Mezinárodnější a větší it-sa

16. říjen 2017 16:49 0 komentářů

Veletrh it-sa zdůraznil svou pozici jednoho z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti zabezpečení IT na světě. Je zároveň přední oborovou akcí v Evropě. S 630* vystavovateli (2016: 489) a 12 780 návštěvníky (2016: 10 181) dosáhla devátá edice platformy pro dialog profesionálů na kybernetickou bezpečnost nových rekordů. Díky tomu it-sa i letos pokračuje ve svém dvouciferném tempu růstu (konkrétně 28 procent u vystavovatelů a 25 procent mezi návštěvníky). Oproti předchozímu roku se zvýšila zejména účast zahraničních návštěvníků. Počet odborných návštěvníků z ciziny byl o 53 procent vyšší než v roce 2016. O mezinárodním významu veletrhu svědčí také účast vystavovatelů ze 24 zemí a tři společné stánky cizích zemí. Na doprovodných akcích Congress@it-sa se odborníci informovali mimo jiné na výzvy, které s sebou nese obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů.

Výstavní plocha veletrhu it-sa 2017 se rozrostla o 46 procent, a letošní ročník tak byl větší než kterýkoliv předchozí. V nové kombinaci haly 9 a dvoupodlažní haly 10 se na čtyřech pódiích uskutečnilo 320 přednášek. Otevřená fóra tak nabídla pestré odborné znalosti a názory expertů na témata související se zabezpečením IT. Speciální plochy Startups@it-sa a Campus@it-sa přinesly informace o mladých firmách a možnostech výzkumu a vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Česko, Francie a Izrael byly na veletrhu it-sa 2017 zastoupeny společnými stánky a předvedly silné stránky svých odvětví zabezpečení IT. Do programu přednášek se vedle řady firem, sdružení a institucí zapojili renomovaní řečníci zastupující mezinárodní aktéry jako ENISA (Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací). Dr. Steve Purser, šéf oddělení Core Operations, například přednesl výhled budoucích bezpečnostních požadavků v internetu věcí.

Ve svém keynote projevu bývalý mluvčí WikiLeaks Daniel Domscheit-Berg vyzval shromážděné experty na zabezpečení IT, aby se aktivně podíleli na digitalizaci. Vzhledem k radikálním změnám, které přinesla třetí průmyslová revoluce, je podle něj úlohou celé společnosti, a zejména pak odvětví zabezpečení IT nastavit smysluplný směr vývoje a zajistit úspěch této transformace.

V rámci doprovodného kongresového programu se souběžně s veletrhem uskutečnilo celkem 14 přednáškových cyklů na aktuální témata, jako je obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů, IT compliance nebo zabezpečení dat pro digitální aplikace ve zdravotnictví. Zúčastnění experti tak měli prostor pro intenzivní výměnu názorů a předávání znalostí.

Na it-sa a kongresu se setkali také mnozí zástupci politiky, veřejné správy a profesních sdružení, aby diskutovali o kybernetické bezpečnosti. Na půdě Congress@it-sa se odehrálo každoroční zasedání pracovníků spolkových zemí a obcí zodpovídajících za zabezpečení IT nebo také Den základního zabezpečení IT Spolkového úřadu pro bezpečnost v oblasti informačních technologií. „Srdce Norimberku bije pro zabezpečení IT,“ zdůraznil předseda úřadu Arne Schönbohm úlohu veletrhu. „Z hlediska našeho odvětví můžeme být opravdu hrdí, že se tu etabloval největší veletrh tohoto zaměření.“ Už v den před veletrhem se na bavorském ministerstvu financí, místního rozvoje a vlasti konala státní recepce u příležitosti zahájení it-sa 2017. Zahraniční delegace z Indie, Rakouska a Nizozemska stejně jako delegace vedená náměstkem ministra vnitra Ruské federace Alexandrem M. Machonovem přicestovaly do Norimberku právě proto, aby se jejich členové informovali na nejnovější vývoj v oblasti zabezpečení IT. „Veletrh it-sa má mezi všemi světovými veletrhy v oblasti IT security nejvyšší počet vystavovatelů. V Norimberku se scházejí odborníci z celého světa. Akce tak je centrální platformou pro dialog o kybernetické bezpečnosti,“ uzavírá Petra Wolfa, členka vedení pořadatelské společnosti NürnbergMesse.

Digitální sdružení Bitkom znovu potvrdilo svou podporu veletrhu it-sa a bude se na něm vedle Spolkového úřadu pro bezpečnost v oblasti informačních technologií nadále intenzivně podílet. „Veletrh it-sa je tou pravou platformou pro další rozvoj problematiky zabezpečení IT. Proto bude Bitkom veletrh it-sa v Norimberku i nadále podporovat jako odborný garant,“ uvedl člen výboru Winfried Holz. Za přítomnosti místopředsedkyně vlády a bavorské ministryně hospodářství, médií, energetiky a technologií Ilse ignerové spolu s dr. Rolandem Fleckem a Peterem Ottmannem, generálními řediteli NürnbergMesse Group, podepsal dohodu o prodloužení spolupráce na další tři edice veletrhu.

Příští it-sa se koná od 9. do čtvrtek 11. října 2018 v norimberském veletržním centru.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů