• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Škoda Superb 2: první pohled z premiéry v Ženevě

itbiz
7. 3. 2008
| Články
Škoda Superb 2

Vlajková loď mladoboleslavské Škody nabízí elegantní vzhled, velký vnitřní prostor a prakticky řešenou zadní část, jenž nemá v této třídě obdoby. V nabídce se objevuje elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a přizpůsobivé světlomety. Bezpečnostní výbava zahrnuje až devět airbagů a jeden z nich chrání v případě nárazu kolena řidiče. Přinášíme první dojmy z autosalonu v Ženevě.

Škoda Superb 2
Další fotografie naleznete v galerii.

Druhá generace Škoda Superb si odbyla svou světovou výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě. Nový Superb je především hodnotný a skvostný automobil. Svědčí o tom jeho délka 4 838 mm, což je o 28 mm více než u předchozího modelu. Co se týče designu, je vidět, že Škoda Auto se snažila nový Superb na první pohled odlišit nejen od Octavie, ale především od ostatních automobilů koncernu VW, tedy VW Passatu a Audi A6.

K největšímu překvapení patří zadní část, jejíž vzhled byl spíše podřízen funkci. Z bočního profilu se Superb prezentuje jako klasický tříprostorový sedan. Díky variabilnímu otevírání pátých dveří Twindoor je ale vše trochu jinak. Zákazník má ve skutečnosti opravdu možnost největší Škodu používat jako sedan a otevřít pouze víko zavazadelníku, v případě potřeby jej však může zvednout i se zadním sklem.

Objemný zavazadlový prostor pojme v základním uspořádání 565 litrů nákladu, tedy o 85 litrů více než u předchozího modelu. Po sklopení opěradel zadních sedadel vzroste objem na 1670 litrů a z reprezentativní limuzíny je doslova dodávka. Tato kombinace mezi lifbackem a sedanem není samoúčelná, zvláště pokud chce novinka uspět na velkých trzích, jako je Rusko.

Největší škodovka kombinuje užitkovost s elegancí a cílem druhé generace je dostat se na špičku v rámci vyšší střední třídy také co se týče vnitřního prostoru. Cestující čeká po otevření dveří velkoryse pojatý, dobře vybavený interiér. Zejména na zadních místech jsem se cítil velice dobře a ani vyšší postavy tam podle mého nebudou mít problém s nedostatkem prostoru jak v oblasti kolen, tak i hlavy. V nabídce výbavy se objevují takové prvky jako plně elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a adaptivní světlomety. Bezpečnostní výbava zahrnuje až devět airbagů, z nichž nejzajímavější je ten řidičův chránící v případě nárazu jeho kolena.

Pro pohon Superbu nabízí Škoda po třech benzínových a dieselových motorech, přičemž jejich výkon začíná na 105 a končí na 285 koních. Superb se stane asi největším modelem koncernu VW, který dostane přeplňovaný motor 1,4 TSI. Turbodmychadlem přeplňovaný agregát poskytuje až 92 kW, resp. disponuje 200 N.m točivého momentu v širokém rozsahu otáček. Tento nejúspornější zážehový motor má jezdit se Superbem za méně než sedm litrů benzinu, přičemž spolupracuje s manuální šestistupňovou převodovkou. Asi nejlepší volbou ze zážehové nabídky bude známý čtyřválec 1,8 TSI.

Ke standardní šestistupňové převodovce u něj bude Škoda dodávat poprvé i dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku DSG. Vrcholem modelové řady a současně nejvýkonnějším motorem sériového modelu v historii Škody Auto je zážehový vidlicový šestiválec o objemu 3,6 l. Tento motor bude standardně dodáván se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Trojice úsporných turbodieselů je tvořena dvěma hlučnějšími agregáty se vstřikováním PD, od kterého koncern Volkswagen upouští: 1,9 TDI (77 kW) a 2,0 TDI (103 kW). Vrcholem je pak podstatně kultivovanější a výkonnější dvoulitr TDI (125 kW).

Souhrnem svých vlastností bude škoda Superb patřit k nejatraktivnějším nabídkám ve svém segmentu na trhu. Osobně si myslím, že její prodeje lehce překonají svého předchůdce, kterého se vyrobilo více než 100 000 vozů. K tomu by měla dopomoci nejen příznivá cena začínající na českém trhu částkou 619 900 Kč, ale i chystaná verze kombi.

Související
Spojení luxusu a elegance v BMW X6

Související příspěvky

Zprávičky

Výzkum VMware ukazuje pokračující rozvoj moderních architektur komunitou vývojářů Spring

31. 1. 2023
Tiskové zprávy

Nová chytřejší řešení společnosti Lenovo pro vzdělávání podporují výuku budoucnosti

31. 1. 2023
Zprávičky

Samsungu klesl provozní zisk v posledním čtvrtletí o 70 %

31. 1. 2023
Přichází jedenáctá generace serverů HPE ProLiant
Články

Přichází jedenáctá generace serverů HPE ProLiant

31. 1. 2023

Zprávičky

Výzkum VMware ukazuje pokračující rozvoj moderních architektur komunitou vývojářů Spring

Pavel Houser
31. 1. 2023

Nejnovější studie společnosti VMware o stavu ekosystému okolo integračního prostředí Spring odhalila, v roce

Samsungu klesl provozní zisk v posledním čtvrtletí o 70 %

ČTK
31. 1. 2023

Jihokorejská společnost Samsung Electronics měla v posledním čtvrtletí loňského roku nejnižší provozní zisk od

Kvůli nedostatku čipů by výroba aut mohla do roku 2026 klesnout o pětinu

ČTK
30. 1. 2023

Celosvětová výroba automobilů by do roku 2026 mohla klesnout asi o 20 procent, což

Ruští hackeři se chlubí dalšími kyberútoky na české prezidentské volby

Redakce
28. 1. 2023

Check Point Research upozornil, že ruští hackeři, v čele s hacktivistickou skupinou NoName057(16), která byla

Špionážní kampaň skupiny StrongPity využívá trojanizovanou aplikaci Telegram

Pavel Houser
28. 1. 2023

Analytici společnosti ESET objevili novou kampaň skupiny StrongPity, kterou skupina distribuuje pomocí plně funkční,

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk, výhled zaostává za očekáváním analytiků

ČTK
27. 1. 2023

Americkému výrobci čipů Intel klesly ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 32 % na

Za bezpečnostní incidenty v cloudu mohou hlavně samotní zákazníci

Kriminalisté rozbili síť Hive, která stála za 1 500 útoky na firmy

ČTK
27. 1. 2023

Němečtí a američtí kriminalisté rozbili hackerskou síť Hive, která za poslední rok a půl

Bude 5G v budoucnosti motorem ekonomiky?

IDC: Odbyt chytrých telefonů loni klesl o 11 %, byl nejslabší od roku 2013

ČTK
26. 1. 2023

Odbyt chytrých telefonů se loni snížil o 11,3 procenta na 1,21 miliardy kusů, a

Tiskové zprávy

Nová chytřejší řešení společnosti Lenovo pro vzdělávání podporují výuku budoucnosti

Juniper Networks se podle analýzy Gartner Magic Quadrant třetím rokem po sobě řadí mezi lídry na trhu pevné a bezdrátové firemní LAN infrastruktury

Průzkum GFI Software: české firmy čelí vlně falešných e-mailů

Spolupráce OKI Europe, Kernow Coatings a Baker Materials na rostoucím evropském trhu s etiketami

Na sobotu připadá Den ochrany osobních údajů

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti, NÚKIB vyzývá odbornou veřejnost ke konzultacím

Zpráva dne

Vánoční prodej doživotních licencí Windows 10 za € 12 a Office za € 23 na Goodoffer24!

Vánoční prodej doživotních licencí Windows 10 za € 12 a Office za € 23 na Goodoffer24!

Redakce
15. 12. 2022

Ať už hledáte cestu, jak levně postavit nový počítač, nebo si chcete upgradovat stárnoucí...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Prokletý smartphone: nejen chyby, ale i špatné rozhodování

Pavel Houser
27. 12. 2022

Asi nikoho nepřekvapí, že za neustálou dostupnost smartphonu se platí tím, že práce na tom zařízení...

Nadcházející akce

  1. Hannover Messe 2023

    17. dubna - 21. dubna

Zobrazit všechny Akce

Slovník

Bajt

Long tail

HRM

Nejpopulárnější články

Vybudujte linii obrany pro zastavení vlny ransomwarových útoků

Redakce
23. 12. 2022

Kde se v podnicích uplatní metaverzum?

Redakce
2. 1. 2023

Hrátky s magnetickými víry

Elektronový vír slibuje zařízení s nižším odporem

Pavel Houser
21. 12. 2022

Trendy: předplacené služby, kontejnery, vliv rostoucích cen energií a experti se širším záběrem

Redakce
28. 12. 2022

Bezpečnost cloudu posílí serverless architektura

Redakce
30. 12. 2022

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Rozhovory Science Security techn Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT česk

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • S degenerací mozku souvisí mineralizace železa
  • Nanotechnologie využívající cigaretové nedopalky napomůže při odstraňování hormonů z odpadních vod
  • Sekvojovec nebo zerav: Při obnově lesů by mohly pomoci cizokrajné stromy

RSS AbcLinuxu RSS

  • Různé hashe u automaticky generovaných archivů na GitHubu
  • Unvanquished 0.54
  • coreboot 4.19

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.