Dostupnost moderních tiskových efektů překvapila desítky profesionálů

27. September 2018 22:05 0 komentářů

Vzdělávací projekt Creative Hub zaujal více než 160 kreativců z oblasti grafiky a marketingu.

Konec nudných tištěných materiálů v České republice. S tímto ambiciózním cílem letos v dubnu odstartoval vzdělávací projekt Creative Hub. Po půl roce svého fungování hlásí první výsledky: Více než 160 zástupců z řad českých grafiků, marketingových oddělení a reklamních agentur se na bezplatných seminářích a workshopech dozvědělo o nových možnostech tištěné a vizuální komunikace. Nově nabyté vědomosti si mohli vzápětí vyzkoušet v praxi při tvorbě vlastních zušlechtěných tiskovin pod vedením odborníků. Ty nejlepší z nich následně vybrala a ocenila odborná porota. Pod projektem je podepsaná česká poradenská společnost GRAFIE CZ, odborným garantem je Konica Minolta.

„Skrze bezplatné přednášky a workshopy po celé České republice jsme zájemcům představovali technologie, které nabízejí nové možnosti v povrchové úpravě tiskovin. Následně měli účastníci možnost zpracovat buď vlastní, nebo zadaný projekt, na kterém se naučili připravit tisková data. Zároveň jsme jim předali spoustu informací z praxe,“ přiblížil průběh Creative Hubu ředitel GRAFIE CZ Martin Novotný. Zájemci tvořili své projekty pod vedením odborníků z praxe, mezi kterými byli Vladimír Strejček, zakladatel studia DRAWetc., David Kantor, zakladatel studia Kantors Creative Club, Johana Kratochvílová ze Signatury.cz a Filip Blažek z Designiq.

Součástí Creative Hubu byla také soutěž Surface Touch. V té mohli zájemci svá díla přihlásit do tří kategorií: merkantilní tiskoviny, obaly a publikování. Mezi odevzdanými pracemi se tak například objevily návrhy na obaly knih, dětské vystřihovánky, plakát k filmu nebo třeba bezejmenná vizitka, která měla svým zpracováním zaujmout natolik, že nebylo potřeba uvádět jméno jejího majitele.

„Hodnotili jsme samotný grafický návrh a jeho originalitu a také způsob, jakým se kreativci zhostili technologických možností povrchového zušlechťování. Musím uznat, že úroveň odevzdaných materiálů nás velmi mile překvapila, o to těžší však bylo rozhodnout, kdo si odnese ceny v jednotlivých kategoriích. Nakonec jsme se rozhodli přidat ještě cenu za originalitu,“ uvedl člen poroty a obchodní ředitel divize produkčního tisku Konica Minolta Business Solutions Czech Marcel Loreth.

Slavnostní předání cen proběhlo 26. 9. v pražském Klubu Lávka. První místo v kategorii merkantilních tiskovin si odnesl Tomáš Svoboda za dílo s názvem Mexický holič. Jako nejlepší obal byl vyhodnocen návrh krabičky na hodinky autorky Kristýny Onnalah a kategorii publikování ovládl Vladislav Staněk s dílem Zlatá rybka, který získal také cenu generálního partnera. Cenu za originalitu porota udělila Martině Kurkové Nožičkové za návrh dětské vystřihovánky s názvem Gramla.

„Jsem moc ráda, že jsem se projektu Creative Hub mohla zúčastnit, protože jsem měla minimální povědomí o možnostech zušlechťování. Vždy jsem si myslela, že lakování a zlacení je pro nízkonákladové zakázky finančně nedostupné, takže velmi vítám možnost lakování tisků od pár kusů. Myslím, že díky účasti v projektu začnu zušlechťování tiskovin ve svých návrzích více využívat a nebudu se ho bát svým zákazníkům nabídnout,“ doplnila jedna z oceněných Martina Kurková Nožičková.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Na webu Amazonu se prodávaly tisíce problémových produktů

ČTK , 25. August 2019 08:00

Američtí technologičtí giganti ztratili kontrolu nad svými platformami. Amazon se čím dál víc vyvíjí...

Více 0 komentářů

Huawei uvádí na Ascend 910, procesor pro AI

Pavel Houser , 24. August 2019 08:00

Huawei uvedla procesor Ascend 910 a MindSpore, framework pro výpočty související s umělou inteligenc...

Více 0 komentářů

VMware koupí Pivotal Software a Carbon Black za téměř 5 miliard dolarů

ČTK , 23. August 2019 10:05

Kontrolním akcionářem VMware i Pivotal Software je Dell. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Ostravský startup vyvíjí virtuální realitu pro výrobní firmy

ČTK , 23. August 2019 10:04

Produkty firmy už používají například společnosti Continental nebo Tieto. ...

Více 0 komentářů

Regulátoři EU zkoumají plány Facebooku na digitální měnu

ČTK , 23. August 2019 08:00

Facebook ujišťuje, že nebude mít přístup k údajům o transakcích s novou měnou....

Více 0 komentářů

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů