• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Oracle z Prahy posiluje mezinárodní působnost

Richard Jan Voigts
9. 1. 2017
| Články

Oracle se v Praze přestěhoval z Chodova do Jinonic, hlavním důvodem, kromě modernějších kanceláří, je rozšiřování mezinárodních center Oracle, která z Prahy poskytují služby pro celý region EMEA.
„Klíčem k úspěšnému podnikání společnosti Oracle jsou lidé. Snažíme se do nich investovat v mnoha směrech, abychom si zajistili jejich loajalitu a měli možnost spolupracovat s těmi nejlepšími odborníky na trhu. Prvotřídní pracovní prostředí je přitom jednou z nejvýznamnějších složek těchto investic,“ uvedl Josef Švenda, generální ředitel Oracle Czech, a dodal: „Hledali jsme dobře dostupné kanceláře, které podpoří moderní způsoby práce a kreativitu a zároveň umožní našim zaměstnancům zrelaxovat anebo strávit příjemný čas s kolegy. Budova Aviaticy všechny naše požadavky splnila a jsem si jist, že nám pomůže uskutečnit naše cíle, ke kterým patří další růst a nábor místních i mezinárodních talentů.“ I přes široké možnosti práce z domu má prakticky každý zaměstnanec svůj vlastní pracovní stůl, což v dnešní době nebývá ve velkých IT firmách vždy standardem, neboť se prosazuje tzv. desk sharing, sdílení pracovního stolu více zaměstnanci.

Oracle Jinonice Aviatika kancelář

Oracle Jinonice Aviatika kancelář

Kanceláře Oracle jsou rozmístěny celkem v osmi patrech, přičemž každé z pater je vyvedeno v jiné barvě, aby se lépe rozlišily jednotlivé týmy a usnadnila navigace uvnitř budovy. Doprostřed každého pracovního prostoru je začleněna společenská zóna, kde se mohou lidé potkávat, diskutovat a vlastně se i poznávat. „Postupem let jsme vyrostli v obří firmu, kde je poměrně obtížné znát všechny své kolegy. Svůj podíl na tom mají i mezinárodní centra, která v Praze neustále rozšiřují své týmy i kompetence. Kontakty mezi jednotlivými zaměstnanci považuji za velmi důležité, protože jen pokud se dobře znají, mohou spolu bezvadně a efektivně spolupracovat. Mám radost, že uspořádání nových kanceláří tuto společenskou roli maximálně podporuje, sám denně potkávám mnoho lidí, které jsem v dřívějších kancelářích vídal jen zřídka,“ okomentoval Josef Švenda. Kanceláře rovněž disponují nejmodernějšími technologiemi, které umožňují efektivní spolupráci se zahraničními týmy a jsou ve svém oboru špičkou na trhu.

Oracle Jinonice Aviatika relax

Oracle Jinonice Aviatika relax

Prostory jsou vybaveny designovým nábytkem vybíraným s ohledem na ergonomii a zdravý styl sezení. Všechny pracovní stoly mají nastavitelnou výšku, díky čemuž si mohou zaměstnanci zvolit, zda chtějí při práci stát, sedět v kancelářském křesle anebo třeba na míči. Hned u pracovních stolů se také mohou kdykoliv protáhnout, například u žebřin, a zasportovat si mohou i v plně vybaveném fitness centru. „Sport a zdravý životní styl patří v Oracle Czech k prioritám. Ověřili jsme si výsledky celé řady studií, že zaměstnanci, kteří mají možnost se protáhnout a zasportovat si, jsou méně nemocní, cítí se šťastnější a následkem toho přicházejí s inovativnějšími nápady a jsou i efektivnější. Proto jsme při vybavení sportovních zón spolupracovali s odborníky, kteří navrhli jejich optimální rozložení i vybavení,“ vysvětluje Josef Švenda.

Oracle Jinonice Aviatika

Oracle Jinonice Aviatika

Nové kanceláře pojmou až 900 zaměstnanců a 150 návštěvníků. Kromě lokálního týmu obchodníků, konzultantů a expertů na technickou podporu zde sídlí i několik mezinárodních center, například vývojové centrum, které se podílí na tvorbě produktů Oracle či obchodní centrum Oracle Digital, které je zodpovědné za prodej cloudových technologií napříč celým regionem EMEA.

Rubriky: ByznysČeské ITCloudHardwareInternetOperační systémyPodnikový softwareTechnologie

Související příspěvky

Huawei AI ilustracni
Zprávičky

Firma OpenAI začala v USA testovat reklamy v základní verzi ChatGPT

11. 2. 2026
Články

Gartner předpovídá, že celosvětové výdaje na IT letos vzrostou o 10,8 %

11. 2. 2026
Zprávičky

Služba Spotify zvýšila čtvrtletní zisk o polovinu, vzrostl i počet uživatelů

11. 2. 2026
Zprávičky

Alphabet poprvé nabízí dluhopisy v britské a švýcarské měně, i splatnost 100 let

11. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Bitcoinová aféra otřásá Českem

Jihokorejská burza Bithumb omylem rozeslala bitcoiny za 40 miliard dolarů

ČTK
11. 2. 2026

Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže

Huawei AI ilustracni

Firma OpenAI začala v USA testovat reklamy v základní verzi ChatGPT

ČTK
11. 2. 2026

Společnost OpenAI začala ve Spojených státech umisťovat reklamy do základních verzí svého chatbota ChatGPT.

Služba Spotify zvýšila čtvrtletní zisk o polovinu, vzrostl i počet uživatelů

ČTK
11. 2. 2026

Švédská společnost Spotify, která provozuje největší streamovací platformu pro hudbu, podcasty a další audio

Alphabet poprvé nabízí dluhopisy v britské a švýcarské měně, i splatnost 100 let

ČTK
11. 2. 2026

Americká technologická společnost Alphabet poprvé prodává dluhopisy denominované v britských librách a švýcarských francích,

Plaga: Zákaz přístupu dětí na sociální sítě by bylo nejlíp vyjednat na úrovni EU

ČTK
11. 2. 2026

Zákaz přístupu dětí na sociální sítě by měl být podle ministra školství Roberta Plagy

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Počet kybernetických incidentů v ČR byl v lednu nejvyšší za poslední rok

ČTK
10. 2. 2026

Počet kybernetických incidentů v Česku byl v lednu nejvyšší za poslední rok. Národní úřad

Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil tržby meziročně o 37 %, i díky AI

ČTK
10. 2. 2026

Tchajwanská společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) v lednu zvýšila čisté tržby meziročně o 36,8

Evropská komise obvinila Metu z blokování konkurence v oblasti AI na WhatsAppu

ČTK
10. 2. 2026

Evropská komise (EK) obvinila americkou technologickou společnost Meta Platforms z porušení pravidel hospodářské soutěže.

Tiskové zprávy

Ohlášení podle nového zákona o kybernetické bezpečnosti provedlo přes 4 800 organizací

Ohlášení podle nového zákona o kybernetické bezpečnosti provedlo přes 4800 organizací

Společnost QNAP oficiálně představuje myQNAPcloud One: Sdílené cloudové úložiště pro zálohy NAS a škálovatelné objektové úložiště

E-šmejdi se loni pokusili ukrást přes 14 miliard korun, 12 miliard banky svým klientům zachránily

Den otevřených dveří FEL ČVUT: Projděte se studiem i výzkumem špičkových robotů, AI, energetiky, elektroniky a bioinformatiky

Společnost Fortinet oznámila silné hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí a celý rok 2025

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Úno 12
Celý den

Kontejnery v praxi

Úno 26
Celý den

IT ve zdravotnictví

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Investiční horizont

Demo verze

Běžný výnos

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.