Synology Workshops 2018 s partnery

Richard Jan Voigts , 22. duben 2018 10:30 0 komentářů
Synology Workshops 2018 s partnery

Společnost Synology uspořádala v polovině dubna 2018 v Praze další pravidelný seznamovací seminář pro svoje prodejce storage, tentokrát s partnery Seagate a Kingston.

Seminář uvedla Janka Chytráčková, produktová manažerka Synology. Seznámila s programem, představila partnerské firmy Kingston a Seagate a překvapila prodejní partnery bonusem na jeden NAS od Synology.

Kingston

Marcin Gaczor, Kingston
Marcin Gaczor, Kingston
Marcin Gaczor, který v České republice a na Slovensku zastupuje Kingston, prezentoval nejdůležitější produkty a novinky v oblasti SSD pro NAS. Cenového dna tento trh dosáhl v roce 2016 a zkraje letošního roku 2018 se dostal ještě o 10 % níže. Čipů už je podle něj dostatek a produktů bude přibývat.

Kingston má NAS disky SSD DC400 s kapacitou 1,6 TB, se stabilní propustností, které jsou pro běžnější použití, max. IOPS 4K a R/W až do 100K/90K. Pro náročnější nasazení, jako například pro videoservery, webové servery apod. je určena SSD paměť DCP1000 s kapacitou 3,2 TB a propustností R/W 6800/6000 MB/s. Tento disk není pro každého a Kingston nabízí prodejcům zápůjčku pro zákazníky této kategorie zdarma. Ještě letos má přijít stejný disk v jiném, standardním zapouzdření. Pro standardní aplikace nabízí Kingston „normální“ SSD disky, včetně plného hardwarového šifrování, což je vhodné i pro řešení GDPR.

Seagate Ironwolf s pětiletou zárukou

Marek Řihošek, Seagate
Marek Řihošek, Seagate
Marek Řihošek z technické podpory Seagate představil produktové řady 14TB disků Ironwolf, speciálně navrženou pro NAS v segmentech digitální domácnosti a SOHO. Disky Ironwolf je možno obsadit až 8 pozic (šachet) v NAS, disky Ironwolf Pro pak až 16 (ty už mají vibrační senzor). Seagate nabízí u těchto disků pětiletou záruku, včetně „pojištění dat“, tj. pětiletou záruku s obnovou dat v případě havárie disku. Ty jsou vybaveny „health managementem“, který sestává s prevence (varování), upozornění (intervention, upozornění k akci – zálohuj, disk se začíná hroutit) a recovery (obnova dat od Seagate).

Slovo zákazníka s protichůdnými požadavky

Josef Barák, CIO/CTO zákazníka Blue Sky Film Distribution, který distribuuje filmy, dříve 35 mm, dnes v digitální podobě, prezentoval jejich řešení na NAS od Synology, kdy potřeboval vyřešit konsolidaci úložišť, zároveň jejich oddělení, škálování kapacity a vysokoroychlostní přenosy. Například konsolidace a oddělení úložišť jsou přitom dosti protichůdné požadavky. Řešením nakonec byly NAS Synology RS3617xs, protože umožňuje nasadit virtualizaci, docker, rozdělení na segmenty LAN a WAN a jsou s tímto řešením provozovat vysokorychlostní přenosy Presto s File Station a SFTP. Do budoucna uvažují o rozšíření o NAS RX1217 (12 x 12 TB) a po prezentaci Seagate prohlásil, že je osadí rovnou 14TB disky Ironwolf.

Synology Active Backup for Business

Janka Chytráčková, Lubomír Tomány, Synology
Janka Chytráčková, Lubomír Tomány, Synology
Trendy v ukládání dat se přesouvají z fyzického (-12 %) a virtuálního (-2 %) do cloudových storage (+9 %), data jsou ze srovnání let 2016 až 2018. Synology na tento trend reaguje a Janka Chytráčková ze Synology naživo prezentovala balíček zálohovacího řešení Active Backup Suite, které je určeno pro centrální správu serverů a klientských stanic, a to včetně zálohování cloudových služeb Office 365 od Microsoftu a Google GSuite. Active Backup Suite podporuje Windows 7/8/10. Active Backup Server skončí a bude pokračovat Active Backup for Business, který nabízí vše v jednom: vytvoření změny a obnovu zálohy s jednoduchým monitoringem (klientské PC a servery) a updaty agenta Active Backup; efektivní rozložení zdrojů; a chová se jako inteligentní úložiště. Kdo měl s sebou počítač, mohl si následně vyzkoušet totéž (hands-on) s dohledem od Synology.

Virtual Manager pro IT infrastrukturu

Lubomír Tomány ze Synology nakonec představil Virtual Manager pro bezpečnější a efektivnější IT infrastruktury, který obsahuje pro tři oblasti: hypervisor, clusterování a bezpečnost. Při nízkých IOPS nebo malých virtuálních strojích doporučuje kombinace točivých disků (HDD) a SSD cache, pro vyšší nároky pak SSD.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30
Pavel Houser

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu....

Více 0 komentářů

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů