• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Kam se v AddAI posunuli a kam směřují

Richard Jan Voigts
31. 7. 2024
| Články
Kam se v AddAI posunuli a kam směřují

Jindřich Chromý, Founder, CEO & Dreamer, AddAI

Společnost AddAI se opět setkala se svými partnery a zákazníky, aby je seznámila se svým vývojem v konverzační AI od roku 2017 do 2023 a s platformou, kterou otevírají k prodeji.

V AddAI ostupným vývojem v oblasti konverzační AI a po validaci use-cases zjistili, kde „to není ono“ a přestože už měli za sebou řadu úspěšných projektů (Asistentka Alzee, Aneta na lince, Asistentka Raia apod.) musejí jinak. Hledali, kde jsou silní, a jak bude vypadat konverzační AI. Projeli konference, mluvili se zákazníky a v podstatě hledali sami sebe.

Spojení světů NLP a LLM přináší výhody

Jazykové modely LLM jsou pokročilé nástroje generativní umělé inteligence, které dokáží porozumět textu a generovat jej, což umožňuje vytvářet přirozené konverzace a např. automatizovat zákaznickou podporu. Například modely GPT jsou vhodné na úlohy od zkrácení textů přes MagicFlow až na další pokročilé aplikace, Llama zase na shrnutí textů, Llama 2 je mj. dobrá i na češtinu.

Výsledkem úvah AddAI bylo spojení NLP (Natural Language Processing; typ. IBM Watson, RASA) s plochou strukturou a kontextem a LLM (Large Laguage Models; typ. GPT, Llama3) tam, kde je silné. Spojení světů NLP a LLM umožňuje lépe vytvářet virtuální asistenty s AI, zejména na podnikové úrovni se zabezpečením odpovídajícím bankovním standardům přesně přizpůsobených pro úspěch firmy.

Stupeň rozpoznání dotazů

Aktuálně rozumějí asistenti od AddAI rozpoznat 83 % dotazů, což je jedno z nejlepších porozumění asistentů na trhu. Spojením NLP a LLM rozpozná na naučeném scope (rozsahu výrazů) až 97 %, s vylepšením LLM v AddAI tvrdí, že půjdou na 87 % až 90 % na všech dotazech. Očekávají, že zhruba 70 % až 80 % vyřeší s NLP echnologií IBM Watson a u 20 % až 30 % zapojí funkce LLM, přičemž tento poměr se může časem posouvat s výhledem na 60 %, nejdříve však za dva až čtyři roky a nejvíce se budou rozvíjet malé modely LLM.

V každém případě platí v oblasti LLM pořekadlo „shit in – shit out“, což znamená, že je zde třeba využívat jen ověřená data. LLM dnes také mění i svět přechodu do jiného jazyka, ale zatím pouze do angličtiny.

Obecné metriky pro AI boty

Pro firmy znamenají jazykové modely možnost zlepšit efektivitu interní komunikace, urychlit zpracování dokumentů a nabízet personalizované služby zákazníkům bez nutnosti lidského zásahu.

Ukazuje se, že u zákazníků poptávka po AI roste. Pokud pak AI není schopna odpovědět, pak teprve přepne na jiného operátora, který 97 % případů vyřeší. Zákazická zkušenost (CX) je pro zákaznickou základnu velmi silná veličina a měří se. Proč například proč vyplňovat IBAN, když je zákazník identifikován a znám.

Pro měření úspěšnosti AI botů pak existuje podle analytických společností řada metrik, mezi Top 10 patří ROI (Return of Investment; Forrester), produktivita (PwC), úspory nákladů (Forrester), zlepšení zákaznické zkušenosti (CX; McKinsey), rychlost zpracování dotazů (PwC), přesnost předpovědi (Gartner), míra dokončení nákupů (Forrester), zvýšení prodejů (Forrester), zlepšení kvality dat (McKinsey) a míra odpovědí na dotazy (Deloitte).

Otevření platformy od AddAI

AddAI svoji platformu AI otevírá, aby získali zpětnou vazbu a firmy, které ji budou používat, si nemusely procházet podobným „peklem“ řešením stejných věcí od začátku, což mj. zjistili i na konferencích, kterých se zúčastnili. To by mělo dva negativní důsledky – uživatelé, kteří mají čím dále větší chuť si AI vyvíjet sami, by měli daleko větší náklady, a také by u nich vypadla ze hry zpětná vazba.

AddAI roste

Společnost AddAI kromě toho roste i personálně, za poslední období o 40 %. Provedli výběrové řízení se 170 kandidáty, z nich vybrali stážisty, z nichž zakotvilo v AddAI sedm lidí.

 

Rubriky: České IT

Související příspěvky

Zprávičky

Malware se maskuje za aplikaci ČNB, útočníci pak pomocí NFC technologie vybírají peníze z bankomatů

24. 10. 2025
Články

Mzdový vývoj v IT: nároky rostou, mzdy nikoli. Hlad po specialistech trvá, juniorských pozic ubývá

24. 10. 2025
Možnost identifikovat zákazníky na dálku už i v Česku!
Zprávičky

Jurečka: Za problémy eDokladů stály nedostatečné testování i kapacity

23. 10. 2025
Umělá inteligence v IT infrastruktuře
Zprávičky

Amazon: Podíl firem s umělou inteligencí letos v ČR stoupl na 29 %

22. 10. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

SpaceX vynesla další sérii 60 družic sítě Starlink

Thales, Airbus a Leonardo spojí vesmírné aktivity, budou konkurovat Starlinku

ČTK
24. 10. 2025

Italská skupina Leonardo, francouzská firma Thales a evropský výrobce Airbus se dohodly na spojení

Umělá inteligence ve 45 % odpovědí zkresluje zpravodajský obsah

ČTK
24. 10. 2025

Umělá inteligence (AI) v odpovědích na dotazy uživatelů ve 45 procentech případů zkresluje zpravodajský

Malware se maskuje za aplikaci ČNB, útočníci pak pomocí NFC technologie vybírají peníze z bankomatů

Pavel Houser
24. 10. 2025

Útočník je ve stejném čase fyzicky u bankomatu nebo platebního terminálu. Specialisté společnosti ESET

Volkswagen nevyloučil omezení výroby kvůli nedostatku čipů

ČTK
23. 10. 2025

Automobilový koncern Volkswagen nevyloučil, že bude muset kvůli problémům s dodávkami čipů od nizozemské

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Kyberútok na automobilku JLR stál podle odhadů britskou ekonomiku 1,9 mld. liber

ČTK
23. 10. 2025

Srpnový kybernetický útok na britskou automobilku Jaguar Land Rover (JLR), kterou vlastní indická společnost

Možnost identifikovat zákazníky na dálku už i v Česku!

Jurečka: Za problémy eDokladů stály nedostatečné testování i kapacity

ČTK
23. 10. 2025

Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) včera seznámil vládu s vyhodnocením problémů aplikace eDoklady při letošních

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Amazon: Podíl firem s umělou inteligencí letos v ČR stoupl na 29 %

ČTK
22. 10. 2025

Praha 22. října (ČTK) - Podíl tuzemských firem, které využívají umělou inteligenci (AI), se

Přední investor do infrastruktury odmítá investovat do datových center pro AI

ČTK
22. 10. 2025

Americká společnost I Squared Capital, která je předním investorem do infrastrukturních projektů, zatím nebude

Tiskové zprávy

Bezpečné postupy pro vyřazení softwaru a možnosti odkupu

NetApp a Red Hat urychlují modernizaci IT pomocí Red Hat OpenShift Virtualization

Méně dat, více automatizace. EG.D po modernizaci podnikového systému míří k využití AI

Canon ocenil výherce osmého ročníku soutěže Kopírka hledá kancelář

Workshop FEIM 2025 představí nové směry v elektronice pro průmysl 4.0 a medicínu 4.0

Zyxel Networks pomáhá organizacím s implementací směrnice NIS2 a zvyšuje jejich kybernetickou odolnost

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Kalendář

Lis 11
Celý den

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Christian Klein, generální ředitel SAP

Digitální suverenita nestojí na ideálech, ale na konkrétních výsledcích

Christian Klein
23. 10. 2025

Diskuse o digitální suverenitě nabývá na celém světě na intenzitě. V dnešní době geopolitické nejistoty a...

Slovník

Wobbler

TriBand

WordPerfect

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.