HP rozšiřuje svoji nabídku pro oblast konvergované infrastruktury

22. únor 2013 15:11 0 komentářů

Během letošního ročníku své konference Global Partner Conference, která se každoročně koná v Las Vegas, představilo HP nové produkty pro platformu BladeSystem, konvergovaná úložiště a síťová řešení. HP rozšířilo i nabídku služeb divize HP Services, které urychlují návratnost investic do IT infrastruktury a umožňují organizacím využít větší část IT rozpočtu na podporu inovací při současné optimalizaci běžných provozních nákladů.

Současný IT průmysl je svědkem významných změn a rozvoje revolučních technologií, jako například cloudu, správy velkých objemů nestrukturovaných dat, sociálních médií či mobility. Tyto změny staví IT ředitele před nové výzvy při naplňování potřeb zákazníků, partnerů či zaměstnanců a zároveň slaďování IT s podnikovými cíli v rámci omezeného financování.

Portfolio HP konvergované infrastruktury představuje odpověď společnosti HP na tyto stále náročnější výzvy a ukazuje organizacím cestu v oblasti zavádění a správy rozsáhlých infrastruktur. HP je dodavatelem více než 8 milionů portů virtuálního připojení, poskytla zákazníkům přes 7 milionů licencí softwaru HP Insight Management, 40 petabajtů serverových blade úložišť, přepínače s 50 miliony porty a vykazuje dynamický růst platformy HP CloudSystem, kterou využívá téměř devět set podnikových zákazníků.

HP je rovněž již 24 po sobě jdoucích čtvrtletí celosvětovou jedničkou v tržbách i prodejích blade serverů.

Pouze konvergovaná infrastruktura společnosti HP zákazníkům nabízí:

  • Otevřený, na standardech založený heterogenní přístup, který integruje servery, datová úložiště, sítě a software pro správu IT infrastruktury.
  • Osvědčené zkušenosti s implementací řešení z oblasti konvergované infrastruktury u zákazníků z celého světa – včetně úzké spolupráce se 4 500 členy programu HP AllianceOne a partnery vyvíjejícími řešení založená na HP konvergované infrastruktuře.
  • Komplexní technickou podporu a konzultační služby, poskytované HP a jeho certifikovanými partnery, které zjednodušují správu IT infrastruktury, zlepšují návratnost investic (return on investment, ROI )prostřednictvím optimalizace investic do IT a zaručují dosažení vynikajících zákaznických zkušeností.

„HP je průkopníkem koncepce konvergované infrastruktury a jako první jsme ji také začali dodávat na trh,“ řekl David Donatelli, výkonný viceprezident a generální ředitel HP Enterprise Group. „Neusínáme však na vavřínech – neustále inovujeme a rozšiřujeme portfolio HP konvergované infrastruktury, abychom dokázali naplnit očekávání našich zákazníků z řad podniků i v oblasti státní správy.“

Nový HP BladeSystem přináší převratné úspory v datových centrech Virtualizace podnikům nabízí významné výhody. Podle agentury Gartner bude v roce 2016 probíhat zpracování 82 % serverových úloh ve virtuálních prostředích, což přispěje k výraznému zvýšení složitost správy a provozních nákladů.

Nový systém HP BladeSystem c7000 Platinum, klíčové řešení v rámci špičkového portfolia HP ProLiant, významným způsobem zvyšuje výkon, efektivitu a dostupnost zdrojů ve virtualizovaných a cloudových prostředích. Díky tomu mohou organizace dosáhnout úspor ve výši až 68 % nákladů na provoz datových center.(4) Tato převratná hospodárnost provozu datových center je výsledkem použití technologií nové generace, jež zajišťují dlouhodobou ochranu investic a nabízí škálovatelnost podporující další růst organizací.

Systém HP BladeSystem c7000 Platinum s novým ethernetovým přepínačem SX1018HP, který zajišťuje nejnižší latenci portů ze všech blade switchů, je více než čtyřikrát rychlejší, než předchozí modely. HP také jako první výrobce nabízí 40GB downlinky pro každý blade server zajišťující provádění úloh téměř v reálném čase. Jedná se tak o ideální síťové rozhraní pro vysoce výkonné clustery či aplikace v oblasti finančních služeb.

HP rovněž představilo nový blade server HP ProLiant WS460c Generation 8 (Gen8) – jedinou blade infrastrukturu podporující řešení virtualizace klientů s vysoce výkonnou 3D grafikou a osmi grafickými procesory (graphic processing unit, GPU) na jeden blade server. Díky podpoře čtyřnásobného počtu uživatelů na hostitelský blade server snižuje model HP WS460c náklady na uživatele až o 60 % v porovnání s předchozími generacemi a zajišťuje tak snadnou mobilitu pro všechny zaměstnance.(7,8)

Inovace HP urychlují přechod k moderní architektuře datových úložišť Neočekávaný růst objemů dat a požadavků na výkon nutí zákazníky k modernizaci zastaralých architektur datových úložišť. Tento přechod – od zastaralých infrastruktur k moderním, škálovatelným architekturám datových úložišť – představuje pro obchodní partnery HP mnohamiliardový potenciál.

Datové úložiště HP StoreVirtual Storage nabízí průkopnický softwarově definovaný systém, který je dodáván buď ve formě softwarového virtuálního datového úložiště (virtual storage appliance, VSA) nebo konvergovaného datového úložiště (converged storage appliance, CSA) postaveného na hardwaru HP ProLiant. Společnost HP poskytuje VSA řešení již déle než sedm let a celosvětově dodala zákazníkům více než 150 000 VSA úložišť.

V rámci kapitalizace a podpory přechodu na softwarově definovaná datová úložiště představilo HP dva nové modely úložišť HP StoreVirtual Storage, postavené na technologiích HP ProLiant Gen8. Systémy HP StoreVirtual Storage přináší podnikům zavádějícím virtualizační technologie výrazné zvýšení produktivity i efektivity – v porovnání s předchozími modely tyto systémy poskytují téměř dvojnásobný výpočetní výkon a hustotu úložné kapacity.

Nový HP StoreSystem, řešení pro datová úložiště střední třídy, dostupné pouze prostřednictvím partnerských distribučních kanálů, kombinuje systémy HP 3PAR StoreServ Storage a HP StoreOnce Backup, které jsou dodávány předkonfigurované a umožňují tak rychlé nasazení. HP StoreSystem nabízí primární blokové i souborové datové úložiště s ochranou dat v rámci jediného systému, který nyní zahrnuje všechny platformy HP 3PAR a softwarové balíčky VMware, a maximalizuje přínos pro zákazníky v oblasti efektivity i reakceschopnosti.

Služby HP TS zjednodušují, integrují a automatizují konvergované infrastruktury Se službami divize HP Technology Services mohou organizace zjednodušit, integrovat a automatizovat svá IT prostředí, rychle reagovat na organizační změny a zkrátit dobu potřebnou k dosahování zisku.

Součástí nabídky HP Technology Services jsou nyní i služby HP Proactive Insight experience, které zákazníkům umožňují provádět proaktivní opatření, stejně jako automatizovat a spravovat úlohy, což vede k prevenci problémů a navýšení produktivity v průměrné hodnotě 32 000 dolarů na 100 uživatelů.(9)

Nabídka HP Proactive Insight experience začíná se službou HP Proactive Care, která zákazníkům umožňuje proaktivně předcházet problémům a poskytuje jim přímý přístup k pokročilým technologickým znalostem. Tato služba staví na inovativních technologiích technické podpory a správy, včetně nejkomplexnějšího portálu pro cloudovou správu HP Insight Online a nástroje HP Insight Remote Support, který zajišťuje vzdálený monitoring serverů, datových úložišť a sítí. Díky využití služeb HP Proactive Insight experience mohou zákazníci zvýšit uživatelskou produktivitu a dosáhnout návratnosti svých investic do služeb do 30 dní či méně.(9)

Inovace HP přináší jediné komplexní BYOD řešení síťové infrastruktury na trhu

V roce 2016 bude 60 % pracovní síly vlastnit chytré telefony a 40 % pracovní síly bude mobilní.(10) Zatím však současná zastaralá infrastruktura vyžaduje pro podporu drátové a bezdrátové konektivity dvě oddělené sítě, což s sebou nese provozní složitost a problematické zabezpečení.

HP nyní představilo jediné kompletní řešení na trhu, které podporuje rostoucí trend využívání vlastních zařízení v zaměstnání (bring-your-own-device, BOYD). Toto řešení zajišťuje jednotnou správu drátových i bezdrátových sítí a zahrnuje přechodové platformy, které vytváří jedinou síť pro drátovou i bezdrátovou konektivitu.

K inovacím HP v oblasti síťových technologií patří také snadné připojování nových zařízení zaměstnanců do podnikové sítě, zajišťování různorodých funkcionalit prostřednictvím jediné aplikace pro jejich správu, automatizované zabezpečení pomocí technologie softwarově definovaných sítí (software-defined networks, SDN) či služby pro mobilní konektivitu, které zákazníkům přináší další výhody plynoucí z architektury HP FlexNetwork.

Nová řada přepínačů HP 2920 s podporou technologie OpenFlow urychluje přenos dat až o 45 % a zároveň zvyšuje výkon až o 100 % – umožňuje tak zdvojnásobit škálovatelnost sítí postavených na zastaralé infrastruktuře.(11) Nový přepínač HP 830 Unified/WLAN Switch navíc snižuje nutnost pořízení tradičních zařízení pro přístup k síti, včetně samostatných přepínačů a řadičů, až o 50 % a zároveň podporuje připojení až 1 000 bezdrátových zařízení.(12)

V rámci pomoci zákazníkům s vybudováním optimalizované, škálovatelné drátové i bezdrátové síťové infrastruktury nabízí HP služby HP FlexNetwork Design and Validation a HP Wireless LAN Lifecycle Services. Tyto služby zahrnují ověřené a interoperabilní návrhy infrastruktury a konfigurace zařízení na vysoké úrovni, založené na osvědčených referenčních architekturách HP FlexNetwork.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů

EK oznámí rozhodnutí o pokutě pro Google

ČTK , 18. červenec 2018 12:10

Google dostal od EK za zneužití dominantního postavení již koncem loňského června pokutu 2,42 miliar...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Americká Workday koupila českou firmu Stories

ČTK , 18. červenec 2018 09:00

Českou firmu Stories založili tři datoví odborníci, kteří si dali za cíl změnit řízení velkých firem...

Více 0 komentářů

Slovensko zablokovalo přístup k desítkám webů s hazardními hrami

ČTK , 18. červenec 2018 08:00

Na návrh slovenského Finančního ředitelství soudy nařídily telekomunikačním operátorům zamezit příst...

Více 0 komentářů

Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT

Pavel Houser , 17. červenec 2018 10:00

Český startup CleverFarm, který zavádí moderní technologie do zemědělství, pomáhá s budováním IoT sí...

Více 0 komentářů

Akcie Netflixu oslabily, Amazon a Disney konkurují

ČTK , 17. červenec 2018 09:36

Počet nových předplatitelů a tržby internetové televize Netflix zaostaly ve druhém čtvrtletí za oček...

Více 0 komentářů