Lenovo představuje na konferenci Transform 2.0 nová chytrá řešení a strategická partnerství

14. September 2018 08:00 0 komentářů

Řešení Intelligent Transformation pomohou firemním zákazníkům obnovit a restrukturalizovat systémy výroby, managementu a řízení.

Společnost Lenovo na konferenci Transform 2.0 představila sérii nových produktů, partnerství a chytrých řešení pro firemní zákazníky. Tato probíhající strategie s názvem Intelligent Transformation je produktem perspektivy společnosti Lenovo na vytvoření komplexního řešení pro podnikové zákazníky a uživatele.

Řešení vycházející ze strategie Intelligent Transformation pomohou firemním zákazníkům z celého světa obnovit a restrukturalizovat systémy výroby, managementu a řízení. Celou strategii pohání nově vznikající technologie, včetně rozšířené inteligence, rozšířené reality, internetu věcí, technologie blockchain a 5G připojení. Všechny tyto technologie, ať už jsou uloženy na cloudovém úložišti, šířeny pomocí infrastruktury včetně sítí nebo jsou uživateli přímo doručeny v jednotlivých zařízeních, zvládá Lenovo na výbornou. Dnešní oznámení je reakcí na poptávku po nových zařízeních a počítačích, které dokonale splňují požadavky uživatelů a využívají naplno svůj datový potenciál, možnosti cloud computingu a strojového učení.

„Představili jsme řadu nových produktů a strategických partnerství, které posilují naše odhodlání realizovat velký potenciál Intelligent Transformation. Díky největšímu portfoliu zařízení na světě, vedoucí pozici v segmentu datových center, inteligentním vertikálním řešením a silným partnerstvím, které Lenovo budovalo několik desetiletí, se nám podařilo vytvořit kompletní plán pro tuto strategii,“ říká Yang Yuanqing, generální ředitel společnosti Lenovo.

Společnost Lenovo dnes oznámila nové partnerství se společností NetApp, která je lídrem na poli správy a ukládání dat pro hybridní cloud. Globální strategické partnerství v hodnotě několika miliard dolarů pomůže firemním zákazníkům modernizovat svou IT architekturu a urychlit digitální transformaci. S využitím silných stránek obou společností budou Lenovo a NetApp vyvíjet a přinášet vysoce výkonné flash paměti a úložiště nové generace stejně jako řešení pro všechny úrovně sítí i cloud. Partnerství zahrnuje také vytvoření společného podniku v Číně k zajištění lokalizovaných řešení pro nejrychleji rostoucí storage a datový trh na světě.

„Lenovo se svými řešeními nadále obohacuje trh datových center a zahájení spolupráce s NetApp je součástí naší dlouhodobé strategie. Potřebujeme silné partnery, kteří by nám pomohli naplno rozvinout náš současný potenciál a začít skutečný věk digitální transformace. Naše strategické investice do klíčových partnerství a řešení pomohou našim zákazníkům při jejich cestě k digitální transformaci,“ řekl Kirk Skaugen, výkonný viceprezident a prezident Lenovo Data Center Group.

Společnost Lenovo také dnes představila nový přístup k zabezpečení zařízení po celou dobu jejich životního cyklu s názvem ThinkShield. Jelikož firmy potřebují víc než kdy dříve chránit citlivá data, přináší ThinkShield soubor technologií a kontrol od BIOSu a firmwaru pro autentizaci, přes fyzický a virtuální management koncových bodů až po mechanické záslepky kamery a čtečky otisků prstů. Díky spolupráci se společnostmi jako je Intel, MobileIron a Absolute poskytuje Lenovo uživatelům a administrátorům více cest pro zabezpečení dat.

„Společnosti Intel a Lenovo sdílí dlouholeté partnerství s cílem neustále inovovat a zlepšovat platformu Intel vPro v oblastech důležitých pro firemní zákazníky, jako je například zabezpečení. Lenovo ThinkShield je v tomto ohledu dalším krokem vpřed. Díky funkcím jako je transparentní dodavatelský řetězec (Transparent Supply Chain) nebo vícefaktorová autentizace je výkonným řešením, které pomáhá ochránit moderní podniky,“ říká Tom Garrison, viceprezident pro oblast Client Computing a generální ředitel pro oblast Desktop, Commercial & Channel (DCC) společnosti Intel.

Společnosti se postupně přesouvají k využívání SaaS (Software jako služba), přičemž 73 procent z nich hlásí, že do roku 2020 budou z 80 % fungovat v cloudu. Obchodní jednotky, oddělení, týmy i jednotlivci si pořizují SaaS, aby si mohli vytvořit své vlastní technické zázemí bez vlastních IT týmů. Se službou Lenovo AirStack, prvním řešením pro správu těchto zázemí, mohou společnosti jednoduše kontrolovat všechny důležité prvky napříč svým podnikem a snadno identifikovat, spravovat a optimalizovat své investice do softwaru.

Lenovo také odhalilo nejnovější přírůstek v portfoliu notebooků ThinkPad X1, ThinkPad X1 Extreme. Tento tenký a lehký notebook s operačním systémem Windows 10 byl navržen pro pokročilé uživatele a profesionály, kteří od svého zařízení požadují vysoký výpočetní výkon. Notebook se může pochlubit diskrétní grafikou NVIDIA a je ideální pro práci s velkým objemem dat, editaci videí a fotografií a tvorbu aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu.

Jako doplněk ke své široké škále zařízení a řešení pomáhá Lenovo přeměnit produktivitu dnešních uživatelů a připravit scénu pro nově vznikající technologie. Pomocí chytrých IT nástrojů chce Lenovo vést změny v komerční sféře.

„Firemní uživatelé jsou v soukromí zvyklí na používání výjimečných technologií, jako jsou nejnovější telefony, tablety, počítače a chytrá zařízení. Stejnou úroveň pak očekávají i v práci. Uživatelé požadují snadnější interakci pomocí lepších displejů, zvukových, hlasových a dotekových služeb, které mohou čekat od ThinkPad X1 Extreme, lepší nástroje pro spolupráci jako je ThinkSmart Hub a lepší řešení pro zabezpečení jako je ThinkShield, který ochrání jejich zařízení, elektronickou identitu i data,“ říká Christian Teismann, viceprezident a generální ředitel společnosti Lenovo Worldwide Enterprise Business. Každoroční konference Transform sdružuje odborníky z oblasti techniky, nejnovější produkty společnosti Lenovo a odborné panely a prezentace významných profesionálů, kteří formují budoucnost umělé inteligence a dalších transformačních technologií.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
RSS 

Zprávičky

EK dala Qualcommu už druhou pokutu, tentokrát 242 milionů eur

ČTK , 19. July 2019 10:00

Qualcomm se podle komise snažil pomocí "predátorské cenové politiky" vytlačit z trhu britského výrob...

Více 0 komentářů

Evropský navigační systém Galileo obnovil poskytování služeb

ČTK , 19. July 2019 09:00

Technický incident údajně souvisel s aktualizací softwaru v kontrolním středisku....

Více 0 komentářů

Růst počtu předplatitelů Netflixu zklamal, akcie spadly

ČTK , 19. July 2019 08:00

Na vině nepříznivého vývoje je především zvyšování cen předplatného. ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Evropská komise schválila akvizici UPC Vodafonem

Pavel Houser , 18. July 2019 12:40

EK schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rum...

Více 0 komentářů

EU prověří Amazon, zda neporušuje pravidla hospodářské soutěže

ČTK , 18. July 2019 10:00

EK se zaměří na dohody, které Amazon uzavírá s firmami, jež nabízejí výrobky na jeho platformě Marke...

Více 0 komentářů

Akcionáři Alibaby schválili štěpení akcií v poměru osm k jedné

ČTK , 18. July 2019 08:00

Schválení plánu přichází po objevení spekulací, že firma požádala o vstup na hongkongskou burzu....

Více 0 komentářů

Apple testuje výrobu ve Vietnamu, chce snížit závislost na Číně

ČTK , 17. July 2019 14:03

AirPods jsou nejrychleji rostoucím produktem Applu, loni se jejich dodávky zvýšily na 35 milionů....

Více 0 komentářů