Epson získal Zlaté ohodnocení za celkovou udržitelnost od sdružení EcoVadis

19. November 2018 23:00 0 komentářů

Společnost Epson již druhým rokem po sobě získala Zlaté ohodnocení za celkovou udržitelnost od nezávislého sdružení EcoVadis. Toto ohodnocení, jež odráží úsilí firmy Epson o dosahování nejlepší možné mezinárodní úrovně CSR, též uznává „výjimečnost“ Epsonu v kategoriích Životní prostředí i Udržitelný nákup a zdůrazňuje jeho vynikající úspěchy v oblasti řízení pracovních sil, lidských práv a etiky.

Nezávislé, důvěryhodné a společně utvářené sdružení EcoVadis pomocí jedinečné metodiky posuzování CSR měří více než 50 000 organizací v celkem 190 průmyslových odvětvích ve 150 zemích. K získání tohoto ocenění vedlo posuzování a hodnocení společnosti Epson z hlediska jejích zaměstnanců, procesů a platforem, jež vedlo k uznání vynikající úrovně jejích postupů, činností a výsledků v oblastech Životního prostředí a Udržitelného nákupu, čímž se Epson umístil mezi 3 % nejlepších společností z hlediska celkové udržitelnosti.

Henning Ohlsson, ředitel pro CSR společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Při rostoucí poptávce po firmách, jež vykazují nejlepší možnou úroveň CSR a udržitelnosti, jsme nesmírně hrdý na to, že našemu firemnímu úsilí se dostalo uznání tímto Zlatým ohodnocením od EcoVadis.”

„My v Epsonu dlouhodobě věříme, že firmy mají kolektivní odpovědnost za budování udržitelné budoucnosti, která zahrnuje každou část dodavatelského řetězce od výroby po administrativu. O začlenění těchto zásad usilujeme jak formou pravidel CSR, tak i technologiemi, které vyrábíme a jež našim firemním zákazníkům pomáhají dosahovat jejich cílů v oblasti udržitelnosti.”

„Udržitelnost je v naší DNA a je zakořeněná v naší manažerské filozofii,“ doplňuje Ohlsson. „Být udržitelnou firmou znamená dbát na každou stránku naší organizace. Snaha o udržitelnost pohání naše inovace a náš růst, motivuje naše pracovníky a je klíčovým faktorem při naší spolupráci s partnery v rámci celého dodavatelského řetězce. Ale přestože postupujeme směrem k oběžné, nízkouhlíkové ekonomice, ještě nejsme u konce a při našem pokroku jsme pevně odhodláni prosazovat Cíle udržitelného rozvoje OSN, které nově definují náš způsob podnikání.“

Poslání Epsonu v oblasti vývoje firemní technologie inkoustového tisku nyní pomáhá zákazníků dosahovat jejich ekologických, finančních a společenských cílů. Jestliže se firmy rozhodnou spíše než do laserové technologie investovat do technologie inkoustového tisku, mohou dosáhnout až 99% snížení tvorby odpadu, nulových emisí ozonu, o 92% méně CO2 a 96% úsporu energie v porovnání s laserovými tiskárnami . V širším kontextu to znamená, že pokud by všechny firmy přešly na inkoustový tisk, ušetřilo by se dost energie na provoz minimálně 507 000 domácností po celé Evropě po dobu jednoho roku.

Epson nejen v oblasti inkoustového tisku usiluje o vývoj ekologicky šetrných produktů v rámci celého svého sortimentu včetně projektorů, robotiku a chytrých brýlí pro rozšířenou realitu. Snaha firmy Epson o výrobu účinných, kompaktních a přesných technologií (Sho Sho Sei) dlouhodobě vychází z japonského konceptu Monozukuri – umění a věda výroby.

Právě díky těmto neustálým snahám o zdokonalování se uskutečnila i jedna z nejnovějších inovací od Epsonu, PaperLab. Přístroj PaperLab A-8000, který je podle našich průzkumů prvním systémem pro kancelářskou výrobu papíru za sucha na světě, například dokáže vyrobit nový papír ze starého přímo na místě. Umožňuje opětovné využití odpadového papíru k výrobě nového papíru a tím uzavření recyklačního procesu, čímž podporuje přechod na oběhové hospodářství.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30
Pavel Houser

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů