• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
Home Tiskové zprávy

Citrix uvedl XenMobile MDM

itbiz
22. 2. 2013
| Tiskové zprávy

Společnost Citrix představila XenMobile MDM, řešení pro správu podnikové mobility, které uživatelům nabízí možnost libovolné volby zařízení, zatímco umožňuje IT oddělení splnit požadavky na správu a sdílenou identitu. XenMobile MDM se přidává k dalším řešením společnosti Citrix, jako je Citrix CloudGateway, Citrix NetScaler, Citrix XenDesktop, GoToMeeting, GoToAssist, Citrix ShareFile a Citrix Podio, jež organizacím pomáhají naplňovat všechny jejich potřeby v oblasti mobility v rámci jednoho komplexního řešení.
Uživatelé vyžadují svobodu volby svého koncového zařízení, chtějí používat jakoukoliv aplikaci a přistupovat k emailu i všem svým dokumentům odkudkoliv. Organizace proto potřebují řešení, jež na tyto uživatelské požadavky reaguje, ale které také zároveň splňuje požadavky IT na bezpečnost. XenMobile MDM reaguje na všechny tyto uživatelské požadavky pomocí komplexního nástroje pro správu mobility, který umožní nastavení i zabezpečení všech zařízení – firemních i těch vlastněných zaměstnanci.

Řešení je postaveno na vysoce zabezpečené architektuře a jeho přímou součástí je Microsoft Active Directory a klíčový veřejný infrastrukturní systém, stejně jako nástroje pro zabezpečení informací a správu událostí. Díky řešení XenMobile MDM mohou uživatelé samoobslužně přihlašovat jejich vlastní zařízení a IT může připravit nastavení a aplikace široké skupině zařízení automaticky. IT také může vytvořit blacklist nebo whitelist aplikací, detekovat je a chránit je před nepověřenými zařízeními a odstranit zařízení, které je ztraceno, ukradeno nebo zničeno.

Kromě XenMobile MDM nabízí Citrix také Mobile Solutions Bundle pro správu podnikové mobility (Enterprise Mobility Management). Mobile Solution Bundle se skládá z XenMobile MDM a CloudGateway a eliminuje nutnost nákupu jednotlivých řešení od různých výrobců. Soubor řešení kombinuje přední MDM s inovativní správou mobilních aplikací a doručuje pět hlavních EMM schopností.

  • MDM podnikové třídy musí být schopno zajistit nástroje pro správu založené na rolích, kontrole a s vysokou mírou zabezpečení firemních i uživateli vlastněných zařízení.
  • Zabezpečený e-mail, prohlížeč i aplikace na sdílení dokumentů od společnosti Citrix přinášejí kýženou uživatelskou přívětivost při správě i kontrole, kterou IT vyžaduje.
  • Kontejnery pro mobilní aplikace centralizující IT management, zabezpečení a kontrolu mobilních aplikací, ať se jedná o vlastní podnikové aplikace nebo aplikace vytvořené externími vývojáři.
  • Firemní obchod s aplikacemi poskytující uživatelům jedno místo pro přístup ke všem jejich mobilním, webovým, SaaS a Windows aplikacím spouštěným na jakémkoliv zařízení.
  • Správa identity, centrální přihlášení a kontrola přístupu založená na scénářích, aby usnadnily IT spravovat uživatelský přistup a radikálně zjednodušily uživatelské zkušenosti

Nejkomplexnější portfolio podporující mobilitu

Citrix je první společností nabízející kompletní portfolio mobilních řešení, a to v rozsahu od správy zařízení až po nativní mobilní emailové aplikace, přístup k webu, spolupráci a sdílení dat, stejně jako virtualizaci desktopů pro bezproblémový přístup k Windows aplikacím a desktopům.

Podpora partnerů

Citrix spolupracuje s klíčovými partnery na doručování integrovaných řešení, která ovlivňují podnikové mobilní portfolio Citrix. Citrix společně se svými partnery pomáhá zákazníkům mobilizovat jejich uživatele díky komplexnímu řešení. Mezi hlavní partnery patří společnosti Cisco, Fujitsu, HP, Palo Alto Networks, Samsung a Wipro Mobility Solutions.

„V dnešním komplexním prostředí podnikové mobility, jež zahrnuje směs korporátních zařízení a zařízení, za něž ručí zaměstnanci, potřebují společnosti řešení, které jim umožní spravovat zařízení, data a aplikace. Začlenění MDM do Citrix MAM a schopností datové správy vytváří komplexní řešení. Díky tomu, že Citrix nabízí platformu pro správu podnikové mobility, která přináší možnosti volby, může zákazníkům poskytnout požadovaný klid v tom smyslu, že pokud se jejich potřeby změní, platforma se jim může přizpůsobit.“ Stephen Drake, Program Vice President Mobile Enterprise ze společnosti IDC.

„Společné řešení Samsung a Citrix umožní podnikovým organizacím zjednodušit a zabezpečit mobilní pracovní sílu. Samsung chápe, že splňování potřeb podnikové mobility je daleko za stylem zařízení a funkcionalitou; důležitou roli hrají zabezpečení a správa. Představení Citrix XenMobile MDM se zaměřuje na tento důležitý požadavek a umožňuje Citrix poskytovat komplexní řešení správy podnikové mobility.“ Jae Shin, VP, Global Enterprise Carrier and Head, B2B Alliance, Samsung Electronics.

„Příslib mobility závisí na schopnosti IT poskytnout uživatelům bezpečné aplikace a data na jakémkoliv zařízení. Bohužel ruce mnoha našich zákazníků jsou svázány tím, že zaměstnanci pro pracovní využití přinášejí svá vlastní zařízení, přičemž IT nemá nástroje pro správu a zabezpečení jejich obsahu. S produktem XenMobile nabízí Citrix zákazníkům možnost říci „ano“. Ano absolutní mobilní svobodě díky komplexnímu řešení, které může spravovat a zabezpečit všechna zařízení, aplikace a data a zároveň poskytovat uživatelům schopnost provozovat práci a život svým vlastním způsobem.“ Amit Pandey, viceprezident a generální manažer divize mobilních platforem ve společnosti Citrix.

XenMobile MDM a Citrix Mobile Solutions Bundle jsou dostupné od 25. února 2013.

Související příspěvky

Zprávičky

Telekomunikační firmy loni zvýšily tržby o 0,6 % na 121,3 miliardy Kč

29. 9. 2023
Tiskové zprávy

Tech4Nature: s ochranou přírody pomáhá dokonce i umělá inteligence

29. 9. 2023
CZ.NIC začal zveřejňovat seznam zablokovaných domén
Zprávičky

ChatGPT začíná pro uživatele vyhledávat aktuální informace na internetu

29. 9. 2023
Zprávičky

Meta představila své první produkty založené na generativní AI pro spotřebitele

29. 9. 2023

Zprávičky

Telekomunikační firmy loni zvýšily tržby o 0,6 % na 121,3 miliardy Kč

ČTK
29. 9. 2023

Tuzemské telekomunikační firmy loni zvýšily tržby o 0,6 procenta na 121,3 miliardy korun. Z

CZ.NIC začal zveřejňovat seznam zablokovaných domén

ChatGPT začíná pro uživatele vyhledávat aktuální informace na internetu

ČTK
29. 9. 2023

Chatovací systém ChatGPT může nyní uživatelům poskytovat aktuální informace, které vyhledá na internetu. Už

Meta představila své první produkty založené na generativní AI pro spotřebitele

ČTK
29. 9. 2023

Americká internetová společnost Meta Platforms dnes představila své první produkty založené na generativní umělé

GlobalFoundries plánuje velké investice do rozšíření německé továrny

ČTK
29. 9. 2023

Americký výrobce čipů GlobalFoundries hodlá do konce desetiletí investovat osm miliard dolarů (zhruba 185

Alibaba zahájila restrukturalizaci, na burzu v Hongkongu uvede divizi Cainiao

ČTK
28. 9. 2023

Čínská internetová společnost Alibaba zahájila avizovanou restrukturalizaci, která předpokládá, že firma vyčlení logistickou součást

Univerzitu obrany napadli hackeři, údajně odcizili data z rektorátu

ČTK
27. 9. 2023

Univerzita obrany podle serveru iROZHLAS.cz čelí kybernetickému útoku, hackeři údajně odcizili data z rektorátu.

DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu, výrazně roste i jejich kvalita

Pavel Houser
27. 9. 2023

Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy během srpna oproti klidné první polovině

Sociální síť Threads prozatím zaostává za sítí X, které chtěla konkurovat

ČTK
27. 9. 2023

Sociální síti Threads pro zasílání krátkých zpráv v reálném čase, která patří do skupiny

Tiskové zprávy

Tech4Nature: s ochranou přírody pomáhá dokonce i umělá inteligence

Nový notebook Acer Nitro V 15 usnadňuje hraní her

NÚKIB aktualizoval forenzní aplikaci Maldump

Krajský úřad Středočeského kraje spustil zaměstnanecký portál

Ekonomika Salesforce poháněná umělou inteligencí přispěje v letech 2022 až 2028 k vytvoření 11,6 milionu pracovních míst a výnosu 2,02 bilionu dolarů

Eaton nasadil čtyři autonomní mobilní roboty MiR k optimalizaci intralogistických procesů

Zpráva dne

OMEZENÁ NABÍDKA od Goodoffer24: 91% sleva na Windows 10/11 za € 12 a Office 2016 za € 23

OMEZENÁ NABÍDKA od Goodoffer24: 91% sleva na Windows 10/11 za € 12 a Office 2016 za € 23

Redakce
1. 9. 2023

Jsme na začátku září. Zvláště těm, kteří rádi utrácejí za hardware důležité peníze, šetří...

Kalendář

Říj 24
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Lis 15
Celý den

Umělá inteligence v IT infrastruktuře

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Web v éře, kdy obsah vytváří umělá inteligence

Pavel Houser
1. 9. 2023

Hned několik analýz a komentářů ve významných médiích spekulovalo v poslední době o tom, zda současná...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Deriváty

F2F

Real estate manager

Nejpopulárnější články

Synology DiskStation DS223: Moderní kompaktní NAS nejen pro SOHO

Synology DiskStation DS223: Moderní kompaktní NAS nejen pro SOHO

Redakce
21. 8. 2023

Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun

Zakázat zákonem platby ransomwarovým vyděračům není reálné

Pavel Houser
9. 8. 2023

Maximální úroveň kontroly a údržby průmyslových zařízení s pomocí AI

Maximální úroveň kontroly a údržby průmyslových zařízení s pomocí AI

Josef Švenda
22. 6. 2023

Hrátky s magnetickými víry

Feroelektricita a supravodivost se již nevylučují

Pavel Houser
10. 8. 2023

Trendy pro vývojáře: monolitické aplikace neodepisovat a low code bude spíš okrajovou záležitostí

Redakce
25. 7. 2023

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Rozhovory Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Horská dráha a Möbiova páska
  • Za výběrem levotočivých aminokyselin možná stojí už RNA
  • V CERNu se podařilo nejpřesnější měření konstanty silné interakce

RSS AbcLinuxu RSS

  • Richard Stallman v Praze
  • Meta Connect 2023: nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3
  • Raspberry Pi 5

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.