Platforma Oracle Blockchain pomáhá společnosti SDK.finance transformovat platební průmysl

11. February 2019 13:45 0 komentářů

Řešení Oracle Blockchain Platform umožňuje snížit poplatky za přeshraniční platby.

Společnost SDK.finance zvolila platformu Oracle Blockchain Cloud Service Platform, aby na jejím základě dále rozvíjela a transformovala své platební řešení. Výsledkem bude integrace služby Oracle Blockchain Cloud Service do jádra platformy, kterou SDK.finance poskytuje bankám a dalším finančním institucím. Cílem společnosti SDK.finance je nabídnout zabezpečený platební systém, který odstraňuje potřebu prostředníků, jako jsou korespondentské banky a clearingové domy. Tímto způsobem dochází ke zrychlení a zlevnění plateb, zvýšení důvěry a v důsledku toho i ke zlepšení zákaznické zkušenosti.

Pavlo Sidelov, technologický ředitel (CTO) společnosti SDK.finance, v této souvislosti uvádí: „Navzdory pokračující technologické revoluci a probíhající disrupci v sektoru finančních služeb jsou přeshraniční platby stále velmi pomalé, související poplatky vysoké a zejména pro platby typu peer-to-peer často mezi stranami neexistuje dostatek důvěry. S pomocí cloudové platformy Oracle Blockchain chceme tyto problémy odstranit a umožnit provádět rychlé, levné a bezpečné přeshraniční transakce. Platforma Oracle Blockchain jako řešení podnikové úrovně hraje v naší strategii klíčovou roli.“

Pomocí spolehlivé a výkonné technologie Oracle pro distribuovanou účetní knihu (ledger) může SDK.finance zajistit svým zákazníkům důvěryhodné potvrzování transakcí v reálném čase. Nahrazení zprostředkovatelských finančních institucí technologií blockchain znamená, že přeshraniční transakce nyní namísto dnů nebo i týdnů mohou být potvrzovány v řádu sekund. Obchodníci a koncoví uživatelé budou mít přitom navíc prospěch z toho, že získají alternativní způsob, jak přijímat přeshraniční platby bez vysokých transakčních poplatků, které dosud banky a další společnosti zpracovávající platby vyžadovaly za transakce a zpětné zúčtování.

Frank Xiong, viceprezident skupiny pro vývoj řešení blockchain ve společnosti Oracle, dodal: „Technologie blockchain má potenciálně dopad na všechny obory průmyslu, tedy včetně finančních služeb. Pomocí platformy Oracle Blockchain Cloud Service může společnost SDK.finance zcela změnit zpracování digitálních plateb.“

Oracle Blockchain Cloud Service

Společnost Oracle poskytuje komplexní nabídku řešení pro technologii blockchain: cloudovou službu Oracle Blockchain Applications Cloud připravenou k okamžitému použití a integrovanou platformu Oracle Blockchain Platform určenou pro vývojáře, kteří vytvářejí vlastní aplikace nebo aplikace propojují. Platforma Oracle Blockchain Platform je ihned připravena k nasazení do produkčního prostředí a nabízí parametry vyžadované podnikovými zákazníky; umožňuje podnikům rychlou a cenově přijatelnou adopci technologie blockchain.

Technologie blockchain umožňuje snížit bezpečnostní problémy při mobilních platbách a on-line nákupech. Při řešení plateb typu peer-to-peer dokáže blockchain zajistit důvěru mezi oběma stranami. Zahrnuje digitálně podepsané požadavky na transakce, potvrzení výsledku pomocí tzv. chytrých kontraktů (smart contracts, protokoly pro vlastní realizaci transakcí) a konsenzus mezi více stranami. Technologie má díky tomu potenciál odstranit související obavy o bezpečnost, protože zajišťuje plně transparentní prostředí mezi všemi zúčastněnými subjekty.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Pavel Houser , 20. April 2019 10:30

Umělé inteligenci, respektive strojovému učení, se poslední dobou často vytýká, že nikdo přesně neví...

Více

Kalendář

14. 05.

17. 05.
FESPA 2019
16. 05. Document Management Conference 2019
19. 05.

23. 05.
IEEE SP 2019RSS 

Zprávičky

Snapchatu vzrostl počet uživatelů, firma snížila ztrátu

ČTK , 24. April 2019 09:28

Firma snížila svou ztrátu o 20 % na 310 milionů dolarů....

Více 0 komentářů

Twitter zvýšil zisk i tržby, překvapivě vzrostl i počet uživatelů

ČTK , 24. April 2019 09:00

Tržby firmy se v prvním kvartálu zvýšily o 18 % na 787 milionů dolarů....

Více 0 komentářů

Dražba frekvencí pro síť 5G zatím v SRN vynesla 5,4 miliardy eur

ČTK , 24. April 2019 08:00

Spolková republika v nynější aukci draží licence k celkem 41 frekvenčním blokům v pásmech okolo 2000...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Kritická komunikace na nízkofrekvenční LTE

Pavel Houser , 23. April 2019 13:23

Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci v pásmu 410...

Více 0 komentářů

Nejvyšší kontrolní úřad: Generální finanční ředitelství porušilo rozpočtovou kázeň za 428 milionů Kč

Pavel Houser , 23. April 2019 09:55

IS ADIS provozuje finanční správa už od roku 1993, a jedná se tak podle NKÚ o jeden z nejzastaralejš...

Více 0 komentářů

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

ČTK , 23. April 2019 09:00

Zprávy o závadách displeje nového telefonu vyvolaly vzpomínky na Samsung Galaxy Note 7....

Více 0 komentářů

Huawei navzdory tlaku USA výrazně zvýšila tržby

ČTK , 23. April 2019 08:00

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei v prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 39 proc...

Více 0 komentářů