• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Nokia N8 chce ovládnout dámské kabelky, oblékla si růžový kabátek

Emil Hora
8. 8. 2011
| Zprávičky

Nokia v pondělí uvedla na český trh růžovou variantu svého současného topmodelu N8. Chce tím oslovit i dámskou klientelu, která se dosud výkřikům moderní techniky spíše vyhýbá.

nokia N8 pink
Růžová Nokia N8

„Nokia N8 v růžové barvě doplňuje současné portfolio barev o výrazný, intenzivní odstín,“ uvedla společnost ve své tiskové zprávě.

Dosud byla model N8 dostupný ve čtyřech berevných variantách krytu z anodizovaného hliníku, a to stříbrné, šedé, modré a zelené. Nově tak přibývá pátá varianta určená především ženám.

Současný nejvyšší model značky disponuje vestavěným 12Mpix fotoaparátem s optikou Carl Zeiss, xenonovým bleskem, automatickým ostřením, vestavěnou GPS či HDMI portem a podporu periferií USB. K telefonu tak lze připojit flash disk, myš nebo klávesnici.

Nokia N8 umožňuje také přístup ke službám internetové televize. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes Ovi Obchod. Samozřejmostí je podpora sociálních sítí či navigační software Nokia Maps zdrama.

Model N8 je jedním z prvních přístrojů používajících poslední verzí operačního systému Symbian^3. Ten přináší několik vypšení, včetně podpory ovládání gesty na vícedotekovém displeji. Došlo také k výkonové optimalizaci systému a tím i snížení nároků na baterii.

Oficiální prodej telefonu Nokia N8 odstartoval v listopadu 2010 za cenu 12 990 korun. Od té doby zlevnila na současných 12 490 korun, za něž je dostupná i nová růžová varianta.

Související příspěvky

Tiskové zprávy

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

26. 2. 2026
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

26. 2. 2026
Huawei AI ilustracni
Zprávičky

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

26. 2. 2026
Zprávičky

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

26. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

itbiz
26. 2. 2026

Společnost GFI Software oznámila konsolidaci své severoamerické distribuce pod Zebra Systems LLC, která je

Huawei AI ilustracni

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

ČTK
26. 2. 2026

Americký výrobce čipů Nvidia zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 73 procent na

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

ČTK
26. 2. 2026

Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie

Revolut zvažuje, že letos prodá investorům nové akcie

ČTK
26. 2. 2026

Britská internetová finanční společnost Revolut zvažuje, že ve druhé polovině letošního roku prodá investorům

Nová nabídka od Paramountu může být lepší než ta od Netflixu, připustil Warner

ČTK
25. 2. 2026

Aktualizovaná nabídka mediálního konglomerátu Paramount Discovery na převzetí skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) zahrnuje

Platební společnost Stripe má zájem o převzetí PayPalu

ČTK
25. 2. 2026

Platební společnost Stripe zvažuje převzetí celé nebo alespoň části americké firmy PayPal. S odvoláním

Zákony informatiky: Když Brooksův zákon neplatí

Hegseth chce pro americkou armádu neomezené využití technologie firmy Anthropic

ČTK
25. 2. 2026

Americký ministr obrany Pete Hegseth chce firmu Anthropic donutit, aby armádě umožnila používat svou

Telekomunikační úřad chce uvolnit kmitočty pro vysokorychlostní internet

ČTK
24. 2. 2026

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) plánuje uvolnit kmitočtové pásmo 26 GHz pro vysokorychlostní mobilní sítě

Tiskové zprávy

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Novinky v MSP platformě Acronis: PDF reporty s výsledky DR testů a deduplikace dat v archivech M365 a Google Workspace

Sandisk představuje portfolio přenosných SSD disků nové generace

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

.ASF

Database administrator

FRAND

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.