Dell, jedině Dell!

Richard Jan Voigts , 21. June 2019 14:30 0 komentářů
Dell, jedině Dell!

Málo prodejních partnerů v IT oboru je „jednobarevných“. Přinejmenším jeden takový ale u nás existuje, IT Friends. Získal už v roce 2018 status Dell Platinum Partner a ocenění Server Partner roku. Letos ocenění Dell Brand Ambassador. Proč v IT Friends začínali se značkou Dell a zůstávají „jednobarevní“ s Dell EMC jsme se ptali Jakuba Nováka, majitele a ředitele firmy.

Jak jste jako IT firma začínali?

Jakub Novák, ředitel IT Friends
Jakub Novák, ředitel IT Friends
Začínali jsme před deseti lety, kdy Dell začal dodávat kromě přímého prodeje také přes partnerský kanál. Viděl jsem v tom obrovský potenciál. To mě také vedlo k tomu, že jsem založil firmu, která by s Dellem mohla začít spolupracovat.

Proč jste začali právě se společností Dell?

V tom okamžiku jsem se ocitl právě na tomto rozcestí, prostě to tak vyšlo. Byla to dobrá příležitost, které jsem využil. Vždy jsem byl orientovaný na IT, takže mi spolupráce se společností Dell připadla jako vhodná díky jejich věhlasnému servisu a kvalitě výrobků. Koneckonců je to jedna z největších technologických firem v oboru IT. Zatím se to vyplácí oběma stranám.

Vloni jste získali Dell EMC Platinum Partner Status. Podařilo se vám tento status obhájit? Status Dell EMC Platinum Partner jsme obhájili, dokonce jsme mohli postoupit na vyšší stupeň Dell Titanium Partner, čehož jsme však zatím nevyužili, zůstali jsme nohama na zemi.

Krátce na to jste získali prestižní ocenění Server Partner roku 2018. Podařilo se vám tyto úspěchy tento rok nějak trumfnout?

Ano! Jsme velice potěšeni, proto že jsme získali ocenění Dell EMC Brand Ambassador 2019 na nedávné Dell EMC Partner Awards.

Co si myslíte, že byl důvod získání ocenění Dell EMC Brand Ambassador?

Prodáváme výhradně technologie Dell, snad kromě tiskáren, které Dell přestal dodávat. Jednobarevní jsme zůstali proto, že bychom nebyli schopni prodávat více konkurenčních značek najednou. Neumím prostě přijít k zákazníkovi a říci mu: „Kupte si, co chcete, hlavně ale od nás.“ Potřebuji mít něco jako srdeční záležitost, což je v tomto případě Dell, a proto také kopu za jednu značku. Beru toto ocenění jako vyjádření díky od společnosti Dell EMC za tuto naši loajalitu.

Kdo je vaším typickým zákazníkem?

Dodáváme kompletním průřezem B2B, tedy od SMB až po velké zákazníky. Dodáváme i mezinárodním firmám kompletní IT infrastruktury. Velikost zákazníka pro nás neznamená žádné omezení. Nezaměřujeme se ale na veřejnou správu tedy žargonem Dell EMC Public a na segment koncových uživatelů.

Jak se vám dýchá v prostředí, kdy ekosystémy IT přecházejí do cloudu?

Žádnou výraznou změnu ohledně přechodu zákazníků do cloudu nezaznamenáváme. Přinejmenším nemáme takového zákazníka, který by přešel do cloudu od námi dodané IT infrastruktury Dell, dnes Dell EMC. Naopak, máme dokonce pár zákazníků, kteří v cloudu byli a vracejí se zpět k řešení infrastruktury on-premise.

Čemu to přičítáte?

Nemám na to asi zcela přesný názor, ale vnímám to tak, že cloudové řešení je do určité míry svazující, v cloudu je problém s kontrolou umístění dat. Navíc cloud nevychází finančně tak zajímavě, jako řešení on-premise, a to i se započítání nákladů na správu IT, včetně lidí, kteří se o on-premise IT starají. Konkrétně jeden zákazník s centrálou v Německu počítal ROI přechodu z německého cloudu do námi postaveného privátního cloudu hostovaného u Master Internet, a měl návratnost investice jedenáct měsíců! Když jsem viděl ta čísla, ani se mi tomu nechtělo věřit! Byla to ale šokující pravda, která umožnila okamžité nasazení.

Dell se v poslední době po akvizici EMC zřejmě změnil, nejen co do názvu Dell EMC. Jak vnímáte tyto změny dnes a ve střednědobém horizontu?

Pro nás tyto změny znamenají jednoznačný přínos, protože díky nejen této akvizici, ale i dalším, Dell značně rozšířil portfolio, takže dnes se už skutečně nemusíme ohlížet po jiných výrobcích, můžeme zůstat u značky Dell EMC. Druhým přínosem bylo, že původní výrobce storage, EMC, u nás prodával pouze přes partnery. Sloučením společností Dell a EMC byly nastaveny procesy, kdy původní produkty EMC se dají kupovat pouze přes partnerský prodejní kanál. Vznikla tím zároveň páka na původní přímý prodej Dellu, která nutí obchodníky spolupracovat s partnery, což je rozhodně dobře.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15
Pavel Houser

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
RSS 

Zprávičky

Evropská komise schválila akvizici UPC Vodafonem

Pavel Houser , 18. July 2019 12:40

EK schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rum...

Více 0 komentářů

EU prověří Amazon, zda neporušuje pravidla hospodářské soutěže

ČTK , 18. July 2019 10:00

EK se zaměří na dohody, které Amazon uzavírá s firmami, jež nabízejí výrobky na jeho platformě Marke...

Více 0 komentářů

Akcionáři Alibaby schválili štěpení akcií v poměru osm k jedné

ČTK , 18. July 2019 08:00

Schválení plánu přichází po objevení spekulací, že firma požádala o vstup na hongkongskou burzu....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Apple testuje výrobu ve Vietnamu, chce snížit závislost na Číně

ČTK , 17. July 2019 14:03

AirPods jsou nejrychleji rostoucím produktem Applu, loni se jejich dodávky zvýšily na 35 milionů....

Více 0 komentářů

Antenna Hungária chce podíl ve firmě, která patří PPF

ČTK , 17. July 2019 10:00

Maďarská státem vlastněná společnost Antenna Hungária zvažuje, že koupí 25procentní podíl v radiokom...

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli z bulharské finanční správy data o milionech lidí

ČTK , 17. July 2019 09:00

Hackeři uvedli, že mají osobní informace a registrační údaje pro platbu daní a sociálního pojištění ...

Více 0 komentářů

Facebook se snaží regulátory ujistit o bezpečnosti své kryptoměny

ČTK , 17. July 2019 08:00

Asociace Libr nemá v úmyslu konkurovat státním měnám ani vstupovat do oblasti měnové politiky....

Více 0 komentářů