FESPA 2018 v širokém formátu

ITBiz.cz , 01. červen 2018 06:00 0 komentářů
FESPA 2018 v širokém formátu

Jedním z dominujících témat veletrhu digitálního tisku FESPA 2018 v Berlíně byl tisk na velkoformátových zařízeních. Canon předváděl stroje získané akvizicí Océ a OKI prezentovala modely Colorpainter, získané díky převzetí divize Seiko I Infotech. I to prokazuje, jakou důležitost této oblasti přikládají samotní výrobci. Z mnoha dalších zajímavostí zaujal například bílý toner, který lze používat místo černého. Celkem bylo na FESPA 2018 přes 700 vystavovatelů.

OKI ColorPainter M-64s na FESPA 2018
OKI ColorPainter M-64s na FESPA 2018
OKI na FESPA 2018 prezentovala grafické LED tiskárny řady Pro a širokoformátové modely ColorPainter. S podtitulem „Alive with Colour“ představila široké portfolio produktů pro vnitřní i venkovní použití od digitální LED technologie až po velká inkoustová zařízení, vhodná pro tisk od nejmenších štítků a cenovek až po interiérové a exteriérové bannery, tapety, potisk automobilů a vysoce odolné billboardy. K vidění byla také OKI Pro9 Envelope Print System pro personalizovaný tisk obálek, nejnovější přírůstek mezi zařízeními OKI.

Návštěvníci měli možnost seznámit se s technologickými inovacemi OKI a jejich praktickými aplikacemi, včetně digitálního LED pětibarevného tisku, bílého toneru a neonových barev. Velká pozornost byla soustředěna také na širokoformátové tiskárny ColorPainter, kde model E-64s otevírá možnosti tisku širšímu spektru zákazníků a model M-64s přináší kvalitu grafického výstupu s vysokou rychlostí pro vnitřní i venkovní použití.

Canon Océ Colorado 1640
Canon Océ Colorado 1640
Canon ukazoval, co vytvořili sami zákazníci na velkoformátové roll-to-roll tiskárně Océ Colorado 1640 s využitím inkoustové technologie Canon UVgel. Dva stroje navíc předvedly návštěvníkům veletrhu při ukázkové výrobě svou produktivitu, kvalitu i univerzálnost v oblasti tiskových médií. V rámci expozice budou k vidění reálné produkty – například plátna, podsvícené bannery a samolepící grafiky. Prototyp Océ Colorado 1640 předvedl první plně automatizovaný systém s technologií ořezu v osách XY od společnosti Fotoba. Bylo vidět, jak výstup z tiskárny automaticky putuje do ořezové jednotky.

K dalším představovaným roll-to-roll tiskárnám od společnosti Canon patřila jednoprůchodová inkoustová tiskárna Océ ColorWave 910 s inline skládací jednotkou, která najde uplatnění v oblasti architektury, strojírenství a stavebnictví i při tisku plakátů. Océ ColorWave 700 poslouží při tisku na natírané i nenatírané tiskové materiály – od plakátů, přes bannery až po tapety.

Novinkou byl Océ Touchstone, řešení pro tisk s efektem reliéfu, které se uplatní v digitální velkoformátové grafice, výrobě interiérových dekorací a obalů. Výsledkem je tištěný efekt, který napodobuje povrchy s texturou, embosováním a umožňuje použití metalických akcentů a tisk plastického písma. Océ Touchstone lze využít k vytvoření celé řady povrchů s texturou – například vzhledu kamene, cihel, dřeva i dlaždic. Océ Touchstone se skládá ze čtyř komponent: pluginu pro Photoshop, workflow ONYX Thrive, softwaru Océ Touchstone s technologií ALPS a velkoformátové flatbed tiskárny Océ Arizona 1200 nebo 2200.

Ghost White toner
Ghost White toner
Výměnou černé cartridge za Ghost White toner může být libovolná tiskárna převedena na tiskárnu s bílým tonerem. To eliminuje potřebu investovat do nákladného systému bílého toneru. Ghost White Toner se v kombinaci se samočistícími transferovými papíry stal dalším řešením pro personalizaci tmavých a barevných oděvů. Ghost Sublime Toner umožňuje zákazníkům převést své stávající laserové tiskárny na sublimační tiskárny. S tonerem Ghost Sublime můžete tisknout přímo na transferový papír a pak jej přenést na textilie na bázi polyesteru a jiné podklady. Zákazníci prý tak mít jeden stroj pro všechny úkoly, například vytvářet kryty mobilních telefonů, podnosy, keramické hrnky, visačky na tašky, výtisky s vysokým rozlišením na hliníku, bavlněné košilky, tašky, klobouky a čepice po stisknutí tlačítka.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 0 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů

Xiaomi chce při vstupu na burzu získat až 6,1 miliardy dolarů

ČTK , 21. červen 2018 08:00

Půjde o jednu z největších primárních nabídek akcií v technologickém sektoru za posledních několik l...

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů

Největší australská telekomunikační firma masivně propouští

ČTK , 20. červen 2018 09:52

Telstra dominuje australskému trhu mobilních telefonů a širokopásmových sítí, zisky z pevných sítí a...

Více 0 komentářů

Dotace EU na bezplatné wifi se kvůli chybě systému odkládají

ČTK , 20. červen 2018 08:00

Obce mohly získat poukázku v hodnotě 15 000 eur. Nová výzva bude zveřejněna na podzim....

Více 0 komentářů

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů