Lidé ve firmách: společnost Lenovo posílila svůj tým o Tomáše Reizera a Davida Buřiče

ITbiz.cz, 03. srpen 2011 10:53 1 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: společnost Lenovo posílila svůj tým o Tomáše Reizera a Davida Buřiče

Druhá polovina července vytvořila široký prostor pro obsazení nových funkcí a jiná personální jmenování. Podívejte se na změny ve společnostech Lenovo, VMware, Gartner, comScore, Eaton Elektrotechnika, Rudolf Jelínek, Český rozhlas aj.

Forbes

“Simunek"/

Šéfredaktorem nové české edice měsíčníku Forbes se stal Petr Šimůnek. Petr dlouhá léta řídil ekonomickou rubriku deníku MF DNES, kde se také od roku 2001 stal zástupcem šéfredaktora. Mezi léty 2005 – 2010 vykonával pozici šéfredaktora Hospodářských novin. Znát ho můžeme i z role moderátora diskusního pořadu Nedělní partie na TV Prima nebo Pressclubu na rádiu Frekvence 1. Petr vystudoval ekonomiku zahraničního obchodu na VŠE v Praze a fakultu žurnalistiky na Universitě Karlově.

Přidejte si Petra Šimůnka do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Energetický regulační úřad (ERÚ)

“Vitaskova"/

Alena Vitásková byla českou vládou zvolena za novou předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ). V energetickém sektoru se pohybuje od roku 1974, respektive v plynárenském odvětví. Alena pracovala v letech 2001 – 2003 jako generální ředitelka společnosti Transgas (dnes RWE). Od roku 2004 do roku 2007 zastávala pozici předsedkyně představenstva Pražské teplárenské. Od roku 2003 je členkou dozorčí rady Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových. Funkční období v Regulačním úřadu (ERÚ) je stanovené podle zákona na pět let, v novelizaci zákona se mandát prodlouží na šest let a zároveň bude příštího předsedu namísto vlády jmenovat prezident.

Ministerstvo obrany

“Malikova"/

Ministerstvo obrany pověřilo Janu Malíkovou pozicí tiskové mluvčí. Jana vystudovala Fakultu sociálních věd University Karlovy, obor mezinárodní studia. V oblasti PR má cenné zkušenosti, do roku 2000 se věnovala mediálním analýzám a marketingovým a PR projektům. Od roku 2001 byla tiskovou mluvčí televize Prima, kde pracovala na projektu „Vyvolení“. Později (2007) se dostala na ministerstvo vnitra, kde pracovala v období ministra za ODS i ČSSD na pozici ředitelky odboru tisku a PR a jako tisková mluvčí. Starala se o komunikaci ministerstva vnitra, kampaně policie a eGovernmentu.

Přidejte si Janu Malíkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


OKsystem

“Ciml"/

Novou divizi rozvoje obchodu společnosti Oksystem začal vést Vítězslav Ciml, který se zároveň stal členem užšího vedení firmy. Vítězslav dříve působil na pozici vedoucího projektu ve společnosti DHL, Siemens IT Solutions and Services, jako Head of Delivery při dubajské pobočce softwarové společnosti YMS. Do společnosti OKsystem se dostal v roce 2010 jako vedoucí oddělení řízení projektů, které tímto převzal Jaroslav Vacek. Jaroslav nasbíral své manažerské zkušenosti v oblastech IT ve společnostech ČSOB Group, KBC a Slavia Pojišťovna,

VMware

“Baguley"/

Specialista na cloud, Joe Baguley, se stal ředitelem cloudových technologií společnosti Vmware pro oblastní region EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). Své odborné zkušenosti přináší z desetiletého působení v Quest Software, kde na pozici technického ředitele EMEA vedl firemní strategii této společnosti. Joe je členem skupiny Industry Expert Group v rámci iniciativy SIENA a je také zakládajícím členem Data Centre Specialist Group v British Computer Society, která napomáhá utvářet evropský kód pro řízení datových center.

Přidejte si Joe Baguley do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Gartner

“Javurkova"/

Pražská kancelář společnosti Gartner přijala na pozici konzultanta pro státní správy a client manager Petru Javůrkovou. Petra vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci a studovala na Université Charles de Gaulle v Lille. Do společnosti Gartner přešla ze společnosti Tieto, poskytující služby v oblasti IT a produktového inženýrství, kde působila na marketingových pozicích a koordinovala na straně klienta spolupráci se společností Gartner. V současnosti bude zodpovídat za rozvoj vztahů s klienty z oblasti veřejné správy a za vyhledávání nových obchodních příležitostí v ČR.

Přidejte si Petru Javůrkovou do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Český rozhlas

“Duhan"/

Členové Rady ČRo zvolili nového generálního ředitele rozhlasu, Petera Duhana, který získal šest hlasů z devíti potřebných ke zvolení. Peter vystudoval scenáristiku na Vysoké škole múzických umění a od té doby se pohybuje v mediální sféře. Svou kariéru v ČRo zahájil v roce 2002, kdy v rozhlase působil jako redaktor a moderátor ČRo 6, od druhé poloviny roku 2006 dělal této stanici ředitele. Od března 2010 byl pověřen vedením Českého rozhlasu po rezignaci Richarda Medka.comScore

“Smekal"/

Český tým společnosti comScore, která bude nově měřit návštěvnost českého internetu, vede od začátku srpna 2011 Vít Smékal. Profesní zaměření Víta Smékala se od procesně–technologické konsolidace plánovacích postupů v mediální agentuře na konci devadesátých let minulého století stále více posouvalo k analýzám chování spotřebitelů, působení reklamní komunikace na různé segmenty populace až k vyhodnocování efektivity jednotlivých komunikačních kanálů z hlediska jejich smysluplnosti a přínosu. Vít Smékal se zároveň aktivně účastní definování standardů českého mediálního trhu v několika komisích významných mediálních projektů v ČR.

Přidejte si Víta Smékala do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Orco Property Group
Novým vedoucím pronájmů developerské společnosti Orco pro ČR a SR se stal Jan Kovařík, který bude řídit nový tým asset managementu a leasingu pro střední a východní Evropu se sídlem v Praze. Jan působil před příchodem do společnosti Orco jako poradce v oddělení podnikatelských pronájmů společnosti CB Richard Ellis.

AutoCont

“Duty"/

Funkci obchodního ředitele pro projekty e-Governmentu od této doby zastává Zdeněk Dutý. Zdeněk vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze obor Automatizované systémy řízení a několik let pracoval jako samostatný vědecko-výzkumný pracovník v nynější společnosti Asseco ČR (dříve PVT). Zdeňek se začátkem 90. let výrazně zapojil do porevolučního vývoje IT trhu v ČR, kdy se začal věnovat problematice implementace informačních systémů pro veřejnou správu. Spoluzaložil společnost APP Systems (dnešní NESS Czech) a Deltax Systems. V současnosti zastával funkci ředitele pro prodej veřejné správě ve společnosti Telefónica Czech Republic.

Přidejte si Zdeňka Dutého do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Czech Point Software Technologies

“Lev"/

Amnon Bar-Lev je od roku 2005 členem společnosti Czech Point, kde se stal víceprezidentem technických služeb a od července novým generálním prezidentem společnosti. V jeho kompetenci zůstane vedení zákaznicky orientované aktivity společnosti, prodej, marketing, rozvoj podnikání, technických služeb a celosvětových partnerských programů.

„Check Point zažívá neuvěřitelně vzrušující období, velice se těším na další možnosti budování naší síly na trhu v oblasti bezpečnostních řešení,“ řekl Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point Software Technologies. „Nadále budeme pokračovat v plnění naší strategické vize 3D Security a v odhodlání poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší možné bezpečnostní technologie.“

Před příchodem do společnosti Czech Point pracoval v izraleském letectvu, kde zastával několik pozic na úrovni provozních a správních celků. Později založil a řídil společnost Xpert zabývající se bezpečnostní infrastrukturou. Amnon získal bakalářský titul v oboru informatiky (HONS) a managementu (HONS) na Univerzitě v Tel-Avivu.

Přidejte si Amnona Bar-Leva do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Algotech BSC

Generální ředitel společnosti Algotech BSC obsadil do pozice vedoucího slovenské pobočky Angela Nikolova.

„Vzhledem k našim aktivitám a expanzi považujeme slovenský trh za velmi důležitý a chceme mu věnovat patřičnou pozornost a soustavnou péči. Z tohoto důvodu jsme obsadili pozici vedoucího naší slovenské pobočky a jsme přesvědčeni, že jde o krok správným směrem“, říká František Zeman.

Angel absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, Ekonomické fakulty v Bratislavě a Materiálně-technologické fakulty STU v Trnavě. V oblasti ICT je považován za experta, pracoval na manažerských pozicích ve společnostech jako jsou NEXTRA, Kapsch Sk, Anixter a IBM.

Přidejte si Angela Nikolova do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Lenovo

“Reizer"/

Začátkem července posílila společnost Lenovo svůj tým o Tomáše Reizera a Davida Buřiče. Tomáš je specialistou v oblasti péče o zákazníky, řízení kvality a managementu partnerských sítí. Vystudoval VŠE v Praze. Od roku 1999 pracoval pro společnost Philips CLS pro střední a východní Evropu a střední Asii, kde působil v oblasti Consumer Care Manager. Ve společnosti Lenovo obsadil pozici Service Delivery Manager pro ČR a Řecko a bude zodpovědný za řízení servisní sítě.

Přidejte si Tomáše Reizera do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


“Buric"/

Davida Buřiče jmenovali na pozici Consumer Sales Representative, která obsahuje úzkou spolupráci s významnými obchodními partnery na poli retailu/e-tailu a znamená to také, že se David bude na českém trhu starat o řadu produktů IdeaPad/IdeaCentre. David rovněž vystudoval VŠE v Praze a před nástupem do společnosti Lenovo pracoval v pozici Retail Key Account Manager a Country Product Manager společnosti Asus.

Rudolf Jelínek

Tuzemská likérka Rudolf Jelínek vytvořila a obsadila novou pozici výkonného ředitele, je jím Richard Švéda. Do společnosti přichází z firmy Bochemie, kde zastával pozici ředitele divize spotřebního zboží pro střední a jihovýchodní trhy. Richard začal svou kariéru v Plzeňském Prazdroji, kde působil v obchodních a marketingových pozicích a vykonával také funkci marketingového ředitele. Později pracoval ve společnosti Stock Plzeň jako ředitel prodeje a marketingu.

Přidejte si Richarda Švéda do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]


Eaton Elektrotechnika

“Hruza"/

{seealso}
Jan Hrůza byl jmenován ve společnosti Eaton Elektrotechnika Seniorem Channel Managerem. Znamená to, že bude mít na starosti vybudování efektivního prodejního kanálu v segmentu IT/ICT pro ČR. Jan přešel ze společnosti ASBIS CZ, kde zastával postupně několik pozic – produktového manažera, Purchase Directora a Country Business Managera. Studium úspěšně zakončil diplomem z Fakulty informatiky a statistiky na VŠE v Praze. Při svých studiích se dále specializoval na ekonomiku průmyslového podniku.

Přidejte si Jana Hrůzu do své sítě pomocí služby LinkedIn[?]Komentáře

Náhodný kolemjdoucí #1
Náhodný kolemjdoucí 03. srpen 2011 12:27

S temi mladenci v Lenovu si neco uzijete az budete chtit vratit licenci windows z nove zakoupeneho notebooku...

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Manažeři France Télécom půjdou před soud kvůli sebevraždám

ČTK , 18. červen 2018 12:47

Vlna sebevražd ve France Télécom (dnes Orange) začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. ...

Více 0 komentářů

Zranitelnosti chytrých aut pod lupou

Pavel Houser , 18. červen 2018 12:43

Nástroje podvodníků se zaměřují především na extendery, které poskytují přístup k uzavřeným funkcím ...

Více 0 komentářů

Foxconn otevře severoamerické ústředí ve Wisconsinu

ČTK , 18. červen 2018 00:00

Foxconn již loni oznámil, že ve Wisconsinu investuje 10 miliard dolarů do výstavby továrny na LCD....

Více 0 komentářů

Kalendář

17. 06.

21. 06.
Cyber Week 2018
19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018

Starší zprávičky

Češi obměňují počítač za šest let, dvakrát déle než vyspělý svět

ČTK , 16. červen 2018 08:00

Výpočetní techniku si na leasing v tuzemsku pořizuje 23 % firem, ve vyspělých zemích jsou to až 3/4 ...

Více 2 komentářů

Dell představuje úložiště PowerMax

Pavel Houser , 15. červen 2018 16:14

Dell oznámil uvedení několika nových úložných a serverových produktů s podporou uceleného portfolia ...

Více 0 komentářů

AT&T dokončila převzetí mediální firmy Time Warner

ČTK , 15. červen 2018 13:22

Očekává se, že spojení AT&T a Time Warner vyvolá vlnu fúzí. Comcast chce převzít Twenty-First Centur...

Více 0 komentářů

Po dohodě s USA čínská ZTE ztratila 3 miliardy dolarů tržní hodnoty

ČTK , 15. červen 2018 08:00

Americký zákaz před dohodou paralyzoval klíčové aktivity ZTE a firmě hrozil bankrot....

Více 0 komentářů