Zebra s prodejními partnery Acronisu

ITBiz.cz , 18. leden 2018 06:30 0 komentářů
Zebra s prodejními partnery Acronisu

Distributor a zastoupení zálohovacího řešení Acronis, společnost Zebra systems, pozvala svoje prodejní partnery na seminář do Velkých Pavlovic, kde je seznámila s verzí Acronis Backup 12.5 (update) U2, která přišla v prosinci 2017 a vyhlásila i nejlepší prodejní partnery. Kromě toho představila Zebra systems budoucnost a vize společnosti Acronis v podobě technologie blockchain a Acronis Backup (Hybrid) Cloud.

Acronis Backup 12.5 je zálohovací řešení pro organizace všech velikostí až do stovek počítačů. Umí zálohovat fyzické, virtuální I cloudové stroje, hostitele, disky, svazky, data. Podporuje 21 platforem a má aktivní ochranu proti ransomwaru. Software, dokumentace a podpora jsou v češtině (od Zebra systems). Acronis Backup Q12.5 je ve dvou verzích, a sice Standard a Advanced.

Acronis Backup má patentově chráněnou technologii pro disk-imaging, zálohuje úložiště – disky, NAS, SAN, Acronis Cloud Storage, VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, uživatelská data v PC, Mac I mobilních zařízeních, zálohuje Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, Active Directory. Je vybaven vzdáleným, webovým centralizovaným řídícím rozhraním podporující dotyková zařízení, přizpůsobitelné dashboardy a Acronis Active Protection proti ransomwaru.

Verze Acronis Backup 12.5 Advanced má přidány některé funkce, zejména pro podniková nasazení. Jde například o zálohování Oracle Database s trunkací logů, podpora pro Citrix XenServer, Red Hat Virtualization, Linux KVM, Oracle VM Server, NetApp SAN Storage Snapshots pro zálohování VMware vSphere, zálohování clusterových systémů Exchange a SQL Server, deduplikace centralizovaných diskových úložišť, podpora páskových jednotek, knihoven a autoloaderů, centralizovaný katalog dat s vyhledáváním, management skupin podle uživatelem používaných směrnic, Acronis Notary, administrační role (přístup na základě role) a delegování, pokročilý systém hlášení, nebo off-host management zálohování aj.

Největší vylepšení Acronis Backup 12.5 U2 a blockchain

Největším vylepšením v nové verzi je inteligentní zálohování notebooku na cestách. Například lze nastavit, aby Acronis Backup nezálohoval při napájení z baterie, nespouštět zálohování v určitých Wi-Fi sítích, zamezit uspání stroje při zálohování apod.

Pro podniková prostředí je zase vylepšením all-in-one appliance pro VMware jako OVF template. Acronis je také první firmou, která hodlá začlenit do ochrany dat blockchain. Díky blockchainu bude možno mj. zjistit, zda nebylo se souborem manipulováno apod.

Licencování Acronis Backup 12.5 a maintenance s ticketováním Acronis Backup má různé druhy licencí – perpetuální, které zahrnuje jeden rok maintenance a licence v podobě subskripce (1, 2, 3leté možnosti, zahrnuje maintenance). Licencování je na počet fyzických strojů, virtuálních hostitelů, e-mailových schránek Office 365 nebo cloudových instancí. Acronis Cloud Storage add-on je subskripcí na potřebnou kapacitu, včetně místa pro mobilní zařízení.

Maintenance Acronis sestává z technické podpory (mail, chat, telefon) a bezplatný upgrade na účtu Acronis (www.account.acronis.com/auth/login). Maintenance AAS (Acronis Advantage Standard) má zajištěnu podporu 10/5 a AAP (Acronis Advantage Premier) má podporu 24/5. Ceník podpory je k dispozici u distributora Zebra systems a jeho prodejních partnerů.

Kvůli nárůstu počtu dotazů zavedla společnost Zebra systems tzv. ticketovací systém (správa požadavků na podporu), kde jsou jednotlivé požadavky zavedeny jako záznam do fronty, díky kterému nelze žádný opomenout.

Acronis Backup Cloud

Acronis Backup Cloud (ABC) je verzí vhodnou pro poskytování partnerských služeb. Acronis totiž míří kromě on-premise řešení do komplexní ochrany. Jde o Acronis Backup Hybrid Cloud pro jednotnou, centralizovanou správu dat s nezávislým managementem, pro jakýkoliv druh ochrany (archivace, zálohování, cloud storage, disaster recovery, monitoring…) v jakémkoliv nasazení (on-premise, cloud), pro jakoukoliv zátěž, jakoukoliv storage a jakýkoliv druh obnovy dat. ABC disponuje obdobnými technologiemi, jako Acronis Backup 12.5 U2 Advanced a ovládací konzole byla přepracována tak, aby umožňovala téměř libovolné nastavení, specifické pro různé zákazníky.

Služba Acronis Disaster Recovery Cloud je kompletní samoobslužné řešení postavené na službě ABC, které umožní okamžitě obnovit kritické IT systémy. Acronis Data Cloud pak je shrnutím zálohovacích a recovery služeb v cloudu společnosti Acronis, které mohou zákazníci využít.

Acronis Backup Cloud u společnosti ACMT

Využití těchto služeb představil Jindřich Šaur ze společnosti ACMT, která jednak sama řešení používá, jednak jej poskytuje vybraným klientům. Jejími požadavky byly rychlost, snadnost použití, šifrování, lokální úložiště pro rychlost obnovy a externí úložiště pro případ vykradení, vyhoření či vytopení. Původně měli vlastní řešení na Linuxu apod., následně Acronis Backup Advanced, a poté přešli na Acronis Backup Cloud, který splňuje všechny výše uvedené požadavky. Zálohují do něj fyzické servery, virtuální servery, stanice, mobilní zařízení, schránky Office 365 a umožňuje jim e-mailové reporty.

Ocenění prodejní partneři

Ocenění prodejních partnerů znamená ocenění nejen obchodních výsledků, ale i jejich expertních schopností, bez kterých by jich na dnešním trhu nedosáhli. Nejúspěšnějšími partnery za prodej zálohovacího softwaru Acronis byly na semináři ve Velkých Pavlovicích oceněny společnosti ACMT, Ing. Jaroslav Holeček a TEXI Dačice.

Zebra systems a její distribuce

Zebra systems je value-added distributorem produktů a řešení Acronis, GFI, Kerio a Parallels.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů