HP uvádí vysoce výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

11. květen 2011 14:05 0 komentářů

Společnost HP oznámila dostupnost páteřního přepínače HP A-series 10500, který je založen na nové architektuře HP FlexNetwork. Poskytuje špičkovou propustnost, latenci a výkon 40 GbE pro mediální aplikace.

HP zároveň uvedlo nové řešení HP FlexManagement, které spojuje správu fyzických a virtuálních sítí v jediném systému, a zároveň zajišťuje prevenci před narušením sítě (IPS) optimalizovanou pro virtuální a cloudovou infrastrukturu. Ta zvyšuje zabezpečení infrastruktury FlexFabric v datovém centru.

Nová řešení jsou založena na jednotné architektuře HP FlexNetwork, která umožňuje klientům naplno využívat mediální obsah, virtualizaci, mobilitu přístupu a cloud computing v datovém centru, rozsáhlých podnikových prostředích či pobočkách společností.

Architektura HP FlexNetwork jako hlavní součást tzv. HP Converged Infrastructure sjednocuje síťová sila zajištěním konzistentní implementace standardních protokolů ve všech síťových zařízeních v podniku. Díky tomu mohou klienti zjednodušit a urychlit poskytování služeb, stejně jako posílit svou agilnost a inovace.

„Zákazníci hledají dodavatele, kteří jim dokážou zajistit komplexní systémové změny v oblasti sítí, díky nimž zvládnou odstranit složitosti sítě, zlepšit jejich flexibilitu a zvýšit výkon,“ řekl Pavel Klimuškin, ředitel divize HP ESSN (Enterprise Storage, Servers and Networking) pro ČR. „Nové přepínače HP po všech stránkách překonávají konkurenční řešení společnosti Cisco – jediný produkt HP zvládne to samé, k čemu potřebuje řešení Cisco 30 různých nástrojů.“

Přepínač HP A 10500 překonává nejvýkonnější přepínače Cisco Catalyst
Trh s páteřními přepínači, největší segment z oblasti síťových prvků, má letos překonat hranici 13,7 miliard USD oproti 12 miliardám v roce 2010. Zákazníci mezi nimi hledají vyspělé síťové architektury s menším počtem vrstev, nižší latencí a podstatně vyšší propustností.

Řada páteřních přepínačů HP A10500 byla navržena pro poskytování multimediálních služeb v jádru areálové sítě. Mezi jejich vlastnosti patří mimořádně nízká latence 3 ms (mikrosekundy) a 128 portů 10GbE s připojením rychlostí fyzického spojení. Latence je v porovnání s konkurenčním produktem Cisco Catalyst 6509 o 75 % nižší a porty o 270 % výkonnější.

Pro rozsáhlé síťové lokality je možné dodat i tzv. superpáteř se 208 porty 10GbE a připojením rychlostí fyzického spojení tvořené dvěma přepínači A10500, které využívají Intelligent Resilient Framework. Tato inovace HP umožňuje virtualizovat několik přepínačů, aby fungovaly jako jediný přepínač. Po přidání nových linkových karet bude A10500 podporovat i 100GbE sítě. Přepínač A10500 se vzhledem ke své latenci, propustnosti a hustotě ideálně hodí pro poskytování služeb s vysokými nároky na přenosové pásmo, například pro video ve vysokém rozlišení.

Na přístupové vrstvě architektury FlexCampus se počítá se zcela inovovanými přepínači E5400 a E8200, které poskytují až o 90 % nižší latenci a o 600 % vyšší propustnost než konkurenční model Cisco Catalyst 4506. Nedávno uvedené vysokorychlostní bezdrátové přístupové body E-MSM460 a E-MSM466 poskytují výkon srovnatelný s drátovým připojením. Každý z nich přenese souběžně až 15 proudů HD videa, což je o 50 % více než u konkurenčních přístupových bodů Cisco 1140 a 3500, řešení HP navíc nabízejí vyšší výkon na větší vzdálenosti.

FlexNetwork: sjednocení správy fyzických a virtuálních sítí
Rozrůstání IT, komplikovanost vícevrstvých nasazení a rostoucí nároky na virtualizaci dostávají starší sítě na hranici únosnosti. Klienti musí své sítě zjednodušit architekturou HP FlexNetwork, aby připravili své organizace na rostoucí nároky počítačových modelů orientovaných na služby, jako je cloud, mobilní aplikace nebo virtualizace.

Zatímco společnost Cisco coby nejbližší konkurent HP v oblasti sítí vyžaduje pro datové centrum, areálové a pobočkové sítě 30 samostatných řídicích nástrojů, HP poskytuje ucelenou správu – Intelligent Management Center (IMC) – na všechny modulární stavební bloky architektury HP FlexNetwork. HP IMC v nové verzi 5 spravuje celé portfolio řešení HP Networking spolu s více než 2 600 síťovými zařízeními od 35 výrobců - to je přibližně o 1 000 zařízení víc, než nabízí společnost Cisco. HP IMC tak mnohem účinněji snižuje riziko spojené s migrací z proprietárních zastaralých sítí na otevřenou, standardizovanou architekturu HP FlexNetwork.

HP IMC ve verzi 5 poskytuje jednotný pohled na virtuální a fyzickou síť v datovém centru. Urychluje poskytování služeb, zjednodušuje provoz a posiluje dostupnost sítě. Automaticky vyhledává virtuální počítače, virtuální přepínače a jejich vztah k fyzické síti. Překonává tak výzvy spojené se správou čím dál „virtualizovanějších“ datových center orientovaných na služby.

Připravovaná verze IMC 5.1 navíc přidá automatickou synchronizaci informaci o připojení sítě s technologií HP Virtual Connect pro blade servery. IMC 5.1 dále automatizuje proces vytvoření profilu serveru, a tak uživatele o krůček přibližuje zprovoznění cloudu jedním tlačítkem.

„Pro splnění síťových požadavků našich cloudových center poskytovaných zákazníkům jako služba (IaaS) jsme potřebovali jednotnou, škálovatelnou síťovou architekturu, kterou by bylo možné snadno spravovat napříč fyzickými a virtuálními doménami,“ řekl Henry Fastert, technologický ředitel společnosti SHI International, globálního poskytovatele informačních technologií a služeb. „Řešení HP IMC nám poskytlo správu sítě a vyspělé funkce automatizace z jediné platformy, která umožňuje snadnou a rychlou koordinaci služeb.“

Zákazníkům, kteří chtějí rozšířit jednotnou správu z prostředí klasické sítě v heterogenních podnikových prostředích do celé podnikové infrastruktury, nabízí HP řešení Network Management Center 9.1, součást softwarového portfolia HP Business Service Management. Díky němu mohou využít nejvyšší dostupnou úroveň automatizace i škálovatelnosti, a navíc snížit provozní náklady o více než 90 %.
Rozvoj zabezpečení virtuálních a cloudových prostředí

Řada aplikací v datových centrech je sice virtualizována, ale starší bezpečnostní řešení chrání pouze fyzická prostředí s jednotlivými pracovními úlohami. Nové zařízení HP TippingPoint IPS S6100N nabízí jedinou škálovatelnou soustavu zabezpečení sítí, která zajišťuje automatickou a konzistentní ochranu při vytváření nebo přesouvání virtuálních počítačů napříč podnikem.

Špičková soustava HP Secure Virtual Framework poskytuje jediné řešení pro fyzická, virtuální i cloudová prostředí, které je o 60% výkonnější oproti předchozí generaci. Zařízení HP S6100N dokáže provádět hloubkové prověřování paketů v reálném čase rychlostí až 16 Gb/s, čímž maximálně chrání kritické aplikace a zajišťuje jejich dostupnost bez negativního dopadu na výkon.

„Virtuální implementace urychlují naše podnikové procesy, ale nelze je zavádět, pokud by znamenaly ústupky v zabezpečení nebo dostupnosti aplikací,“ řekl Johnny Hernandez, viceprezident společnosti PrimeLending. „Díky řešení HP TippingPoint IPS a jeho funkcím pro prověřování paketů v reálném čase jsme schopni automaticky zabezpečit naše virtuální prostředí a dostávat z nich nejlepší výkon.“

Ceny a dostupnost
Přepínač HP A10500 bude k dispozici ve druhém pololetí roku 2011 za předpokládanou cenu 650 000 Kč. Řešení HP IMC 5.0 bude k dispozici v nejbližších dnech za předpokládanou cenu 130 000 Kč. Předpokládané zahájení prodeje HP IMC 5.1 je do konce roku 2011. Cena zařízení HP TippingPoint IPS S6100N činí přibližně 3,5 milionu korun.

Architektura HP Converged Infrastructure je klíčovým prvkem tzv. Instant-On Enterprise, který umožňuje podnikům využívat technologie při veškeré spolupráci se zákazníky, zaměstnanci, partnery a občany.
Další informace o síťových řešeních společnosti HP jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/networking.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT

Pavel Houser , 17. červenec 2018 10:00

Český startup CleverFarm, který zavádí moderní technologie do zemědělství, pomáhá s budováním IoT sí...

Více 0 komentářů

Akcie Netflixu oslabily, Amazon a Disney konkurují

ČTK , 17. červenec 2018 09:36

Počet nových předplatitelů a tržby internetové televize Netflix zaostaly ve druhém čtvrtletí za oček...

Více 0 komentářů

Velitelství vojenských kybernetických sil by mohlo sídlit v Brně

ČTK , 17. červenec 2018 08:00

Vytvoření velitelství je naplánováno na začátek ledna 2019, od července pak vznikne výkonná část jed...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

50 let Intelu

ČTK , 16. červenec 2018 09:06

Intel nejprve produkoval paměti typu RAM, ale na počátku sedmdesátých let se firma rozhodla rozšířit...

Více 0 komentářů

USA zrušily zákaz dodávek amerického zboží čínské ZTE

ČTK , 14. červenec 2018 08:00

Firma již v rámci urovnání sporu s americkou vládou souhlasila, že zaplatí pokutu miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh PC ve 2. čtvrtletí rostl, tvrdí Gartner i IDC

ČTK , 13. červenec 2018 16:35

Růst odbytu táhla zejména poptávka firemního segmentu podpořená operačním systémem Windows 10....

Více 0 komentářů

Polovina kryptoměnových firem zanikne během čtyř měsíců od ICO

ČTK , 13. červenec 2018 10:09

Nejlepší strategií je prý mince v primární nabídce koupit a hned první den obchodů na otevřeném trhu...

Více 0 komentářů