Lenovo představuje na konferenci Transform 2.0 nová chytrá řešení a strategická partnerství

14. září 2018 08:00 0 komentářů

Řešení Intelligent Transformation pomohou firemním zákazníkům obnovit a restrukturalizovat systémy výroby, managementu a řízení.

Společnost Lenovo na konferenci Transform 2.0 představila sérii nových produktů, partnerství a chytrých řešení pro firemní zákazníky. Tato probíhající strategie s názvem Intelligent Transformation je produktem perspektivy společnosti Lenovo na vytvoření komplexního řešení pro podnikové zákazníky a uživatele.

Řešení vycházející ze strategie Intelligent Transformation pomohou firemním zákazníkům z celého světa obnovit a restrukturalizovat systémy výroby, managementu a řízení. Celou strategii pohání nově vznikající technologie, včetně rozšířené inteligence, rozšířené reality, internetu věcí, technologie blockchain a 5G připojení. Všechny tyto technologie, ať už jsou uloženy na cloudovém úložišti, šířeny pomocí infrastruktury včetně sítí nebo jsou uživateli přímo doručeny v jednotlivých zařízeních, zvládá Lenovo na výbornou. Dnešní oznámení je reakcí na poptávku po nových zařízeních a počítačích, které dokonale splňují požadavky uživatelů a využívají naplno svůj datový potenciál, možnosti cloud computingu a strojového učení.

„Představili jsme řadu nových produktů a strategických partnerství, které posilují naše odhodlání realizovat velký potenciál Intelligent Transformation. Díky největšímu portfoliu zařízení na světě, vedoucí pozici v segmentu datových center, inteligentním vertikálním řešením a silným partnerstvím, které Lenovo budovalo několik desetiletí, se nám podařilo vytvořit kompletní plán pro tuto strategii,“ říká Yang Yuanqing, generální ředitel společnosti Lenovo.

Společnost Lenovo dnes oznámila nové partnerství se společností NetApp, která je lídrem na poli správy a ukládání dat pro hybridní cloud. Globální strategické partnerství v hodnotě několika miliard dolarů pomůže firemním zákazníkům modernizovat svou IT architekturu a urychlit digitální transformaci. S využitím silných stránek obou společností budou Lenovo a NetApp vyvíjet a přinášet vysoce výkonné flash paměti a úložiště nové generace stejně jako řešení pro všechny úrovně sítí i cloud. Partnerství zahrnuje také vytvoření společného podniku v Číně k zajištění lokalizovaných řešení pro nejrychleji rostoucí storage a datový trh na světě.

„Lenovo se svými řešeními nadále obohacuje trh datových center a zahájení spolupráce s NetApp je součástí naší dlouhodobé strategie. Potřebujeme silné partnery, kteří by nám pomohli naplno rozvinout náš současný potenciál a začít skutečný věk digitální transformace. Naše strategické investice do klíčových partnerství a řešení pomohou našim zákazníkům při jejich cestě k digitální transformaci,“ řekl Kirk Skaugen, výkonný viceprezident a prezident Lenovo Data Center Group.

Společnost Lenovo také dnes představila nový přístup k zabezpečení zařízení po celou dobu jejich životního cyklu s názvem ThinkShield. Jelikož firmy potřebují víc než kdy dříve chránit citlivá data, přináší ThinkShield soubor technologií a kontrol od BIOSu a firmwaru pro autentizaci, přes fyzický a virtuální management koncových bodů až po mechanické záslepky kamery a čtečky otisků prstů. Díky spolupráci se společnostmi jako je Intel, MobileIron a Absolute poskytuje Lenovo uživatelům a administrátorům více cest pro zabezpečení dat.

„Společnosti Intel a Lenovo sdílí dlouholeté partnerství s cílem neustále inovovat a zlepšovat platformu Intel vPro v oblastech důležitých pro firemní zákazníky, jako je například zabezpečení. Lenovo ThinkShield je v tomto ohledu dalším krokem vpřed. Díky funkcím jako je transparentní dodavatelský řetězec (Transparent Supply Chain) nebo vícefaktorová autentizace je výkonným řešením, které pomáhá ochránit moderní podniky,“ říká Tom Garrison, viceprezident pro oblast Client Computing a generální ředitel pro oblast Desktop, Commercial & Channel (DCC) společnosti Intel.

Společnosti se postupně přesouvají k využívání SaaS (Software jako služba), přičemž 73 procent z nich hlásí, že do roku 2020 budou z 80 % fungovat v cloudu. Obchodní jednotky, oddělení, týmy i jednotlivci si pořizují SaaS, aby si mohli vytvořit své vlastní technické zázemí bez vlastních IT týmů. Se službou Lenovo AirStack, prvním řešením pro správu těchto zázemí, mohou společnosti jednoduše kontrolovat všechny důležité prvky napříč svým podnikem a snadno identifikovat, spravovat a optimalizovat své investice do softwaru.

Lenovo také odhalilo nejnovější přírůstek v portfoliu notebooků ThinkPad X1, ThinkPad X1 Extreme. Tento tenký a lehký notebook s operačním systémem Windows 10 byl navržen pro pokročilé uživatele a profesionály, kteří od svého zařízení požadují vysoký výpočetní výkon. Notebook se může pochlubit diskrétní grafikou NVIDIA a je ideální pro práci s velkým objemem dat, editaci videí a fotografií a tvorbu aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu.

Jako doplněk ke své široké škále zařízení a řešení pomáhá Lenovo přeměnit produktivitu dnešních uživatelů a připravit scénu pro nově vznikající technologie. Pomocí chytrých IT nástrojů chce Lenovo vést změny v komerční sféře.

„Firemní uživatelé jsou v soukromí zvyklí na používání výjimečných technologií, jako jsou nejnovější telefony, tablety, počítače a chytrá zařízení. Stejnou úroveň pak očekávají i v práci. Uživatelé požadují snadnější interakci pomocí lepších displejů, zvukových, hlasových a dotekových služeb, které mohou čekat od ThinkPad X1 Extreme, lepší nástroje pro spolupráci jako je ThinkSmart Hub a lepší řešení pro zabezpečení jako je ThinkShield, který ochrání jejich zařízení, elektronickou identitu i data,“ říká Christian Teismann, viceprezident a generální ředitel společnosti Lenovo Worldwide Enterprise Business. Každoroční konference Transform sdružuje odborníky z oblasti techniky, nejnovější produkty společnosti Lenovo a odborné panely a prezentace významných profesionálů, kteří formují budoucnost umělé inteligence a dalších transformačních technologií.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Estonsko a Itálie

Pavel Houser , 11. září 2018 06:00

Estonsko se vzhledem k pokročilé digitalizaci tamní státní správy a s tím související minimalizaci b...

Více

Kalendář

21. 09.

23. 09.
WebExpo 2018
26. 09. Data Management Workshop 2018
01. 10.

05. 10.
MSV 2018RSS 

Zprávičky

Iniciativa 202020: právo na digitální služby státu

Pavel Houser , 20. září 2018 13:41

Iniciativa 202020, za kterou stojí ICT Unie a další profesní či zaměstnavatelská sdružení a asociace...

Více 0 komentářů

Facebook chce, aby ho české firmy více využívaly pro prodej přes hranice

ČTK , 20. září 2018 13:07

Počet Čechů na Facebooku stoupl o pět procent na 5,1 milionu....

Více 0 komentářů

Škoda rozšiřuje největší podnikové datové centrum v ČR

Pavel Houser , 20. září 2018 09:00

Centrum bude disponovat kapacitou 15 petaFLOPS a mít příkon 10 megawattů....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Amazon zvyšuje podíl na trhu s internetovou reklamou

ČTK , 20. září 2018 08:00

Amazon překoná Microsoft a AOL/Yahoo, i když zůstane daleko za Googlem a Facebookem....

Více 0 komentářů

Zalando opět snižuje letošní výhled, akcie klesly o pětinu

ČTK , 19. září 2018 10:46

Berlínský start-up se postupně vyvinul v největšího on-line prodejce oblečení v Evropě, i před Amazo...

Více 0 komentářů

Gartner: veřejný cloud poroste v příštím roce o 17.3 %, ve východní Evropě o 23 %

Pavel Houser , 19. září 2018 09:00

Nejrychleji rostoucím segmentem trhu jsou cloudové infrastrukturní služby, největším segmentem softw...

Více 0 komentářů

Apple uhradil irské vládě daňový nedoplatek přes 14 miliard eur

ČTK , 19. září 2018 08:00

Pravděpodobně bude trvat několik let, než se případ u evropských soudů vyřeší....

Více 0 komentářů