Finská hvězda Formule 1 Valtteri Bottas pomáhá společnosti Epson ukázat světu, proč je základní vzdělávání ve Finsku na nejvyšší úrovni

16. únor 2018 16:17 0 komentářů

Valtteri Bottas, pilot stáje Mercedes-AMG Petronas Motorsport, vystupuje v novém videu společnosti Epson a návštěvou své bývalé základní školy ve Finsku pomáhá upozornit na důležitost interaktivních technologií a velkých promítacích ploch pro kvalitnější výuku ve školách. Krátké video #FinnishClass dokládá aktivnost a pozornost žáků ve třídě ve Finsku, které je v oblasti základního vzdělávání světovou jedničkou.

V této třídě využívají učitelé k výuce interaktivní projektor od společnosti Epson, předního světového výrobce projektorů . Na video společnosti Epson se můžete podívat ZDE.

Finsko podle Zprávy o globální konkurenceschopnosti 2017–2018 Světového ekonomického fóra nejen obsadilo celosvětově první místo v oblasti základního vzdělávání již druhý rok v řadě, ale umístilo se také na druhé příčce v oblasti vyššího vzdělávání. Vzhledem k tomu, že finští studenti za celý svůj školní život absolvují pouze jednu standardizovanou zkoušku, je na učitelích, aby hledali ty nejúčinnější metody výuky pro své třídy. Jako přední světový výrobce interaktivních projektorů je společnost Epson přesvědčena, že pro motivaci studentů a jejich aktivního zapojení do výuky je klíčová podpora spolupráce a interaktivních technologií. Zdá se, že Finsko toto nadšení pro inovaci sdílí, protože využití interaktivních projektorů je zde v poměru o 57 % vyšší než ve zbytku světa.

Co se velikosti projekční plochy týče, průzkum trhu ukazuje, že 50 % studentů má potíže s přečtením obsahu zobrazeného na standardní 70" projekční ploše . A pokud se jedná o efektivní přístupy k výuce, při použití vizuálních materiálů jsou si studenti schopni zapamatovat až 80 % prezentovaných informací. V případě interaktivní výuky je to dokonce až 90 % učiva. Z klasických ústních přednášek si studenti obvykle pamatují pouze 25 % probírané látky . Video #FinnishClass zachycuje, jak velký účinek má technologie, která do tříd přináší interaktivní dynamiku a snadno čitelný obsah. Je samozřejmé, že se výuka stane mnohem zábavnější, když se připojí sportovní hvězdy světového formátu, zejména pokud jsou bývalými žáky vaší školy.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Portfolio interaktivních projektorů společnosti Epson kombinuje výhody velkých projekčních ploch a interaktivních řešení výuky, čímž umožňuje, aby novodobé přístupy ke vzdělávání v zemích, jako je Finsko, rozvíjely studenty v maximální možné míře. Je úžasné vidět vliv našich produktů ve třídách a jsme nadšeni rolí, kterou budou řešení společnosti Epson hrát ve školách po celém světě.“ „Bylo skvělé vrátit se do rodného města ve Finsku, kde moje cesta k motosportu začala,“ říká Valtteri. „Moc jsem si užil návštěvu své bývalé třídy a zapojil se do interaktivní výuky, i když jsem nebyl ve stejné třídě jako žáci. Jsem velice hrdý na to, že jsem Fin, a velmi mě těší, že společnost Epson usiluje o maximalizaci zážitku z výuky pro celou třídu.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30
Pavel Houser

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

McKinsey: Digitalizace zvýší HDP ČR o 26 miliard eur

ČTK , 21. listopad 2018 11:42

Podíl digitální ekonomiky je již nyní v ČR větší než v pěti největších zemích EU....

Více 0 komentářů

O2 zvýšila zisk o 2,5 % na 4,2 miliardy Kč

ČTK , 21. listopad 2018 10:36

Na Slovensku vzrostly celkové provozní výnosy o 9,7 % na 216 milionů eur....

Více 0 komentářů

Cook napadl Facebook a chválí GDPR

ČTK , 21. listopad 2018 08:00

Regulace technologického sektoru v oblasti soukromí uživatelů je podle šéfa Applu nevyhnutelná....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Bitcoin pokračuje v poklesu, dostal se pod 4500 dolarů

ČTK , 20. listopad 2018 13:10

Krátce po poledni vykazoval bitcoin na burze Bitstamp pokles o sedm procent na 4400 dolarů....

Více 0 komentářů

Díky poptávce v Indii a v Evropě je Xiaomi za čtvrtletí v zisku

ČTK , 20. listopad 2018 09:00

Po vstupu na burzu firma hlásí výsledky hospodaření teprve podruhé. Z IPO získala 4,72 miliardy dola...

Více 0 komentářů

Apple snížil výrobní objednávky nových iPhonů

ČTK , 20. listopad 2018 08:00

Apple před několika týdny šokoval investory, když snížil odhad prodeje....

Více 0 komentářů

Veeam v Česku vytvoří 500 nových pracovních míst

Pavel Houser , 19. listopad 2018 16:33

Firma investuje 3,39 miliard korun do svého hlavního centra pro výzkum a vývoj v Praze....

Více 0 komentářů