• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Sony zvýšila zisk i celoroční výhled, čeká slabší dopad amerických cel

Pavel Houser
8. 8. 2025
| Zprávičky

Japonský výrobce elektroniky Sony zvýšil ve svém prvním finančním čtvrtletí čistý zisk o 23,3 procenta na 259 miliard jenů (37 miliard Kč). Díky očekávanému nižšímu dopadu amerických cel pak zlepšil celoroční výhled. Firma to uvedla ve svém včerejším sdělení. První finanční čtvrtletí skončilo v červnu.

Provozní zisk firma ve čtvrtletí zvýšila o 36,5 procenta na 339,96 miliardy jenů. Tržby vzrostly o 2,2 procenta na 2,62 bilionu jenů. Výsledková zpráva nezahrnuje finanční služby, které se podnik chystá v říjnu vyčlenit.

Japonský technologický a zábavní konglomerát zvýšil výhled provozního zisku na celý finanční rok na 1,33 bilionu jenů, což představuje nárůst o čtyři procenta proti odhadu z května. Výhled tržeb zůstal beze změn na 11,7 bilionu jenů.

Skupina Sony přehodnotila očekávaný dopad amerických dovozních cel na své podnikání. Nyní předpokládá, že dopad na provozní zisk bude činit 70 miliard jenů, ještě v polovině května jej odhadovala na 100 miliard jenů,

Trump nejprve v dubnu zavedl takzvaná reciproční dovozní cla se základní sazbou deset procent na téměř všechny země. Od té doby narůstaly obavy, že by Japonsko mohlo čelit dalším clům, která by sazbu mohla více než zdvojnásobit. Minulý měsíc však japonská vláda oznámila, že se s USA dohodla na 15procentní sazbě.

„Situace ohledně dodatečných celních sazeb v USA je stále nejistá a my ji budeme i nadále sledovat a přijímat opatření k minimalizaci dopadů,“ uvedla japonská firma.

Rubriky: Byznys

Související příspěvky

Zprávičky

OpenAI vybrala od investorů 110 miliard dolarů, z toho 50 miliard od Amazonu

2. 3. 2026
Zprávičky

OpenAI uzavřela dohodu s Pentagonem poté, co se rozešel s Anthropikem

1. 3. 2026
Zprávičky

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

1. 3. 2026
Zprávičky

Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

1. 3. 2026

Zprávičky

OpenAI vybrala od investorů 110 miliard dolarů, z toho 50 miliard od Amazonu

ČTK
2. 3. 2026

Americká společnost OpenAI získala v posledním kole financování od tří velkých technologických firem 110

Ministr školství Plaga preferuje evropský zákaz sociálních sítí pro děti

ČTK
2. 3. 2026

Český ministr školství Robert Plaga (za ANO) dává v souvislosti s možným zákazem sociálních

OpenAI uzavřela dohodu s Pentagonem poté, co se rozešel s Anthropikem

ČTK
1. 3. 2026

San Francisco 1. března (ČTK) - Americká technologická společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

ČTK
1. 3. 2026

Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli

Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

ČTK
1. 3. 2026

Jihokorejský elektrotechnický koncern Samsung do letošního května postupně ukončí výrobu televizorů ve své továrně

IDC: Trh se smartphony letos kvůli drahým pamětem zažije rekordní pokles

ČTK
1. 3. 2026

Celosvětový trh s chytrými telefony v letošním roce vykáže nejprudší pokles v historii, a

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Upmarket

Case study

Cross promotion

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.