Synology Workshops 2018 s partnery

Richard Jan Voigts , 22. duben 2018 10:30 0 komentářů
Synology Workshops 2018 s partnery

Společnost Synology uspořádala v polovině dubna 2018 v Praze další pravidelný seznamovací seminář pro svoje prodejce storage, tentokrát s partnery Seagate a Kingston.

Seminář uvedla Janka Chytráčková, produktová manažerka Synology. Seznámila s programem, představila partnerské firmy Kingston a Seagate a překvapila prodejní partnery bonusem na jeden NAS od Synology.

Kingston

Marcin Gaczor, Kingston
Marcin Gaczor, Kingston
Marcin Gaczor, který v České republice a na Slovensku zastupuje Kingston, prezentoval nejdůležitější produkty a novinky v oblasti SSD pro NAS. Cenového dna tento trh dosáhl v roce 2016 a zkraje letošního roku 2018 se dostal ještě o 10 % níže. Čipů už je podle něj dostatek a produktů bude přibývat.

Kingston má NAS disky SSD DC400 s kapacitou 1,6 TB, se stabilní propustností, které jsou pro běžnější použití, max. IOPS 4K a R/W až do 100K/90K. Pro náročnější nasazení, jako například pro videoservery, webové servery apod. je určena SSD paměť DCP1000 s kapacitou 3,2 TB a propustností R/W 6800/6000 MB/s. Tento disk není pro každého a Kingston nabízí prodejcům zápůjčku pro zákazníky této kategorie zdarma. Ještě letos má přijít stejný disk v jiném, standardním zapouzdření. Pro standardní aplikace nabízí Kingston „normální“ SSD disky, včetně plného hardwarového šifrování, což je vhodné i pro řešení GDPR.

Seagate Ironwolf s pětiletou zárukou

Marek Řihošek, Seagate
Marek Řihošek, Seagate
Marek Řihošek z technické podpory Seagate představil produktové řady 14TB disků Ironwolf, speciálně navrženou pro NAS v segmentech digitální domácnosti a SOHO. Disky Ironwolf je možno obsadit až 8 pozic (šachet) v NAS, disky Ironwolf Pro pak až 16 (ty už mají vibrační senzor). Seagate nabízí u těchto disků pětiletou záruku, včetně „pojištění dat“, tj. pětiletou záruku s obnovou dat v případě havárie disku. Ty jsou vybaveny „health managementem“, který sestává s prevence (varování), upozornění (intervention, upozornění k akci – zálohuj, disk se začíná hroutit) a recovery (obnova dat od Seagate).

Slovo zákazníka s protichůdnými požadavky

Josef Barák, CIO/CTO zákazníka Blue Sky Film Distribution, který distribuuje filmy, dříve 35 mm, dnes v digitální podobě, prezentoval jejich řešení na NAS od Synology, kdy potřeboval vyřešit konsolidaci úložišť, zároveň jejich oddělení, škálování kapacity a vysokoroychlostní přenosy. Například konsolidace a oddělení úložišť jsou přitom dosti protichůdné požadavky. Řešením nakonec byly NAS Synology RS3617xs, protože umožňuje nasadit virtualizaci, docker, rozdělení na segmenty LAN a WAN a jsou s tímto řešením provozovat vysokorychlostní přenosy Presto s File Station a SFTP. Do budoucna uvažují o rozšíření o NAS RX1217 (12 x 12 TB) a po prezentaci Seagate prohlásil, že je osadí rovnou 14TB disky Ironwolf.

Synology Active Backup for Business

Janka Chytráčková, Lubomír Tomány, Synology
Janka Chytráčková, Lubomír Tomány, Synology
Trendy v ukládání dat se přesouvají z fyzického (-12 %) a virtuálního (-2 %) do cloudových storage (+9 %), data jsou ze srovnání let 2016 až 2018. Synology na tento trend reaguje a Janka Chytráčková ze Synology naživo prezentovala balíček zálohovacího řešení Active Backup Suite, které je určeno pro centrální správu serverů a klientských stanic, a to včetně zálohování cloudových služeb Office 365 od Microsoftu a Google GSuite. Active Backup Suite podporuje Windows 7/8/10. Active Backup Server skončí a bude pokračovat Active Backup for Business, který nabízí vše v jednom: vytvoření změny a obnovu zálohy s jednoduchým monitoringem (klientské PC a servery) a updaty agenta Active Backup; efektivní rozložení zdrojů; a chová se jako inteligentní úložiště. Kdo měl s sebou počítač, mohl si následně vyzkoušet totéž (hands-on) s dohledem od Synology.

Virtual Manager pro IT infrastrukturu

Lubomír Tomány ze Synology nakonec představil Virtual Manager pro bezpečnější a efektivnější IT infrastruktury, který obsahuje pro tři oblasti: hypervisor, clusterování a bezpečnost. Při nízkých IOPS nebo malých virtuálních strojích doporučuje kombinace točivých disků (HDD) a SSD cache, pro vyšší nároky pak SSD.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů