Platforma Oracle Blockchain pomáhá společnosti SDK.finance transformovat platební průmysl

11. únor 2019 13:45 0 komentářů

Řešení Oracle Blockchain Platform umožňuje snížit poplatky za přeshraniční platby.

Společnost SDK.finance zvolila platformu Oracle Blockchain Cloud Service Platform, aby na jejím základě dále rozvíjela a transformovala své platební řešení. Výsledkem bude integrace služby Oracle Blockchain Cloud Service do jádra platformy, kterou SDK.finance poskytuje bankám a dalším finančním institucím. Cílem společnosti SDK.finance je nabídnout zabezpečený platební systém, který odstraňuje potřebu prostředníků, jako jsou korespondentské banky a clearingové domy. Tímto způsobem dochází ke zrychlení a zlevnění plateb, zvýšení důvěry a v důsledku toho i ke zlepšení zákaznické zkušenosti.

Pavlo Sidelov, technologický ředitel (CTO) společnosti SDK.finance, v této souvislosti uvádí: „Navzdory pokračující technologické revoluci a probíhající disrupci v sektoru finančních služeb jsou přeshraniční platby stále velmi pomalé, související poplatky vysoké a zejména pro platby typu peer-to-peer často mezi stranami neexistuje dostatek důvěry. S pomocí cloudové platformy Oracle Blockchain chceme tyto problémy odstranit a umožnit provádět rychlé, levné a bezpečné přeshraniční transakce. Platforma Oracle Blockchain jako řešení podnikové úrovně hraje v naší strategii klíčovou roli.“

Pomocí spolehlivé a výkonné technologie Oracle pro distribuovanou účetní knihu (ledger) může SDK.finance zajistit svým zákazníkům důvěryhodné potvrzování transakcí v reálném čase. Nahrazení zprostředkovatelských finančních institucí technologií blockchain znamená, že přeshraniční transakce nyní namísto dnů nebo i týdnů mohou být potvrzovány v řádu sekund. Obchodníci a koncoví uživatelé budou mít přitom navíc prospěch z toho, že získají alternativní způsob, jak přijímat přeshraniční platby bez vysokých transakčních poplatků, které dosud banky a další společnosti zpracovávající platby vyžadovaly za transakce a zpětné zúčtování.

Frank Xiong, viceprezident skupiny pro vývoj řešení blockchain ve společnosti Oracle, dodal: „Technologie blockchain má potenciálně dopad na všechny obory průmyslu, tedy včetně finančních služeb. Pomocí platformy Oracle Blockchain Cloud Service může společnost SDK.finance zcela změnit zpracování digitálních plateb.“

Oracle Blockchain Cloud Service

Společnost Oracle poskytuje komplexní nabídku řešení pro technologii blockchain: cloudovou službu Oracle Blockchain Applications Cloud připravenou k okamžitému použití a integrovanou platformu Oracle Blockchain Platform určenou pro vývojáře, kteří vytvářejí vlastní aplikace nebo aplikace propojují. Platforma Oracle Blockchain Platform je ihned připravena k nasazení do produkčního prostředí a nabízí parametry vyžadované podnikovými zákazníky; umožňuje podnikům rychlou a cenově přijatelnou adopci technologie blockchain.

Technologie blockchain umožňuje snížit bezpečnostní problémy při mobilních platbách a on-line nákupech. Při řešení plateb typu peer-to-peer dokáže blockchain zajistit důvěru mezi oběma stranami. Zahrnuje digitálně podepsané požadavky na transakce, potvrzení výsledku pomocí tzv. chytrých kontraktů (smart contracts, protokoly pro vlastní realizaci transakcí) a konsenzus mezi více stranami. Technologie má díky tomu potenciál odstranit související obavy o bezpečnost, protože zajišťuje plně transparentní prostředí mezi všemi zúčastněnými subjekty.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Brexit a osobní data

Tomáš Jirásko , 17. únor 2019 06:30
Tomáš Jirásko

Blíží se Brexit přináší společnostem řadu komplikací a nejasností ohledně budoucnosti. Ať již dojde ...

VíceRSS 

Zprávičky

Německo je nakloněno účasti Huawei při budování sítí 5G

ČTK , 20. únor 2019 10:00

Německá vláda nyní nezávisle na kauze Huawei připravuje změny telekomunikačních zákonů. ...

Více 0 komentářů

Generální finanční ředitelství zrušilo tendr na daňový portál

ČTK , 20. únor 2019 09:00

Generální finanční ředitelství nyní pracuje na řešení, které neponese rizika soudních průtahů....

Více 0 komentářů

Aukce kmitočtů pro mobilní sítě láká investory z USA i Koreje

ČTK , 20. únor 2019 08:00

Češi platí podle analýzy Point Topic za 1 GB stažených dat přes mobilní sítě LTE nejvíce v Evropě....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Představenstvo Seznam.cz opouští majitel a zakladatel firmy

Pavel Houser , 19. únor 2019 13:24

Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel společnosti Seznam.cz, opouští pozici předsedy představenstva na...

Více 0 komentářů

Apple Pay přichází do ČR

ČTK , 19. únor 2019 13:02

Službu mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších a hodinek Apple Watch....

Více 0 komentářů

Česko chce v Praze evropské středisko pro umělou inteligenci

ČTK , 19. únor 2019 09:00

EK plánuje na rozvoj technologií a průmyslu souvisejícího s umělou inteligencí v příštích 10 letech ...

Více 0 komentářů

ČTÚ spojí aukce kmitočtů 700 MHz a 3,5 GHz do jedné soutěže

ČTK , 19. únor 2019 08:00

Proti původnímu záměru ministerstvo vnitra nezíská část nabízených kmitočtů na vybudování vlastní sí...

Více 0 komentářů