• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Nový Ericsson Router 6000 umožní rozvoj 5G sítí

Václav Maletínský
25. 2. 2015
| Tiskové zprávy

Ericsson (NASDAQ: ERIC) představil novou produktovou řadu síťových směrovačů – Router 6000. Tato novinka umožní další vývoj technologií LTE Advanced, 5G a M2M. Splňuje kritéria pro vysoce výkonný backhaul (přenos ze vzdáleného místa do centrální sítě) a přesnou synchronizaci, kterou sítě dnes vyžadují.
Produktová řada Router 6000 u sítí rozplynula všechny bezpečnostní obavy a přináší vyšší úroveň provozní efektivity. Pokročilé technologie přenosu na bázi rádiových technologií, spolu s funkcionalitou Service Provider SDN (Software Defined Network) a řešením Ericsson Network Manager, umožňují provoz s ohledem na aplikace s jednoduchou plug-and-play instalací.

Nova řada produktů patří mezi klíčové elementy v portfoliu Ericssonu. Je to komplexní sada platforem, které pracují v rámci jednoho síťového operačního systému, přičemž jejich pokrytí je široké – buněčné routery, jádra či periferie sítí nebo například datová centra. Pokud jsou nasazovány společně s novým virtuálním routerem od Ericssonu (Ericsson Virtual Router), pak takto rozšířené portfolio umožní pružné uvedení cloudových aplikací. S novým řešením si poskytovatelé služeb nyní mohou optimalizovat provoz a vypočítat zdroje pro dosažení vysoké spokojenosti spotřebitelů.

Podle odborníků je řada Ericsson Router 6000 revolučním řešením. Považují ji za přímou odpověď na potřeby operátorů a to v době, kdy dochází k dramatickému nárůstu počtu připojených zařízení a boomu videa na internetu. Tato poptávka vytváří tlak na rozsah provozu a vyšší kvalitu nabízených služeb.

Produktová řada Router 6000 je plně integrována do nového řešení Ericsson Radio System, které podporuje architekturu s několika vrstvami, frekvencemi i standardy.

Router 6000 je jedním z řešení, které Ericsson veřejnosti představí na MWC 2015 v Barceloně, vedle dalších špičkových technologiích, službách a inovacích.

Související příspěvky

Tiskové zprávy

Spisová služba GINIS společnosti Gordic získala jako první atest

27. 11. 2025
Zprávičky

ČR si letos v žebříčku zemí podle digitálního prostředí polepšila na 24. místo

27. 11. 2025
Zprávičky

Counterpoint: Apple se letos vrátí do čela světového trhu s chytrými telefony

27. 11. 2025
Centra služeb míří do ČR kvůli lidem a poloze
Zprávičky

Průzkum Acronis: téměř 50 % českých organizací si nemůže dovolit ztratit data za více než 4 hodiny

27. 11. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

ČR si letos v žebříčku zemí podle digitálního prostředí polepšila na 24. místo

ČTK
27. 11. 2025

Česká republika si v celosvětovém hodnocení kvality digitálního prostředí letos polepšila o tři příčky

Counterpoint: Apple se letos vrátí do čela světového trhu s chytrými telefony

ČTK
27. 11. 2025

Americká technologická společnost Apple se v letošním roce poprvé za více než deset let

Centra služeb míří do ČR kvůli lidem a poloze

Průzkum Acronis: téměř 50 % českých organizací si nemůže dovolit ztratit data za více než 4 hodiny

Pavel Houser
27. 11. 2025

17 % respondentů vyžaduje od systémů obnovy po havárii, aby garantovaly zálohu starou maximálně

Gordic a Cybrela přinášejí komplexní řešení kybernetické bezpečnosti

Sněmovna schválila roční odklad využívání e-Legislativy pro novely zákonů

ČTK
27. 11. 2025

Povinné využívání systému e-Legislativa pro vytváření a projednávání novel zákonů a zákonných opatření Senátu

Europoslanci vyzvali k zákazu sociálních sítí pro osoby mladší 16 let (aktualizováno)

ČTK
26. 11. 2025

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu

Americký výrobce počítačů HP se chystá do roku 2028 propustit až 6 000 lidí

ČTK
26. 11. 2025

Americký výrobce osobních počítačů HP se kvůli zefektivnění provozu a zavádění umělé inteligence (AI)

Huawei AI ilustracni

Meta jedná o investici miliard dolarů do čipů Googlu

ČTK
26. 11. 2025

Americká společnost Meta Platforms, která vlastní mimo jiné sociální síť Facebook, jedná s Googlem

ČTÚ začne zřejmě od poloviny příštího roku dohlížet na používání AI v Česku

ČTK
26. 11. 2025

Český telekomunikační úřad bude pravděpodobně od poloviny příštího roku dohlížet na používání umělé inteligence

Tiskové zprávy

Spisová služba GINIS společnosti Gordic získala jako první atest

Zyxel Networks představuje první průmyslový WiFi 7 přístupový bod pro rychlejší přechod na průmysl 4.0

Nové skenery Canon imageFORMULA: Maximální výkon na minimálním prostoru

Když cloud nestačí: proč se firmám vyplatí trvalé licence Microsoft

Inovované tablety Dell Pro Rugged 10 a 12 nabízí vyšší výkon a delší provoz na baterii

Den otevřených dveří na FEL se blíží

Zpráva dne

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Neděste se upgradu: Windows 11 Pro na Halloween jen za €20.00 na Goodoffer24

Redakce
15. 10. 2025

Halloween je tady a s ním i strašidelné ceny za software! Tak neváhejte a...

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Neocloudy – nové slovo, prudký růst?

Pavel Houser
24. 11. 2025

Opět se vše točí kolem GPU a AI. Poskytovatelé cloudových služeb nového typu („neoclouds“) mají v...

Slovník

Li-Ion

AČRA MK

Obligace

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.