – zejména Dell Technologies, Dell EMC, VMware, Pivotal, VirtuStream, SecureWorks a RSA.

Jiří Kysela zároveň seznámil s výsledky v prodeji serverů a storage podle IDC, kde Dell EMC jednoznačně vede. Jiří Kysela ještě doplnil, že po transformaci je celkový počet lidí v Dell EMC je stejný jako před rokem, kdy ke sloučení Dell a EMC došlo.

Produkty a řešení k vidění i školení

Při slavnostním otevření Dell EMC Customer Experience Centre 3. října 2018 byla možnost si prohlédnout a vyzkoušet modelové nabídky produktů Dell pro všechny segmenty uživatelů. Od nejnovějších firemních PC a notebooků řady XPS, Latitude, Optiplex, odolné notebooky, přes vysoce výkonné pracovní stanice, revoluční grafické řešení Dell Canvas, herní notebooky, širokou škálu monitorů, IoT zařízení, příslušenství jako headsetů pro virtuální realitu Dell Visor, až po technologie pro vzdálenou správu a zabezpečení dat a řešení pro moderní konferenční místnosti.

Servis NBD (Next Business Day) je u Dellu průřezem celým tímto portfoliem. Desktopy se v poslední době miniaturizují do form faktoru PC mini, což je i nejrychleji rostoucí segment Dellu v koncových zařízeních. Dell je také největším dodavatelem monitorů na světě, a to i díky tomu, že zároveň dodává PC.

Zajímavosti z portfolia koncových zařízení

Odolné notebooky Dell jsou běžně dostupné v distribuční a partnerské síti a lze je koupit na rozdíl od konkurence prakticky v každém krajském městě i v menších městech v regionech.

Pracovní stanice dodává Dell jako stolní, mobilní i pro zástavbu do racku. V tomto případě je lze umístit do datacentra, kde má WS jednak lepší podmínky pro provoz, jednak jsou data lépe chráněna, obsah přitom může být přístupný online a pracovní prostředí (například v konstrukční kanceláři) je tišší.

Překvapením byl tržní úspěch notebooků řady XPS, po kterých sahají i firemní zákazníci. Z důvodu vyššího zabezpečení ve firemním prostředí proto dostávají některé prvky z korporátních modelů notebooků Latitude, které zase naopak získávají výbavu z XPS. Do bezpečnostní výbavy notebooků Latitude patří i možnost lokalizace a vymazání dat, a to i při vypnutém zařízení. Fígl je v tom, že musí jít o korporátní verzi Windows, notebook musí být vybaven procesorem Intel pro korporace, síťovou kartou Intel apod. Jde v podstatě o počítač v počítači s vlastním extra napájením, pracuje v linuxovém režimu. Umožňuje tedy lokalizaci celého notebooku, ovládání, a tím pádem i smazání dat. Nejvyšší modely notebooků Latitude mají displeje s velmi sníženou spotřebou (1,8 W oproti jinak běžným 5 W).

V detailu se skrývá ďábel

Petr Zajíček, Client Solution Manager, Dell Česká republika
Petr Zajíček, Client Solution Manager, Dell Česká republika
Petr Zajíček, Client Solution Manager Dell Česká republika, ještě k portfoliu notebooků Dell sdělil tato slova v mezititulku a vysvětlil jejich význam. Dell například garantuje dostupnost „dokin“ po dvě generace notebooků, u modelů Latitude generací A-B-C-D-E toto platilo neuvěřitelných deset let. Dell navíc zpřístupňuje svůj ekosystém i třetím stranám, například pro rozhraní USB-C, které by sice mělo být standardem, ale zcela 100% tomu není… Opačně, od ostatních výrobců, to však naopak vždy neplatí.

Školicí program

Rozběhl se rovněž školicí program cílený pro partnery společnosti Dell EMC v oblastech zaměřených na jednotlivé prvky IT infrastruktury a partneři Dell EMC mohou centrum využívat také pro své zákazníky. V listopadu se zde například uskuteční technologický seminář zaměřený na problematiku správy zařízení IoT.

Experience Centre je zatím na startu

Celkový rozvoj Experience Centre se postupně rozšiřuje o nová řešení i ve spolupráci s dalšími členy skupiny Dell Technologies, jako je například VMware, anebo partnery typu Intel a Microsoft, aby zákazníkům nabídl co nejširší testovací platformu.

Nové ukázkové, školící a zážitkové centrum umožňuje technickým konzultantům a odborníkům Dell EMC představovat produktové novinky svým zákazníkům a prodejním partnerům a naživo prezentovat jejich funkčností a praktické využití v šíři, která nemá v České republice obdoby.

„Živé ukázky řešení jsou ze strany návštěvníků centra velmi vítány. Ucelená přehlídka jednotlivých modelů dává možnost komplexního pohledu na dostupné technologie, přičemž centrum bude sloužit také pro trénink našich nových kolegů specialistů na klientská řečení Dell,“ popisuje Petr Zajíček, Client Solution Manager Dell Česká republika a dodává: „Proběhlo zde již několik seminářů pro zákazníky, z nichž nejžádanější byly zaměřeny na témata řešení bezpečnosti dat a moderní správy IT. Nejnovější řada seminářů se věnuje oblasti řešení výkonných pracovních stanic a také například možnostem modernizace firemních konferenčních prostor.“

K dispozici je i mobilní interaktivní varianta centra, která umožňuje přesun celé expozice i mimo prostory české pobočky Dell EMC. V říjnu bude česká expozice putovat například do Budapešti, kde podpoří několik akcí maďarského Dell EMC. Bude přítomna také na největší lokální akci Dell Technologies Forum 2018 v Praze 13. listopadu, kde bude v hlavním programu sloužit opět živým demonstracím.

Časosběrné video Dell EMC Customer Experience Centre


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15
Pavel Houser

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Olomouc testuje chytré koše, které samy poznají, že jsou plné

ČTK , 25. June 2019 11:46

Jeden takový odpadkový koš stojí zhruba 120.000 korun. Zkušební provoz má zjistit, jak moc by se sys...

Více 0 komentářů

Akcie Capgemini a Altran po oznámení akvizice silně rostou

ČTK , 25. June 2019 11:41

Dohoda má Capgemini umožnit vydělávat na digitální transformaci průmyslových podniků....

Více 0 komentářů

Seznam.cz meziročně navýšil tržby o téměř 9 % na 4,48 miliardy Kč

Pavel Houser , 24. June 2019 14:43

Trendy podle Seznam.cz: reklama se bude se prodávat stále více programaticky a na vzestupu je i nati...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Hodnota bitcoinu poprvé za 15 měsíců vystoupila nad 11 000 USD

ČTK , 24. June 2019 13:37

Podle analytiků se zdá, že investoři už zapomněli na prudký pád ceny bitcoinu po jejím výstupu na re...

Více 0 komentářů

Ministerstvo financí postupuje s portálem pro správu daní

Pavel Houser , 24. June 2019 09:00

Online finanční úřad bude spuštěn ve 4. čtvrtletí roku 2020....

Více 0 komentářů

Všechna data o infrastruktuře má obsahovat digitální mapa

ČTK , 23. June 2019 15:56

Obsahovat by měla aktualizovaná data o pozemních komunikacích, železničních tratích, elektrických ve...

Více 1 komentářů

Projektanti: Při digitalizaci stavebnictví má mít iniciativu stát

ČTK , 22. June 2019 13:30

V souvislosti s digitalizací stavebnictví se mluví hlavně o metodě BIM (Building Information Modelli...

Více 0 komentářů