Microsoft: Pozor na obchodníky prodávající testovací verze Windows 7

Windows

S blížícím se termínem uvedení systému Windows 7 a rostoucím zájmem o tento systém se stále častěji objevují případy jeho podvodného prodeje. Uvedla to ve středu česká pobočka softwarové společnosti Microsoft. Prodejce počítačů v takovém případě nabídne zákazníkovi společně s novým počítačem i Windows 7 ve verzi Beta nebo Release Candidate.

Společnost Microsoft ve své zprávě uvádí, že se v poslední době stále více setkává s případy, kdy prodejce počítačů, ať již nových nebo starších, nabídne zákazníkovi společně s novým počítačem i Windows 7 ve verzi Beta nebo Release Candidate. Zkušební verze systému Windows 7, které mají časově omezenou platnost, nejsou přitom v žádném ohledu určeny k prodeji, ale k testování systému.

Prodejce, který zákazníkovi účtuje instalaci této testovací verze a uvádí ji jako položku na prodejním dokladu, se tak dopouští podvodného jednání a prodeje. Člověk, který se v tomto směru příliš neorientuje, se přitom stává velmi snadným terčem.

„Chtěli bychom varovat uživatele, aby se měli na pozoru před podvodným prodejem, a v případě, že se již stali obětí podobného případu, aby se obrátili na prodejce počítače a požadovali nápravu věci,“ uvedl Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft. Podle něj je možné o takovýchto případech rovněž informovat přímo Microsoft, a to prostřednictvím Zákaznického centra.

Finální česká Windows 7 už v řijnu

Finální verze systému Windows 7 bude dostupná celosvětově od 22. října, včetně české verze. V tuto chvíli se mohou zákazníci setkat s počítači s předinstalovaným systémem Windows Vista a s možností získání upgradu na systém Windows 7. Jedná se o program tzv. Technologické záruky, který platí od 26. června 2009 do 31. ledna 2010, přičemž možnost upgradu na systém Windows 7 je nabízena za manipulační poplatek nebo zcela zdarma.

S blížícím se uvedením finální verze upozorňuje Microsoft své zákazníky také na rizika spojená se stahováním neoriginálních verzí systému Windows 7 z internetu. Ve většině případů totiž u neoriginálních verzí dochází ke změně kódu systému a k následnému zneužití citlivých informací o uživateli. Uživatelé rovněž ztrácejí právo na pravidelné aktualizace systému, a kvůli tomu pak jejich systém není chráněn před škodlivým softwarem a dalšími útoky z internetu.

Společnost Microsoft také minulý týden nabídla IT profesionálům ke stažení 90denní trial verzi Windows 7 Enterprise. Tu je možné získat prostřednictvím webu Microsoftu. Po instalaci je potřeba do 10 dnů provést aktivaci, produktový klíč v tomto případě není potřeba.

Přečtěte si

Překážkou v rozšíření Windows 7 může být jejich cena
Windows 7 RC1: Kandidát na nejlepší operační systém světa?
Microsoft: Podniky by od Windows 7 neměly očekávat zázraky

Exit mobile version