VMware přináší nové funkce pro virtuální infrastrukturu

05. prosinec 2007 13:08 0 komentářů

VMware, Inc.
Společnost VMware, Inc., lídr v oblasti virtualizačního softwaru, představuje novou verzi VMware Infrastructure, která zákazníkům VMware umožní usměrnit správu svých IT prostředí díky vyšší úrovně automatizace, zvýší celkovou dostupnost infrastruktury a posílí výkon pro pracovní zátěž. Nadcházející verze VMware Infrastructure bude obsahovat nové komponenty VMware ESX Server 3.5 a VirtualCenter 2.5; její součástí bude také upravené balení a ceny, a to včetně nových nabídek speciálně zaměřených na středně velká a menší IT prostředí.

„Tato verze staví na téměř deseti letech neustálých inovací,” uvádí Raghu Raghuram, viceprezident společnosti VMware pro produkty a řešení. „Nové funkce, jako je první řešení, které přesouvá disky virtuálního stroje napříč datovými sklady, poskytují lákavou hodnotu zákazníkům všech velikostí, ať již se jedná o malé firmy či velké podniky.”

VMware Infrastructure představuje třetí generaci virtualizační sady společnosti VMware, připravenou pro výrobu. Podle nedávného průzkumu zákazníků VMware, 90 procent dotazovaných firem využívá VMware Infrastructure ve výrobních prostředích. Společnost VMware, která získala více než 120 průmyslových a technologických ocenění, poskytuje velmi očekávané úplné řešení, jenž uspokojuje poptávku zákazníků po firmwarovém hypervisoru příští generace, vylepšených funkcích virtuální infrastruktury a pokrokovém řešení pro správu a automatizaci.

„Zákazníci neustále hledají další způsoby, jak těžit ze své virtualizované infrastruktury a maximalizovat výnosy z investic, které dokáže software jejich společnostem zajistit,” říká John Humphreys, programový viceprezident IDC. „Představením produktů VMware ESX Server 3.5 a VMware VirtualCenter 2.5 zvyšuje VMware laťku nejen tím, že posiluje stávající funkce, ale i tím, že navíc posouvá virtualizaci na vyšší úroveň prostřednictvím nových funkcí pro vyšší mobilitu a dostupnost služeb. Tyto nové funkce dokáží pokrýt nové případy použití, což dále pomáhá zvyšovat počet nových zákazníků, jež si v daném odvětví osvojí virtualizaci.”

Vylepšení virtualizační platformy pomáhají zajistit nové úrovně výkonnosti, škálovatelnost a kompatibilitu pro běh nejnáročnější pracovní zátěže na virtuálních strojích:


 • Rozšířené možnosti skladování a síťování, jako je podpora lokálního ukládání SATA, 10 GB ethernet a rozšiřující možnosti skladování a síťování Infiniband pro virtuální infrastrukturu

 • Podpora TCP Segment Offload a rámce Jumbo snižují režii CPU spojenou se zpracováváním vstupů a výstupů sítě

 • Podpora hardwarových hnízděných tabulek stránek jako například při výpomoci procesoru v rámci virtualizace paměti

 • Podpora paravirtuálních linuxovskýxh hostujících operačních systémů umožňuje vyšší výkon prostřednictvím operačních systémů, jež pracují s virtualizací

 • Podpora virtuálních strojů pomocí 64GB RAM a fyzických strojů s pamětí o velikosti až 128GB

Nové funkce virtuální infrastruktury pomáhají zajišťovat vyšší dostupnost a odolnost infrastruktury:


 • VMware Storage VMotion umožňuje migraci disků virtuálních strojů za provozu z jednoho systému pro skladování dat do jiného systému bez narušení běhu či odstávky. VMware VMotion se stal nepostradatelným nástrojem mnoha správců infrastruktury pro dynamické vyvažování pracovní zátěže jejich serverů a odstranění doby odstávky potřebné pro údržbu serveru. Storage VMotion rozšiřuje VMotion na úložné zdroje virtuálního stroje, jmenovitě virtuální disky. Pomocí Storage VMotion mohou správci dynamicky vyvažovat zátěž pro skladování a zvládat úzká místa výkonnosti prostřednictvím migrace disků virtuálního stroje na nejlepší dostupný zdroj skladování. Správci mohou minimalizovat narušení služeb, ke kterým dříve docházelo při upgradu skladovacích polí, a správce skladování mají možnost zlepšovat a spravovat skladovací infrastrukturu bez nutnosti provádět rozsáhlou koordinaci s vlastníky aplikaci a serverů.

 • VMware Update Manager automatizuje správu záplat a aktualizací pro hostitele VMware ESX Server a virtuální stroje. Update Manager zvládá jedno z nejvýznamnějších bolestivých míst každého oddělení výpočetní techniky: stopování úrovní záplat a manuální aplikaci nejnovějších oprav závad/bezpečnosti. Záplatování offline virtuálních strojů vynucuje vyšší úroveň shody se standardy pro záplaty než u fyzických prostředí. Integrace s VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) zajišťuje možnost záplatovat hostitele VMware ESX Serveru bez odstávek. Nová řešení pro správu virtuální infrastruktury pomáhají poskytovat vyšší automatizaci pro usměrněné řízení IT prostředí.

 • VMware Distributed Power Management představuje experimentální funkci, která snižuje spotřebu energie v datovém středisku prostřednictvím inteligentního vyvažování zátěže. V kombinaci s VMware DRS byl Distributed Power Management navržen tak, aby automaticky vypínal servery, které nejsou v dané chvíli nutné k dosažení požadované úrovně služeb, a automaticky servery zase zapínal společně s nárůstem poptávky po výpočetních zdrojích.

 • VMware Guided Consolidation, funkce střediska VMware VirtualCenter umožňuje společnostem zahájit konsolidaci serverů pomocí průvodce krok za krokem. Pomocník objeví fyzické servery, identifikuje kandidáty na konsolidaci, převede je na virtuální stroje a inteligentně je umístí na nejlepší VMware ESX Server nebo hostitele VMware Serveru. Vedená konsolidace pomáhá urychlit a usnadnit proces konsolidace pro uživatele s nízkými znalostmi virtualizace.

Dostupnost, balení a ceny
Nová verze VMware Infrastructure bude k dispozici na přelomu letošního roku. Současně s tím vstoupí v platnost nové ceny a produkt bude prodáván v novém balení.

Nabízeny budou následující alternativy VMware Infrastructure:


 • VMware ESX Server 3i, poskytuje partitioning jednoho serveru a bude dodáván vestavěný jako firmware serverových systémů či jako samostatná položka pro instalaci pevného disku. Při nákupnu samostatné položky pro instalaci pevného disku bude ceníková cena za ESX Server 3i 495 USD na dva procesory.

 • VMware Infrastructure 3 Foundation (dříve nazývaná „Starter”) bude zahrnovat VMware ESX Server, VMware ESX Server 3i, VMware Consolidated Backup a nový produkt VMware Update Manager. Narozdíl od předchozí verze VMware Infrastructure 3 Starter nebude mít VMware Infrastructure 3 Foundation omezení konektivity sdíleného skladování, využití paměti či počtu CPU fyzického serveru. Ceníková cena VMware Infrastructure Foundation bude 995 USD na dva procesory 2.

 • VMware Infrastructure 3 Standard je navržen tak, aby v IT prostředích zajistil vyšší úroveň odolnosti při vyšší hodnotě. Vedle funkcí VMware Infrastructure 3 Foundation bude zahrnovat VMware Infrastructure 3 Standard funkci VMware HA, která zajišťuje automatické restartování virtuálních strojů ovlivněných selháním hardware. Ceníková cena VMware Infrastructure 3 Standard bude 2 995 USD na 2 procesory.

 • VMware Infrastructure 3 Enterprise obsahuje úplnou škálu funkcí virtuální infrastruktury pro řízení zdrojů, mobilitu pracovní zátěže a vysokou dostupnost. Navíc k funkcím řady VMware Infrastructure 3 Standard obsahuje tato alternativa VMware VMotion, VMware Storage VMotion a VMware DRS s Distributed Power Management (DPR). Ceníková cena VMware Infrastructure 3 Enterprise bude 5 750 na dva procesory.

 • VMware VMotion, Storage VMotion a DRS s DPM budou rovněž prodávány samostatně s VMware Infrastructure 3 Foundation a Standard.

 • Stávající zákazníci VMware Infrastructure s platnou smlouvou na podporu a subskripci obdrží nové produkty a funkce zahrnuté v každé edici bez dalších nákladů.
 • Více informací o této nabídce pro segment SMB naleznete na adrese www.vmware.com/smb.

  O společnosti VMware

  VMware (NYSE:VMW) je globálním lídrem v oblasti virtualizačního softwaru pro systémy průmyslového standardu. Řešení VMware využívají organizace všech velikostí s cílem zjednodušit své IT, plně využít své stávající investice do výpočetní techniky a rychleji reagovat na proměnlivé obchodní požadavky. Společnost VMware má sídlo v Palo Alto v Kalifornii a jejím většinovým vlastníkem je EMC Corporation (NYSE:EMC).

  Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.vmware.com.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

USA zrušily zákaz dodávek amerického zboží čínské ZTE

ČTK , 14. červenec 2018 08:00

Firma již v rámci urovnání sporu s americkou vládou souhlasila, že zaplatí pokutu miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh PC ve 2. čtvrtletí rostl, tvrdí Gartner i IDC

ČTK , 13. červenec 2018 16:35

Růst odbytu táhla zejména poptávka firemního segmentu podpořená operačním systémem Windows 10....

Více 0 komentářů

Polovina kryptoměnových firem zanikne během čtyř měsíců od ICO

ČTK , 13. červenec 2018 10:09

Nejlepší strategií je prý mince v primární nabídce koupit a hned první den obchodů na otevřeném trhu...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Americká vláda se odvolává proti fúzi AT&T a Time Warner

ČTK , 13. červenec 2018 10:07

Ministerstvo se odvolalo proti červnovému rozhodnutí soudu, který spojení posvětil přes dřívější nám...

Více 0 komentářů

Německý soud: Rodiče mají mít přístup k facebooku mrtvé dcery

ČTK , 13. červenec 2018 09:00

Facebook nechtěl obsah účtu dívky otevřít, protože i její přátelé údajně spoléhali na to, že jejich ...

Více 0 komentářů

Broadcom koupí za 18,9 miliard dolarů CA Technologies

ČTK , 12. červenec 2018 13:01

Akvizice jsou důležité pro expanzi Broadcomu. Výběr firmy CA je však pro analytiky překvapením....

Více 0 komentářů

Čeští inženýři zlepšili brýle pro virtuální realitu, sledují ruce

ČTK , 12. červenec 2018 09:00

Dosud podobné typy brýlí pracují s polohou hlavy, nejsou ale dost citlivé na polohu samotných očních...

Více 0 komentářů