Ericsson dokončil 5G Platformu pro operátory

22. únor 2018 12:00 0 komentářů

Ericsson představuje komerční 5G software pro rádiové a páteřní sítě, který operátorům umožní spustit 5G už koncem tohoto roku.

Společnost Ericsson dokončuje připravenost operátorů na 5G rozšířením své 5G Platformy o nové řešení pro rádiovou a páteřní síť.

Společnost v těchto dnech uvádí na trh komerční software pro 5G Radio Access Network (RAN), který vychází z nedávno schváleného standardu 3GPP 5G New Radio (NR). Zároveň také představuje novou kategorii produktů pro rádiovou technologii s názvem street Macro. Jedná se o nový typ vysílačů, které řeší potřebu operátorů růst ve městech s omezeným počtem dostupných vysílacích bodů.

Ericsson rozšiřuje svoji nabídku 5G Core System o nové možnosti podpory technologie 5G NR a rozšiřuje také řešení Distributed Cloud, aby využil příležitostí, které přinese spuštění 5G sítí.
Svou 5G Platformu Ericsson představil v únoru 2017 a doplnil ji v září téhož roku. Skládá se z 5G jádra, rádiových a přenosových portfolií společně s OSS/BSS, síťových služeb a zabezpečení. Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a ředitel pro síťové služby ve společnosti Ericsson, říká: „Operátoři, kteří chtějí zavést technologii 5G mezi prvními, mají už tento rok k dispozici to nejdůležitější pro její spuštění. S naší rozšířenou platformou získají jak efektivnější sítě, tak příležitost pro vytváření nových zdrojů příjmů v souvislosti s tím, jak spotřebitelé a společnosti začnou tuto technologii používat.“

Giovanni Ferigo, ředitel pro technologie ve společnosti TIM, říká: „Ericsson umožňuje naše 5G inovativní aktivity probíhající hned v několika městech v Itálii. V prosinci minulého roku, a to je italské prvenství, jsme v Turíně společně aktivovali 5G NR buňku ve frekvencích mmW a dosáhli jsme rychlost více než 20 Gb/s. Těšíme se na testování nových řešení od společnosti Ericsson, které přispějí k vyřešení široké škály případů, na kterých pracujeme.“

Tchung-sü Čang, ředitel Výzkumného institutu China Mobile Research, říká: „Plánovaná síť společnosti China Mobile s názvem NovoNet bude vybudovaná na vícevrstvé technologii Telecom Integrated Cloud (TIC). Řešení Ericsson Distributed Cloud bylo sladěno s platformou TIC s cílem vytvořit jednotné cloudové řešení pro rychlé inovace aplikací, využívající plnou koordinaci, automatizaci a umožňující používání více cloudů.“

5G software umožňuje nejrychlejším na trhu spustit 5G Software společnosti Ericsson pro 5G rádiovou síť, který bude k dispozici ve čtvrtém kvartálu 2018, poskytuje vícepásmovou podporu pro globální nasazení. Umožní provozovatelům využívat nové frekvenční spektrum, jakmile bude dostupné. Software pro 5G rádiovou síť, jehož dokončení Ericsson oznámil v těchto dnech, doplňuje už spuštěné základní pásmo a 5G rádiovou technologii. Operátoři mohou jednoduše aktivovat svoje 5G sítě a podniknout první kroky s komerčními 5G funkcemi a novými aplikacemi využívajícími nejmodernější mobilní širokopásmové služby.

Spuštění bude efektivně zabezpečovat potřeby rostoucího datového provozu a umožní přístup k multimediálnímu obsahu jako je streamování 4K/8K videí a virtuální/rozšířená realita. Podle nejnovější ekonomické studie společnosti Ericsson o vylepšeném mobilním širokopásmovém připojení budou náklady na gigabajt díky přechodu na 5G desetkrát nižší než u 4G, které se využívá v současnosti.

Nabídku rádiové technologie doplňuje komerční software pro 5G jádro, optimalizovaný pro 5G propustnost, kapacitu sítě a škálovatelnost. Řešení Packet Core a Unified Data Management společnosti Ericsson projdou v průběhu roku 2018 vylepšením pro zajištění efektivní podpory 5G služeb. Tato řešení mohou být dále vylepšovaná novými funkcemi v souladu s vývojem standardu 3GPP 5G.

Ericsson Distributed Cloud – rychlejší růst 5G a internetu věcí

Ericsson také vyvíjí svoji nabídku technologie Distributed Cloud pro nasazení aplikací v cloudu na různých místech – centrálních, distribuovaných a okrajových. Technologie Distributed Cloud - navržená a spravovatelná jako jedno řešení - zlepšuje latenci, bezpečnost a odolnost, a splňuje regulační požadavky pro případy použití 5G. Ericsson Distributed Cloud kombinuje to nejlepší z telekomunikačních a cloudových technologií, což umožní využívat sítě jako otevřené cloudové platformy pro jakékoliv účely, včetně telekomunikačních, spotřebitelských a podnikových aplikací.

Jako součást technologie Ericsson Distributed Cloud bude společnost podporovat nasazení nezávislých hardwarových řešení od vícero dodavatelů. Díky rychle nasaditelnému otevřenému telekomunikačnímu softwaru pro vzdálené aktualizace a provoz přináší společnost Ericsson softwarovou infrastrukturu (SDI) na hraniční vysílací body. Na podporu efektivního nasazení cloudových aplikací Ericsson zároveň rozšiřuje nabídku s podporou datových kontejnerů v infrastruktuře distribuovaného cloudu.

Rozšířené rádiové portfolio podporuje hladký přechod ze 4G na 5G

Jako novou vrstvu mezi makro a mikro-vrstvou přidává Ericsson novou kategorii produktů pro rádiovou technologii pro města s názvem Street Macro. Tyto vysílače se budou nacházet na fasádách budov, kde i přes své malé rozměry budou disponovat dostatečným výkonem pro zabezpečení požadované kapacity a pokrytí sítě.

Kromě toho společnost představila i nové rádiové produkty podporující technologii Massive MIMO. Tyto produkty umožňují plynulý přechod ze 4G na 5G, řeší potřebu zvýšené kapacity a zároveň zjednodušují používání s cílem širšího uplatnění. Všechny instalované základnové vysílače v rámci technologie Ericsson Radio System dodané od roku 2015 budou díky vzdálené instalaci softwaru kompatibilní se standardem 5G NR.

Ed Gubbins, analytik pro Global Telecom Technology & Software ze společnosti GlobalData, řekl: „Kombinace nových produktů společnosti Ericsson a podpory 5G pro vysílače, které už byly rozmístěny v terénu, poskytne operátorům přístup k velmi širokému a flexibilnímu 5G portfoliu. Budou schopni rychle se dostat k vylepšenému mobilnímu širokopásmovému připojení a zaměřit se na nové příležitosti s průmyslovými aplikacemi.“

Roberto Kompany, analytik ze společnosti Analysys Mason, říká: „Mezi nejdůležitější předpoklady, které musí operátoři poskytnout pro 5G případy použití, jako je rozšířená realita a autonomní vozidla, patří snížená latence, lepší propustnost, vyšší bezpečnost, spolehlivost a soulad s předpisy. Důležitou součástí 5G platformy je jednoduše spravovatelné řešení Distributed Cloud, které umožňuje flexibilní technologii tzv. cloud computing, ukládání a vytváření sítí na centrálních, regionálních a okrajových místech.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Umí ještě chlapi řídit IT byznys?

ITBiz.cz , 07. srpen 2018 11:00

Co mají v ČR společného obří IT korporace jako Google, HP, Microsoft, Oracle a nejnověji SAP? Mají v...

VíceRSS 

Zprávičky

Apple prý už nechce sám vyrábět autonomní auta, soustředí se na software

ČTK , 14. srpen 2018 10:55

Manažer Doug Field, který odešel z Tesly, se vrací do Applu....

Více 0 komentářů

Google prý ukládá údaje o poloze uživatelů i proti jejich vůli

ČTK , 14. srpen 2018 09:00

I s pozastavenou historií pohybu prý některé aplikace Googlu automaticky ukládají data o poloze s ča...

Více 0 komentářů

Foxconnu nečekaně klesl zisk o 2,3 %

ČTK , 14. srpen 2018 08:00

Firma čelí riziku nasycení trhu s chytrými telefony....

Více 0 komentářů

Kalendář

22. 08.

25. 08.
Human-Level AI Conference 2018
26. 08.

30. 08.
VMworld 2018 U.S.
31. 08.

05. 09.
IFA 2018

Starší zprávičky

Zranitelnost ve WhatsApp umožňuje manipulovat konverzaci

Pavel Houser , 13. srpen 2018 13:03

Útočníkům se nabízí nástroj na vytváření a šíření dezinformací, které vypadají jako zprávy z důvěryh...

Více 0 komentářů

Před 150 lety se narodil úspěšný italský podnikatel Olivetti

ČTK , 13. srpen 2018 08:00

V 80. letech byla značka Olivetti známá jako jeden z největších výrobců počítačů. Sloužily i při čes...

Více 0 komentářů

Nová služba databáze v cloudu: Oracle Autonomous Transaction Processing

Pavel Houser , 11. srpen 2018 13:46

Vytvoření systému pro řízení databáze tradičně vyžadovalo experty, kteří sestavili na míru přizpůsob...

Více 0 komentářů

Centrum kyberobrany představilo svou strategii do roku 2022

ČTK , 11. srpen 2018 12:11

Vojenské zpravodajství buduje NCKO na základě vládního akčního plánu ke kybernetické bezpečnosti z r...

Více 0 komentářů