Finská hvězda Formule 1 Valtteri Bottas pomáhá společnosti Epson ukázat světu, proč je základní vzdělávání ve Finsku na nejvyšší úrovni

16. únor 2018 16:17 0 komentářů

Valtteri Bottas, pilot stáje Mercedes-AMG Petronas Motorsport, vystupuje v novém videu společnosti Epson a návštěvou své bývalé základní školy ve Finsku pomáhá upozornit na důležitost interaktivních technologií a velkých promítacích ploch pro kvalitnější výuku ve školách. Krátké video #FinnishClass dokládá aktivnost a pozornost žáků ve třídě ve Finsku, které je v oblasti základního vzdělávání světovou jedničkou.

V této třídě využívají učitelé k výuce interaktivní projektor od společnosti Epson, předního světového výrobce projektorů . Na video společnosti Epson se můžete podívat ZDE.

Finsko podle Zprávy o globální konkurenceschopnosti 2017–2018 Světového ekonomického fóra nejen obsadilo celosvětově první místo v oblasti základního vzdělávání již druhý rok v řadě, ale umístilo se také na druhé příčce v oblasti vyššího vzdělávání. Vzhledem k tomu, že finští studenti za celý svůj školní život absolvují pouze jednu standardizovanou zkoušku, je na učitelích, aby hledali ty nejúčinnější metody výuky pro své třídy. Jako přední světový výrobce interaktivních projektorů je společnost Epson přesvědčena, že pro motivaci studentů a jejich aktivního zapojení do výuky je klíčová podpora spolupráce a interaktivních technologií. Zdá se, že Finsko toto nadšení pro inovaci sdílí, protože využití interaktivních projektorů je zde v poměru o 57 % vyšší než ve zbytku světa.

Co se velikosti projekční plochy týče, průzkum trhu ukazuje, že 50 % studentů má potíže s přečtením obsahu zobrazeného na standardní 70" projekční ploše . A pokud se jedná o efektivní přístupy k výuce, při použití vizuálních materiálů jsou si studenti schopni zapamatovat až 80 % prezentovaných informací. V případě interaktivní výuky je to dokonce až 90 % učiva. Z klasických ústních přednášek si studenti obvykle pamatují pouze 25 % probírané látky . Video #FinnishClass zachycuje, jak velký účinek má technologie, která do tříd přináší interaktivní dynamiku a snadno čitelný obsah. Je samozřejmé, že se výuka stane mnohem zábavnější, když se připojí sportovní hvězdy světového formátu, zejména pokud jsou bývalými žáky vaší školy.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Portfolio interaktivních projektorů společnosti Epson kombinuje výhody velkých projekčních ploch a interaktivních řešení výuky, čímž umožňuje, aby novodobé přístupy ke vzdělávání v zemích, jako je Finsko, rozvíjely studenty v maximální možné míře. Je úžasné vidět vliv našich produktů ve třídách a jsme nadšeni rolí, kterou budou řešení společnosti Epson hrát ve školách po celém světě.“ „Bylo skvělé vrátit se do rodného města ve Finsku, kde moje cesta k motosportu začala,“ říká Valtteri. „Moc jsem si užil návštěvu své bývalé třídy a zapojil se do interaktivní výuky, i když jsem nebyl ve stejné třídě jako žáci. Jsem velice hrdý na to, že jsem Fin, a velmi mě těší, že společnost Epson usiluje o maximalizaci zážitku z výuky pro celou třídu.“


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Systém pro STK by měl za 120 mil. Kč nadále provozovat AutoCont

ČTK , 22. červen 2018 10:00

V novém smluvním období by firma měla zajistit také propojení s obdobnými systémy jednotlivých člens...

Více 0 komentářů

Divize firmy Deutsche Telekom T-Systems ruší 10 000 míst

ČTK , 22. červen 2018 09:00

Na 6000 míst z celkového počtu má být zrušeno v Německu v průběhu příštích tří let....

Více 0 komentářů

Šéfovi Intelu srazil vaz vztah na pracovišti

ČTK , 22. červen 2018 08:00

Ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady Krzaniche přechodně nahradí dosavadní finančn...

Více 0 komentářů

Kalendář

19. 06.

22. 06.
Automatica 2018
23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018
04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018

Starší zprávičky

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 0 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů

Xiaomi chce při vstupu na burzu získat až 6,1 miliardy dolarů

ČTK , 21. červen 2018 08:00

Půjde o jednu z největších primárních nabídek akcií v technologickém sektoru za posledních několik l...

Více 0 komentářů

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů