Platforma Oracle Blockchain pomáhá společnosti SDK.finance transformovat platební průmysl

11. February 2019 13:45 0 komentářů

Řešení Oracle Blockchain Platform umožňuje snížit poplatky za přeshraniční platby.

Společnost SDK.finance zvolila platformu Oracle Blockchain Cloud Service Platform, aby na jejím základě dále rozvíjela a transformovala své platební řešení. Výsledkem bude integrace služby Oracle Blockchain Cloud Service do jádra platformy, kterou SDK.finance poskytuje bankám a dalším finančním institucím. Cílem společnosti SDK.finance je nabídnout zabezpečený platební systém, který odstraňuje potřebu prostředníků, jako jsou korespondentské banky a clearingové domy. Tímto způsobem dochází ke zrychlení a zlevnění plateb, zvýšení důvěry a v důsledku toho i ke zlepšení zákaznické zkušenosti.

Pavlo Sidelov, technologický ředitel (CTO) společnosti SDK.finance, v této souvislosti uvádí: „Navzdory pokračující technologické revoluci a probíhající disrupci v sektoru finančních služeb jsou přeshraniční platby stále velmi pomalé, související poplatky vysoké a zejména pro platby typu peer-to-peer často mezi stranami neexistuje dostatek důvěry. S pomocí cloudové platformy Oracle Blockchain chceme tyto problémy odstranit a umožnit provádět rychlé, levné a bezpečné přeshraniční transakce. Platforma Oracle Blockchain jako řešení podnikové úrovně hraje v naší strategii klíčovou roli.“

Pomocí spolehlivé a výkonné technologie Oracle pro distribuovanou účetní knihu (ledger) může SDK.finance zajistit svým zákazníkům důvěryhodné potvrzování transakcí v reálném čase. Nahrazení zprostředkovatelských finančních institucí technologií blockchain znamená, že přeshraniční transakce nyní namísto dnů nebo i týdnů mohou být potvrzovány v řádu sekund. Obchodníci a koncoví uživatelé budou mít přitom navíc prospěch z toho, že získají alternativní způsob, jak přijímat přeshraniční platby bez vysokých transakčních poplatků, které dosud banky a další společnosti zpracovávající platby vyžadovaly za transakce a zpětné zúčtování.

Frank Xiong, viceprezident skupiny pro vývoj řešení blockchain ve společnosti Oracle, dodal: „Technologie blockchain má potenciálně dopad na všechny obory průmyslu, tedy včetně finančních služeb. Pomocí platformy Oracle Blockchain Cloud Service může společnost SDK.finance zcela změnit zpracování digitálních plateb.“

Oracle Blockchain Cloud Service

Společnost Oracle poskytuje komplexní nabídku řešení pro technologii blockchain: cloudovou službu Oracle Blockchain Applications Cloud připravenou k okamžitému použití a integrovanou platformu Oracle Blockchain Platform určenou pro vývojáře, kteří vytvářejí vlastní aplikace nebo aplikace propojují. Platforma Oracle Blockchain Platform je ihned připravena k nasazení do produkčního prostředí a nabízí parametry vyžadované podnikovými zákazníky; umožňuje podnikům rychlou a cenově přijatelnou adopci technologie blockchain.

Technologie blockchain umožňuje snížit bezpečnostní problémy při mobilních platbách a on-line nákupech. Při řešení plateb typu peer-to-peer dokáže blockchain zajistit důvěru mezi oběma stranami. Zahrnuje digitálně podepsané požadavky na transakce, potvrzení výsledku pomocí tzv. chytrých kontraktů (smart contracts, protokoly pro vlastní realizaci transakcí) a konsenzus mezi více stranami. Technologie má díky tomu potenciál odstranit související obavy o bezpečnost, protože zajišťuje plně transparentní prostředí mezi všemi zúčastněnými subjekty.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů