VeeamON Forum 2018 v Praze

Richard Jan Voigts , 15. červen 2018 06:30 0 komentářů
VeeamON Forum 2018 v Praze

VeeamON Forum 2018 bylo konferencí pro zákazníky a partnery ohledně inteligentní správy dat. Konalo se v polovině června 2018 v Národním domě na Vinohradech v Praze. Na Veeam se spoléhá 75 % firem z žebříčku Fortune 500, Veeam vykazuje 36% meziroční růst, 39 růstových čtvrtletí po sobě a letos hodlá dosáhnout obratu miliardy dolarů.

Vasilij Vaganov, Veeam Regional Viceprezident for Eastern EMEA, uvedl program dne, který se týkal vysoké dostupnosti dat, protože ta jsou součástí dnešního života. „Žijeme v době digitální transformace a objem dat se stále zvyšuje, stejně jako množství peněz v digitální ekonomice. Data se proto stávají velmi kritickými a je zapotřebí zajistit jejich dostupnost,“ sdělil. Toho lze podle Vasilije Vaganova dosáhnout inteligentní správou.

Veeam lepší než Veritas a EMC?

Martin Štětka, Veeam
Martin Štětka, Veeam
Martin Štětka, Veeam Regional Manager pro Českou a Slovenskou republiku, slova Vasilije Vaganova dále rozvinul. Mezi zákazníky společnosti Veeam patří malé I velké společnosti, celosvětově už má Veeam 300 tisíc zákazníků a denně jich přichází 133. Právě 300tisící zákazník vyměnil software Veritas a storage EMC za řešení Veeam. Měnit zastarávající technologie za nové a moderní je podle Martina Štětky dnes trendem. Na druhou stranu je neobvyklé, kolik stávajících zákazníků doporučuje na základě pozitivní zkušenosti Veeam. Ochotno k tomu jich je totiž 3,5krát více, než je tomu v oboru IT obvyklé.

Další čísla za Veeam

Na Veeam se spoléhá 75 % firem z žebříčku Fortune 500, Veeam vykazuje 36% meziroční růst, 39 růstových čtvrtletí po sobě a v současné chvíli má obrat 827 milionů dolarů v rezervacích; letos hodlá Veeam dosáhnout obratu miliardy dolarů.

Jak Veeam prodává

Společnost Veeam podle Martina Štětky v prodeji striktně spoléhá na partnery a Veeam má jeden z největších partnerských ekosystémů – HPE, Cisco, NetApp, Microsoft, VMware, IBM a mnohé další, kteří řešení Veeam do svých nabídek začleňují.

Navíc lidé, kteří nosí titul Veeam Vanguard, pomáhají ovlivňovat vývoj jeho produktů.

Potřeba jistoty

Lidé potřebují mít podle Martina Štětky v digitálním světě jistotu a dostupnost dat je “must have”, protože data jsou pro ně kritická. “Každý se musí o svoje data postarat sám, i když jsou v cloudu, stačí si přečíst smlouvu s poskytovatelem těchto služeb,” prohlásil Martin Štětka. Martin Štětka také uvedl: “Když se mě lidé ptají, proč Veeam?“, odpovím: “Protože chci mít jistotu, že to, co používám, funguje, i když jde jen o pouhý iPad. Proto Veeam.”

Pět fází správy dat podle Veeam

Vizí společnosti je stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem řešení inteligentní správy dat. Jde o pět fází – zálohování, agregace, přehled, orchestrace a automatizace. Jde také o přelévání práce s daty od toho, které je založeno na zásadách k takovému, které je založeno na chování.

Veeam pro každou situaci a “sandbox” DataLabs

Na prezentaci Martina Štětky navázal David Chapa, Senior Director, product strategy global evangelist, a sdělil další vizi společnosti, kterou je “any app, any data, across any cloud”. Toho lze podle něj dosáhnout právě inteligentní automatizací. David Chapa rovněž seznámil s novinkou, kterou je DataLabs. Jde o technologii typu sandbox, kdy se vytvoří identické prostředí jako produkční, ve kterém se pak dá zkoumat chování systému a jeho dat, zejména simulovat kritické situace, což by v produkčním prostředí nešlo.

Prezentace partnerů i Veeam

Další prezentace měli partneři. HPE samozřejmě ohledně storage, a také o spokojenosti uživatelů, VMware na vSAN – nejjednodušší úložiště dat pro prostředí vSphere, Michael Cade, Veeam Product Strategy Technologist přednesl úvahy na dodržování předpisů spojených s GDPR, organizace Krajský soud v Českých Budějovicích a lékárny Dr. Max se podělily o zkušenosti s řešením od Veeam. Boris Mittelmann, Veeam System Engineer představil novinky Veeam Backup for Microsoft Suite 365 2.0, zlatý sponzor akce ExaGrid se také věnoval zálohování. Poslední dvě přednášky a shrnutí opět patřily společnosti Veeam, a sice ohledně správy agentů Veeam a novinek Veeam pro rok 2018.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 0 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů

Xiaomi chce při vstupu na burzu získat až 6,1 miliardy dolarů

ČTK , 21. červen 2018 08:00

Půjde o jednu z největších primárních nabídek akcií v technologickém sektoru za posledních několik l...

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů

Největší australská telekomunikační firma masivně propouští

ČTK , 20. červen 2018 09:52

Telstra dominuje australskému trhu mobilních telefonů a širokopásmových sítí, zisky z pevných sítí a...

Více 0 komentářů

Dotace EU na bezplatné wifi se kvůli chybě systému odkládají

ČTK , 20. červen 2018 08:00

Obce mohly získat poukázku v hodnotě 15 000 eur. Nová výzva bude zveřejněna na podzim....

Více 0 komentářů

E-shopy českých řetězců: Lidl, Globus, DM drogerie

ČTK , 19. červen 2018 16:32

Loni stouply tržby českých e-shopů o 18 % na 115 miliard Kč. On-line nakupuje potraviny již 26 % Čec...

Více 0 komentářů