Produkční skenery pro velké objemy dokumentů

19. September 2018 19:01 0 komentářů

Canon uvádí na trh novou generaci produkčních skenerů se zdokonalenou síťovou konektivitou.

Společnost Canon Europe, světová špička na poli zobrazovacích řešení, představila zásadní inovaci oceňovaných produkčních skenerů imageFORMULA. Nové modely imageFORMULA DR-G2090, DR-G2110 a DR-G2140 představují vynikající řešení pro podniky, které potřebují skenovat velké objemy dokumentů. Díky kombinaci nejnovějších hardwarových a softwarových technologií společnosti Canon se nová série vyznačuje vyšší rychlostí, sníženou hlučností a integrovaným síťovým rozhraním pro skenování formátu A3.

Zaostřeno na produktivitu

Skenery nové generace řady imageFORMULA DR-G2000 se skvěle hodí pro organizace, které potřebují digitalizovat velké objemy dokumentů, například pro korporátní podatelny nebo pro společnosti, jež skenují dokumenty pro zákazníky, jako například společnosti zajišťující outsourcing obchodních procesů. Díky robustnímu mechanismu podavače je možné skenovat více dokumentů dohromady, a přitom se spolehnout, že budou jednotlivé listy podávány spolehlivě a odděleně. Nové skenery umožňují zpracovat najednou dokumenty různých formátů a různé tloušťky, od vizitek po dokumenty velikosti A3.

Nové modely využívají nejmodernější technologii snímačů CIS a nově vyvinutý integrovaný DR čip procesoru, který umožňuje vysokorychlostní skenování a zpracování obrazu s rychlostí barevného skenování dosahující až 280 obrazů za minutu při rozlišení 300 dpi. Mezi další vlastnosti zvyšující produktivitu patří velká kapacita zásobníku na 500 listů, která umožňuje zvládat větší množství skenů bez přerušení, a funkce Fast Start Scan minimalizující prodlevu po stisknutí spouštěcího tlačítka.

„Každý podnik ví, že produktivita je klíčová. Dvojnásob to dnes platí v oblastech s vysokým pracovním tlakem, kde je plnění termínů zásadně důležité a vysokoobjemové skenování je normou,“ uvedl Tim Brosnihan, produktový manažer pro Evropu společnosti Canon Europe. „Od institucí veřejné správy a finančních ústavů až po zdravotnické a vzdělávací organizace, ti všichni zpracovávající každý den obrovské množství dokumentů a potřebují výrobek, na který se mohou spolehnout. Naše skenery pro formát A3 jsou navrženy pro náročná prostředí vyžadující vysoké objemy skenování dosahující až 70 000 skenů denně, v nichž je spolehlivost a univerzálnost rozhodující.“

Zdokonalená konektivita a tvorba aplikací na míru

Modely imageFORMULA DR-2110 a 2140 jsou prvními produkčními skenery, které nabízejí nejen integrované LAN rozhraní, ale také USB konektivitu. Mizí tak nutnost mít pro skenování navíc počítač nebo aplikaci, což zákazníkům ušetří náklady i místo. Tato řada má v sobě také aktualizovaný devkit (SDK) pro skenování dokumentů, a je tak dokonale připravena splnit individuální potřeby společností. SDK nabízí firemním vývojářům všechny nástroje, zdroje a kódy, které potřebují pro vývoj nových aplikací a inovativních řešení pro obrazové zpracování dokumentů. Otevřené API rozhraní a schopnost nabídnout individualizaci řešení nad rámec platformy Canon zaručuje, že nové stroje bezproblémově zapadnou do jakéhokoli stávajícího pracovního prostředí a budou fungovat v souladu s již existujícími pracovními procesy. Skenery také disponují ovladači ISIS/TWAIN/WIA a Kofax VRS, které podporují integraci s různými aplikacemi pro skenování.

Výjimečná kvalita obrazu a inteligentní zpracování

Série imageFORMULA DR-G2000 byla navržena tak, aby zajišťovala vždy spolehlivě vysokou kvalitu skenů, a je optimalizována pro přesné získávání dat, zpracování workflow a archivaci do systémů pro správu dokumentů. Nabízí také nový režim zpracování obrazu Active Thresholding, který zákazníkům umožňuje skenování smíšených dokumentů s různým textem, barvou a pozadím, aniž by bylo nutné pokaždé měnit nastavení. Active Thresholding vyrovnává různorodost pozadí dokumentu tím, že každé stránce zvlášť automaticky přizpůsobí jas.

Nové stroje dále nabízejí uživatelům funkce rozpoznání čárového kódu a 2D kódu s možností automatického třídění úloh a ukládání do složek. Využívají přitom informace z čárového kódu pro jejich pojmenování a indexaci, což umožňuje zpracování velkých objemů informací mnohem rychleji a snáz než kdy dřív. Zaměstnanci jsou navíc osvobozeni od zdlouhavého manuálního skenování a mají prostor pro aktivity s vyšší přidanou hodnotou.

Skenery jsou vybaveny obslužným softwarem CaptureOnTouch Pro od společnosti Canon, který nabízí snadné ovládání i bohaté vybavení OCR nástroji. Za zmínku stojí i cloudová konektivita pro snadné a efektivní skenování a konverzi dokumentů do různých formátů.

Modely Canon imageFORMULA DR-G2110 a DR-G2140 budou v Evropě dostupné od listopadu 2018 a DR-G2090 od prosince 2018.

Zdokonalená přímá konektivita

Společnost Canon Europe také uvádí na trh nové síťové adaptéry NA10 a WA10, které umožňují připojení několika USB skenerů Canon přímo do sítě. Všichni uživatelé v rámci jedné kanceláře díky tomu teď mohou sdílet jediné skenovací zařízení. Firmy mohou nové skenery používat na místech styku se zákazníky, a to i tam, kde jim to zatím nedostatek místa nedovoloval. To vše díky přímému zpracování dokumentů bez nutnosti použít počítač. Stroje nabízejí jednodušší správu úloh pro rychlé skenování skrytou pod tlačítkem „easy job button,“ které obsahuje zkratky pro funkce skeneru, čímž při práci šetří čas. Model NA10 disponuje rozhraním pro propojení LAN, zatímco model WA10 má navíc Wi-Fi rozhraní. Oba modely sítových adaptérů budou v Evropě dostupné od listopadu 2018.

Podpora personalizované integrace

Canon také s radostí oznamuje, že chystá uvedení série nových softwarových nástrojů pro vývojáře (SDK - Software Development Kit), aby tím podpořil integraci technologií skeneru se zákaznickými aplikacemi a systémy. Patří sem také aplikace pro integraci přes web s názvem DR Web SDK, jednoduchá platforma pro vývoj skenovacích aplikací, a to včetně nového SDK pro plně síťový skener Canon imageFURMULA ScanFront 400.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů