IBM Talent využívá umělou inteligenci k přehodnocení moderní pracovní síly

29. November 2018 20:38 0 komentářů

IBM AI Skills Academy, nová nabídka služeb a vzdělávací program, pomůže společnostem plánovat, budovat a uplatňovat strategické AI iniciativy napříč podnikem.

Umělá inteligence (AI) slibuje transformovat jak funkci lidských zdrojů (HR), tak budoucnost práce jako takové, proto společnost IBM oznámila novou sadu služeb IBM Talent & Transformation, aby společnostem a jejich zaměstnancům pomohla prosperovat v době AI a automatizace. IBM Talent & Transformation poskytuje nejen robustní výcvik dovedností v oblasti AI, ale také pomáhá společnostem řídit transformaci nezbytnou k tomu, aby využívaly AI k podpoření zaměstnanců, odstranění předpojatosti a vybudování moderní pracovní síly.

Zatímco CEOs a zaměstnanci souhlasí s tím, že AI změní pracovní prostředí, nedávné studie společnosti IBM odhalují, že jen málo lidí se cítí připraveno využít potenciálu AI:

V příštích třech letech bude muset být 120 milionů pracovníků v deseti největších ekonomikách světa přeškoleno a rekvalifikováno v důsledku AI a inteligentní automatizace.

Zatímco dvě třetiny CEOs říkají, že AI přinese značnou hodnotu do jejich podnikání, pouze 11 procent ředitelů lidských zdrojů uvedlo, že jejich organizace mají dovednosti v oblasti AI, datové vědy a strojového učení potřebné k naplnění tohoto potenciálu.

82 procent zaměstnanců věří, že AI je konkurenční výhodou, ale polovina také věří, že jejich společnosti nejsou připravené nebo že kultura bude bariérou pro přijetí.

„Rozhodování podle datových poznatků, vytváření nových produktů a služeb a pronikání do nových trhů vyžaduje více než revoluci dovedností,“ řekl Mark Foster, senior vice president IBM Global Business Services. „IBM je přesvědčena, že při budování pracovní síly pro konkurování v době AI jde jak o kulturu a odborné znalosti, tak o technologii.“

IBM AI Skills Academy, nová nabídka služeb a vzdělávací program, pomůže společnostem plánovat, budovat a uplatňovat strategické AI iniciativy napříč podnikem, jako je hodnocení rolí a dovedností AI, budování potřebných dovedností a vytváření organizační struktury na podporu strategie AI, a to vše za podpory odborných zdrojů IBM.

Nabídka je zaměřena na technické a obchodní odborníky, od manažerů přední linie po seniorní vedoucí pracovníky v oblastech jako je marketing, HR, právo, finance a provoz. Kurikulum pokrývá oblasti nezbytné pro AI iniciativy, včetně rámců pro hluboké učení a strojové učení, aplikaci algoritmů, open source technologií a vizualizací dat a zajistí, aby společnosti rozhodovaly méně dle intuice a více na základě datových analýz.

IBM Talent & Transformation pomáhá společnostem jako Shire aplikovat IBM Watson Talent Suite k získání správných talentů a správě stávajících zaměstnanců. Tato sada vyvinutá odborníky v oblasti behaviorální vědy, AI a průmyslovo-organizační psychologie využívá analýzy a prediktivní sílu AI prostřednictvím následujících řešení:

Watson Recruitment: Analyzuje historii zaměstnání organizace a externí zdroje dat k určení klíčových atributů pro úspěch v jakékoliv dané roli a poté používá AI k tomu, aby vybrala nejkvalitnější kandidáty bez předpojatosti.

Watson Candidate Assistant: Prochází historii zaměstnání a vzdělání uchazečů o práci, vyvozuje schopnosti a páruje kandidáty na otevřené pozice, které by jim nejlépe seděly, s doporučeními, které by nikdy nevyvstaly s tradičními systémy správy uchazečů.

Watson Career Coach: Slouží jako virtuální trenér a usuzuje dovednosti, zájmy a silné stránky zaměstnanců a poskytuje personalizované rady k vytyčení cesty ke kariérním příležitostem.

Watson Talent Frameworks: Definuje kompetence a dovednosti potřebné pro úspěšnou talentovou strategii v současnosti, a připravuje organice pro budoucí pracovní síly přizpůsobené jejich specifickému odvětví a potřebám.

Adverse Impact Analysis (AIA): Využívá Watson AI k analýze, identifikaci a řešení nevědomé zaujatosti v historii zaměstnání organizace v souvislosti s pohlavím, rasou, věkem, vzděláním a předchozím zaměstnáním.

K získání výhod AI musí společnosti také změnit způsob, jakým pracují, kde pracují a jaké zásady používají k vedení své práce.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů