• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Spolupráce společnosti Logica a Microsoft pokračuje při zpracování velkých objemů dat

Bohumila Sedlačíková
16. 3. 2012
| Tiskové zprávy

Společnost Logica, přední dodavatel konzultačních a IT služeb, oznamuje rozšíření své dosavadní úspěšné spolupráce s Microsoftem. Jejím hlavním cílem je s vyžitím nástrojů Business Intelligence (BI) pomoci klientům přeměnit velké objemy dat v konkurenční výhodu.

V podmínkách současného rychle se měnícího trhu, kdy firmy musejí být schopny okamžitých reakcí, roste význam analýzy dat. Uplatnění najde v nepřeberném množství situací, např. při předpovědích chování zákazníků, odhalování podvodů nebo zpracování velkého množství dat generovaných ze senzorů. Okolo 80 % dat se dnes vyskytuje v nestrukturované podobě a jejich celkový objem se navíc zdvojnásobuje zhruba každé tři roky. Za této situace nejsou tradiční aplikace datových skladů ani analytické nástroje a systémy BI dostatečně účinné.

Společnost Logica se stala klíčovým partnerem Microsoftu pro nový produkt Microsoft SQL Server 2012, který představuje vhodný základ pro moderní řešení BI i datových skladů, neboť nabízí vysoce výkonné nástroje pro zpracování velkých objemů dat. Microsoft pomocí nového produktu dále upevnil své postavení v oblasti datových skladů, BI a aplikací pro řízení výkonnosti (performance management). Na tomto poli má tradičně velice silné postavení i společnost Logica. Nezávislé analytické studie, např. aktuální zprávy společnosti Gartner (Gartner BI & PM Market Scope EMEA aj.), uvádějí společnost Logica dokonce jako hlavního hráče v této oblasti trhu.

Data sama o sobě nezajistí růst podnikání klientů. Teprve na základě jejich zpracování a vyhodnocení je pro firmu možné vyvodit závěry směřující k poskytování kvalitnějších služeb či zvyšování ziskovosti podnikání. Spotřebitelé dnes provádějí celou řadu aktivit, jsou zapojeni do sociálních sítí, čtou a píšou blogy, používají servery zaměřené na srovnávání výrobků, sledují internetová videa, vyhledávají informace o produktech i značkách a sledují jejich hodnocení. Aby byly firmy schopny tato využít, musí je umět zachytit, a získat tak přehled o chování uživatelů a informace o jejich vnímání značky i dalších preferencích. Tyto „stopy“ extrahované z prostředí Internetu je potřeba kombinovat s informacemi z vnitropodnikových zdrojů, jako jsou systémy CRM, ERP, intranet, data o návštěvnosti vlastního webu či údaje z dalších systémů. Technologie Microsoftu pro zpracování velkých objemů dat v tomto ohledu velmi dobře zapadají do celkové strategie společnosti Logica zvané Applied Customer Insight. Spolupráce obou společností zákazníkům umožní získat řadu benefitů, především vyšší výkon, rychlé nasazení, nižší riziko a nižší celkové náklady na vlastnictví, než je obvyklé u konkurenčních produktů.

Amanda Mesler, výkonná ředitelka divize Business Consulting ve společnosti Logica, k uzavřenému partnerství uvádí: „Jsme potěšeni, že naše strategické partnerství se společností Microsoft vstoupilo do další fáze. Pokud si dnes firmy chtějí udržet konkurenceschopnost, potřebují přístup ke správným informacím ve správný čas a navíc musejí mít tyto informace v takové formě, aby na jejich základě šlo činit kvalifikovaná rozhodnutí. Naše znalost fungování řady průmyslových odvětví i typová řešení Business Intelligence v kombinaci technologickou infrastrukturou Microsoft pro datové sklady a zpracování dat umožní zákazníkům získat z velkých objemů dat tu největší hodnotu.“

Tomáš Rychlý, systémový architekt ze společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy (CEE) doplňuje: „V rámci regionu CEE jsme díky novým pokročilým vlastnostem SQL Serveru 2012 schopni zákazníkům nabídnout BI řešení i pro nejkritičtější aplikace a posunout zpřístupnění a zpracování analytických dat mimo oddělení IT. Důležitým aspektem je také možnost migrace nebo integrace s cloudovým řešením.“

Související příspěvky

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

27. 2. 2026
Tiskové zprávy

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

27. 2. 2026
HPE představuje nové routery Juniper PTX
Články

HPE představuje nové routery Juniper PTX

27. 2. 2026
750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří
Zprávičky

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

27. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

itbiz
26. 2. 2026

Společnost GFI Software oznámila konsolidaci své severoamerické distribuce pod Zebra Systems LLC, která je

Huawei AI ilustracni

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

ČTK
26. 2. 2026

Americký výrobce čipů Nvidia zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 73 procent na

Apple přesune část výroby svého malého počítače Mac mini z Asie do Houstonu

ČTK
26. 2. 2026

Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie

Revolut zvažuje, že letos prodá investorům nové akcie

ČTK
26. 2. 2026

Britská internetová finanční společnost Revolut zvažuje, že ve druhé polovině letošního roku prodá investorům

Nová nabídka od Paramountu může být lepší než ta od Netflixu, připustil Warner

ČTK
25. 2. 2026

Aktualizovaná nabídka mediálního konglomerátu Paramount Discovery na převzetí skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) zahrnuje

Platební společnost Stripe má zájem o převzetí PayPalu

ČTK
25. 2. 2026

Platební společnost Stripe zvažuje převzetí celé nebo alespoň části americké firmy PayPal. S odvoláním

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

Produktová komunikace

Low-cost

USP

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.