Toughpad Panasonic zkracuje čas nástupu pasažérů na palubu letadla

ITBiz.cz , 25. duben 2018 06:00 0 komentářů
Toughpad Panasonic zkracuje čas nástupu pasažérů na palubu letadla

Na ženevském letišti ve Švýcarsku společnost easyJet vyvinula a zavedla systém předletového odbavení, který díky používání odolných handheldových zařízení Panasonic urychluje odlet, zvyšuje flexibilitu a snižuje náklady.

Společnost Panasonic oznámila, že evropské aerolinky easyJet začaly na ženevském letišti používat ke skenování letenek a předběžnému odbavení pasažérů handheldová zařízení Panasonic Toughpad FZ-F1 jako alternativu k fixnímu vybavení letiště.

Nové mobilní řešení zajišťuje rychlé a efektivní předletové odbavení, a to i v případech, kdy se narychlo mění gate odbavení, čímž se snižuje potenciální zdržení. Systém byl vyhodnocen jako úspěšný a easyJet nyní uvažuje o spuštění tohoto řešení také na dalších evropských letištích.

Tým IT specialistů v easyJet byl původně pověřen hledáním nového řešení odletových gate, které by poskytovalo flexibilnější a cenově efektivnější odbavení pasažérů před nástupem na ženevském letišti. „Měli jsme příležitost snížit náklady, ale také jsme viděli možnost zlepšení a zvýšení flexibility našeho předletového odbavení,“ řekl Graham Cottrell, obchodní analytik provozních systémů ve společnosti easyJet. Mobilní řešení umožňuje zaměstnancům easyJet snáze zvládat náhlé změny v odletových gate například vytvořením dočasných odbavovacích míst – tím se sníží potenciální zdržení.

Společnost easyJet vyvinula svou vlastní aplikaci, která funguje na handheldových zařízeních Panasonic Toughpad FZ-F1. Nové mobilní řešení zajišťuje rychlé a efektivní předletové odbavení, a to i v případech, kdy se narychlo mění gate odbavení, čímž se snižuje potenciální zdržení. Systém byl vyhodnocen jako úspěšný a easyJet nyní uvažuje o spuštění tohoto řešení také na dalších evropských letištích.

Aplikace byla vyvinuta interním týmem společnosti easyJet, ale vhodné mobilní zařízení pro provoz aplikace bylo vybráno externě. Tým zhodnotil všechny významné dodavatele, ale handheldová zařízení Panasonic Toughpad FZ-F1 vyčnívala nad konkurencí.

„Zařízení Panasonic pro nás bylo původně zajímavé hlavně proto, že mělo integrovanou čtečku čárových kódů. Zkoušeli jsme mnoho zařízení a naši zástupci byli nadšení ze zařízení Panasonic,“ řekl Graham Cottrell z easyJet. „Jeho používání bylo mnohem rychlejší díky vhodnému úhlu čtečky čárových kódů, velikosti, čistotě obrazovky a designu – mnohem snáze se používalo.“

„Čtečka čárových kódů umožňuje našim zástupcům pouhým přejetím naskenovat čárový kód palubní vstupenky na papíru nebo v mobilním telefonu bez nutnosti rotace ruky. Může to znít triviálně, ale při skenování stovek vstupenek denně se tím může výrazně změnit rychlost a pohodlí našich zástupců.“

Po výběru zařízení Panasonic tým úzce spolupracoval se společností Panasonic na optimalizaci řešení. „Spolupráce mezi námi a společností Panasonic byla skvělá; od odpovědí na všechny naše dotazy, přes zapůjčení zkušebních zařízení, až po naslouchání naší zpětné vazbě o specifických scénářích použití,“ řekl Graham Cottrell.

Kromě 55 handheldových zařízení Panasonic také tým profesionálních služeb Panasonic z Cardiffu ve Walesu navrhl a vytvořil speciální stojánek pro zařízení, aby měli zástupci při práci volné ruce, pokud je to potřeba.

Darren Munday, obchodní manažer Toughbook pro přepravu v UK a Irsku, řekl: „Kromě zařízení Panasonic nasazených v Ženevě využil tým profesionálních služeb Panasonic z Cardiffu své zkušenosti s řešeními pro vozidla, pracovní stanice, rámy a mobilní dokovací řešení. Navrhl a vytvořil speciální stojánek, díky kterému mají zástupci při práci volné ruce, pokud je to potřeba. Toto špičkové zařízení bylo využito také pro mobilní pracovníky v oborech poštovních a kurýrních služeb, přepravy a logistiky, záchranných a bezpečnostních složek, veřejných sítí, maloobchodu, výroby a obrany.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Do 100 let díky pivu

Pavel Houser , 02. prosinec 2018 16:00
Pavel Houser

Šéf Amazonu věří, že pozitivní vliv na dlouhověkost má alkohol – alespoň v případě firem. Jeff Bezo...

Více

Kalendář

29. 01. Reshoper 2019
29. 03.

30. 03.
Czech On-line Expo 2019
01. 04.

05. 04.
SuSEcon 2019RSS 

Zprávičky

Poslanci napříč stranami podporují právo občanů na digitální služby

Pavel Houser , 13. prosinec 2018 11:00

Do pěti let by mělo stačit prokázání totožnosti elektronickou občankou nebo identitními prostředky b...

Více 0 komentářů

Pondělní nákupy na českém internetu překonaly miliardu

Pavel Houser , 13. prosinec 2018 10:00

Zákazníci si pro zboží stále raději chodí osobně....

Více 0 komentářů

Kanada propustila finanční ředitelku Huawei na kauci

ČTK , 13. prosinec 2018 09:00

Washington s Pekingem jedná o obchodní dohodě, která by ukončila současné spory a odvetné zvyšování ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Akcionáři společnosti Dell schválili dohodu s VMware

ČTK , 13. prosinec 2018 08:00

Dohoda umožní Dellu stát se opět veřejně obchodovanou firmou, aniž by musel uskutečnit primární nabí...

Více 0 komentářů

Google teď spuštění čínského vyhledávače neplánuje

ČTK , 12. prosinec 2018 10:00

Google čínský trh opustil v roce 2010 proto, že odmítl vyhledávání na žádost čínské strany cenzurova...

Více 0 komentářů

EK vyšetřuje plán Vodafonu zahrnující i převzetí české firmy UPC

ČTK , 12. prosinec 2018 09:00

Po transakci v hodnotě 21,8 miliardy dolarů by se Vodafone stal největším poskytovatelem širokopásmo...

Více 0 komentářů

Státy a EP hledají kompromis u směrnice o ochraně práv na webu

ČTK , 12. prosinec 2018 08:00

Vyjednavači budou muset najít kompromis i u otázky, jak dlouho má být na internetu autorské dílo chr...

Více 0 komentářů