Canon získal čtyři prestižní ocenění TIPA World Awards 2019

02. April 2019 11:38 0 komentářů

Firma potvrdila svou vedoucí pozici na poli optických technologií v celém svém portfoliu.

Společnost Canon dnes oznámila, že získala čtyři ocenění od asociace Technical Image Press Association (TIPA), která tak vyzdvihla impozantní odkaz a inovátorství značky Canon – počínaje EF objektivy po revoluční systém EOS R. Letošní úspěch v anketě TIPA byl pro Canon již 25. v řadě a po uplynulém roce, kdy společnost představila systém EOS R a RF bajonet, jsou tato ocenění důkazem, že si Canon i nadále udržuje pozici vedoucího experta ve fotografickém průmyslu. TIPA World Awards je celosvětově jednou z nejvýznamnějších anket v odvětví obrazu a fotografie a její porota se skládá ze 30 vydavatelů oborových médií z celkem 15 zemí 5 kontinentů.

Ocenění TIPA World Awards 2019 získaly produkty:

Nejlepší pokročilý full-frame fotoaparát: Canon EOS RP

Nejlepší DSLR objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností: Canon EF400mm f/2.8L IS III USM

Nejlepší APS-C objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro bezzrcadlovky: Canon EF-M32mm f/1.4 STM

Nejlepší standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností: Canon RF50mm F1.2 L USM

Ve dvou kategoriích zvítězily produkty z nového plnoformátového bezzrcadlového systému Canon EOS R, čímž potvrdily svou vedoucí pozici na trhu. Prvním z nich je fotoaparát EOS RP, který zaujal svým kompaktním a lehkým tělem a dostupnou cenou, a druhým je prémiový objektiv z řady L RF50mm F1.2 L USM. Obě zařízení nastavují novou laťku fotografického výkonu a nabízejí kreativní možnosti pořizování obrazového záznamu díky výhodám systému EOS R – včetně nejrychlejšího automatického ostření na světěi. Vítězství v dalších dvou kategoriích oceňuje sílu a šíři portfolia EF a EF-M objektivů značky Canon, od nejlehčího skla na světě v konstrukci s ohniskem 400mm f/2.8ii – objektiv EF400mm f/2.8L IS III USM – až po kompaktní, vysoce kvalitní objektiv EF-M32mm f/1.4 STM – a vyzdvihují tak neustávající závazek společnosti Canon vyvíjet inovativní technologie a dále posouvat hranice optické dokonalosti, která ve svém širokém portfoliu nabízí řešení pro každého uživatele.

Issei Morimoto, senior viceprezident produktového managementu a marketingu společnosti Canon Europe uvedl: “Čtyř ocenění od TIPA si nesmírně vážíme, už proto, že jsme byli oceněni již po 25. v řadě za náš nepolevující závazek přinášet na trh nejinovativnější produkty a vyvíjet objektivy a optická řešení, která tvoří jádro oboru. Toto globální ohodnocení naší práce nadále upevňuje pozici společnosti Canon jako leadera trhu fotografických zařízení, jehož produkty podporují fotografy všech žánrů a všech stupňů pokročilosti, aby mohli zachytit perfektní snímek.”

Vítězné produkty Canon ohodnotila porota soutěže TIPA následovně:

Nejlepší pokročilý full-frame fotoaparát: Canon EOS RP EOS RP je kompaktní a všestranný fotoaparát s 26,2megapixelovým CMOS snímačem, procesorem DIGIC 8 a systémem Dual Pixel CMOS AF. Náhled snímku a vytváření kompozice usnadňuje výklopný 3palcový LCD displej a elektronický hledáček s 2,86 miliony bodů. Fotoaparát nahrává video ve 4K 24/25p a má výstupy pro HDMI, sluchátka a mikrofon. Zařízení je primárně určeno uživatelům, kteří hledají pokročilý plnoformátový fotoaparát, který se ale snadno ovládá. EOS RP nabízí návodné uživatelské rozhraní, které umožňuje náhled, jak změny režimů ovlivňují výsledný obraz. Dalšími výhodami je vylepšená schopnost automatického ostření za zhoršených světelných podmínek až -5 EV, s nimiž si poradí za použití objektivu f/1.2.

Nejlepší DSLR objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností: Canon EF400mm f/2.8L IS III USM

Malá hmotnost, pětikroková stabilizace obrazu a snadné ovládání jsou pro fotografy v terénu rozhodující faktory a objektiv Canon EF400mm je navíc nejlehčí ve své třídě. Důležitou roli hraje pohotové ovládání, kdy tento všestranný objektiv nabízí kontrolku pro vypnutí a zapnutí stabilizace obrazu a ostření a umožňuje plně manuální režim. Mezi další působivé parametry patří devítilamelová clona, kroužkový motor USM a minimální ostřicí vzdálenost 2,5 metru. Objektiv nabízí plnohodnotné manuální ostření a k jeho výrobě bylo použito celkem 17 optických členů ve 13 skupinách včetně fluoritových a super UD prvků a také povrchová úprava Air Sphere, Super Spectra a fluorinový povlak.

Nejlepší APS-C objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro bezzrcadlovky: Canon EF-M32mm f/1.4 STM

Kompaktní a lehký (235 g) objektiv s pevným ohniskem pro fotografování a video. Fotografové na tomto EF-M objektivu ocení STM (krokový motor) pro jeho snadné a tiché ostření při focení a velmi tichý provoz při natáčení videa. Objektiv nabízí široký ostřící prstenec s možností plně manuálního ovládání. Při jeho výrobě bylo použito 14 optických členů v osmi skupinách. Technologie povrchové úpravy pomáhá minimalizovat závoj a reflexi. Jeho vysoká světelnost pomáhá vytvářet působivý bokeh a minimální ostřicí vzdálenost 0,23 metrů a maximální zvětšení 0,25x otevírá široké možnosti pro kreativní fotografování.

Nejlepší standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností: Canon RF50mm F1.2 L USM

Tento objektiv s pevným ohniskem určený pro systém EOS R je rychlý, super ostrý a odolný vůči vlivům počasí. K jeho výrobě bylo použito 15 optických členů v devíti skupinách včetně UD a asferických prvků, stejně jako povrchové úpravy Air Sphere, Super Spectra a fluorinový povlak. Má desetilamelovou clonu a je schopen zaměřit na vzdálenost 40 cm pomocí nastavitelného ovládacího prstence, jehož prostřednictvím lze nastavit clonu, rychlost závěrky, ISO a korekci expozice. Ostření je rychlé a tiché díky kroužkovému ultrasonickému motoru.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů