Red Hat uvádí na trh Red Hat Enterprise Linux 8

10. May 2019 12:03 0 komentářů

Přední světová linuxová podniková platforma přináší novou úroveň inteligence, automatizace a produktivity vývojářů, a to od dedikovaných serverů a Linuxových kontejnerů až po veřejné a soukromé cloudy.

Společnost Red Hat, přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila všeobecnou dostupnost operačního systému Red Hat Enterprise Linux 8, který byl navržen pro široké nasazení v rámci podnikového IT. Pro každou pracovní zátěž v jakémkoli prostředí představuje Red Hat Enterprise Linux 8 jedinečný podnikový linuxový systém reflektující individuální technologické potřeby vyvíjejících se podniků. Od zavedení nových pracovních linuxových zátěží do produkce až po spuštění strategií digitální transformace stojí podniky nové generace na přední světové linuxové podnikové platformě.

Red Hat Enterprise Linux 8 je operační systém přepracovaný s ohledem na éru hybridního cloudu. Je navržen tak, aby podporoval pracovní zátěže a operace od podnikových datových center až po větší množství veřejných cloudů. Z pohledu Red Hatu by měl operační systém umět více než jen fungovat jako součást technologického balíčku, měl by být katalyzátorem inovací. Od Linuxových kontejnerů a hybridního cloudu až po DevOps a umělou inteligenci (AI) je Red Hat Enterprise Linux 8 navržen tak, aby nejen podporoval podnikové IT v hybridním cloudu, ale aby tyto nové technologické strategie pomáhal rozvíjet.

Vzhledem k tomu, že význam nasazování hybridních cloudů a multicloudů roste, musí se vyvíjet také operační systém. Podle IDC1 nasazuje již 70 % zákazníků multicloudová prostředí a 64 % aplikací v typickém IT portfoliu je dnes založeno na cloudovém prostředí, ať už veřejném nebo soukromém. Red Hat vnímá jako základní kámen této inovace v oblasti IT operační systém, a to zejména v situaci, kdy má Red Hat Enterprise Linux v roce 20192 podle sponzorované studie IDC dosáhnout globálních tržeb z podnikání v hodnotě více než 10 bilionů USD.

Red Hat Enterprise Linux 8: Inteligentní Linux pro hybridní cloudová prostředí

Společnost Red Hat již více než 15 let umožňuje podnikům pomocí Linuxu inovovat, nejprve ve svých datových centrech a nyní prostřednictvím hybridních cloudů. S tím, jak rostou škála, rozsah a pracovní vytížení datových center, dovednosti potřebné k nasazení a údržbě výrobních systémů založených na Linuxu jsou stále zásadnější. S uvedením Red Hat Enterprise Linux 8 jsou inteligence a odborné znalosti společnosti Red Hat nyní integrovány do předplatného Red Hat Enterprise Linux, který nyní v rámci Red Hat Insights přináší tuto Linux expertízu jako službu.

Red Hat Insights pomáhá proaktivně identifikovat a napravovat problémy v oblasti IT, od bezpečnostních hrozeb až po problémy se stabilitou. Využívá prediktivní analýzy založené na rozsáhlých znalostech společnosti Red Hat v oblasti open source technologií, která má správcům IT pomoci vyhnout se problémům a neplánovaným prostojům v produkčních prostředích.

Řízení systémů rozptýlených v různých on-premise a cloudových infrastrukturách může pro IT organizace představovat významnou výzvu. Red Hat Smart Management, vrstvený doplněk pro Red Hat Enterprise Linux, IT týmům umožňuje využít výhod práce v hybridním cloudovém prostředí a současně minimalizovat vlastní komplexitu řízení. Red Hat Smart Management, kombinující Red Hat Satellite pro řízení on-premise systémů a služby řízení cloudů pro distribuovaná nasazení systému Red Hat Enterprise Linux, poskytuje bohaté možnosti řízení, oprav, konfigurace a zajišťování nasazení systému Red Hat Enterprise Linux v hybridním cloudu.

Red Hat Enterprise Linux 8: Iniciuje rychlejší cestu k moderním aplikacím

Pro uspokojení vyvíjejících se obchodních požadavků vzhlížejí IT organizace k novým pracovním zátěžím, od umělé inteligence (AI) až po internet věcí (IoT), které jim mají zajistit konkurenční výhody na přeplněném trhu. Linux poskytuje inovativní sílu k pohánění těchto diferencovaných služeb, ale pouze Red Hat Enterprise Linux 8 tuto inovaci nabízí spolu se silnou kódovou základnou, rozsáhlými aktualizacemi zabezpečení, oceňovanou podporou a rozsáhlým ekosystémem testovaných a ověřených podpůrných technologií.

Red Hat Enterprise Linux byl vždy znám jako stabilní a bezpečný základ pro aplikace. V minulosti však bylo těžké získat nejaktuálnější jazyky a frameworky, které vývojáři požadovali, aniž by to ohrozilo stabilitu. Red Hat Enterprise Linux 8 představuje aplikační streamy, kde jsou rychle se měnící jazyky, frameworky a vývojářské nástroje často aktualizovány, aniž by to mělo dopad na základní zdroje, díky nimž je Red Hat Enterprise Linux považován za to nejlepší v podnikové třídě. Tím se v jediném firemním operačním systému snoubí rychlejší vývojářské inovace s produkční stabilitou.

Red Hat Enterprise Linux 8: Představuje svět příležitostí pro každého

Linux je pro vývojáře, kteří budují další generaci firemních aplikací, i nadále operačním systémem číslo jedna. Vzhledem k tomu, že se tyto aplikace přesunují do produkčního prostředí, stávají se nejdůležitějšími atributy stabilita, zvýšená bezpečnost a testování/certifikace na existujícím hardwaru a ve stávajících prostředích. Tím se břemeno přesouvá z vývojářů na operační týmy a ve spojení s trendem, kdy je Linux považován za primární platformu produkčních aplikací, je pro řízení moderních datových center důležitá administrace a řízení Linuxu. Red Hat Enterprise Linux 8 je navržen tak, aby snížil vstupní bariéru do Linuxu, umožnil větší dostupnost pro administrátory Windows, linuxové nováčky a nové administrátory bez obav z příkazového řádku.

S využitím webové konzole Red Hat Enterprise Linux odstraňuje Red Hat Enterprise Linux 8 mnoho složitostí u úloh sysadminů. Konzole poskytuje intuitivní, konzistentní grafické rozhraní pro řízení a monitorování systému Red Hat Enterprise Linux, od stavu virtuálních počítačů až po celkový výkon systému. Pro další zjednodušení používání podporuje Red Hat Enterprise Linux tzv. in-place aktualizace, které uživatelům zrychlí a zefektivní převod instancí systému Red Hat Enterprise Linux 7 na systémy Red Hat Enterprise Linux 8.

Red Hat Enterprise Linux 8 zahrnuje i systémové role Red Hat Enterprise Linux, které automatizují mnoho složitějších úloh týkajících se řízení a konfigurace Linuxu v produkčním prostředí. Systémové role jsou přednastavené Ansible moduly v rámci Red Hat Ansible Automation, které nabízí automatizované pracovní postupy pro zpracování běžných komplexních úloh sysadminů. Automatizace usnadňuje nejen nováčkům adopci Linux protokolů a pomáhá odstraňovat lidské chyby, které bývají příčinou obvyklých problémů s konfigurací.

Red Hat Enterprise Linux: Nabízí spoustu možností, aniž by bylo nutné obětovat bezpečnost

Inovace v oblasti IT jsou zakořeněny v open source a Linux často slouží jako katalyzátor významných pokroků ve firemních technologiích, od Linuxových kontejnerů a Kubernetes po aplikace bez serverů a umělou inteligenci. S podporou bezpečnějšího open source dodavatelského řetězce pomáhá Red Hat Enterprise Linux 8 připravit IT organizacím cestu pro zavádění inovací, a to nasazením pouze nezbytných předpřipravených balíčků pro konkrétní pracovní zátěž. Tím se zlepšuje přijetí nových technologií a zároveň minimalizuje potenciální riziko.

Pro zvýšení bezpečnosti podporuje Red Hat Enterprise Linux 8 kryptografické standardy OpenSSL 1.1.1 a TLS 1.3. Tím je zajištěn přístup k některým z nejsilnějších a nejnovějších standardů v oblasti kryptografické ochrany, které lze implementovat v rámci celého systému pomocí jediného příkazu, což omezuje potřebu zavádění politik a ladění aplikací.

Vzhledem k tomu, že digitální transformaci často pohánějí aplikace a služby založené na cloudech, Red Hat Enterprise Linux 8 nabízí plnou podporu pro nástrojovou sadu kontejnerů Red Hat. Na základě otevřených standardů poskytuje sada nástrojů technologie pro vytváření, provozování a sdílení kontejnerových aplikací. Pomáhá zefektivnit vývoj kontejnerů a eliminuje potřebu objemných, méně bezpečných kontejnerových démonů.

Každé datové centrum. Každý cloud. Každá aplikace.

Red Hat Enterprise Linux 8 pohání prosperující partnerský ekosystém, jak už se od Red Hat Enterprise Linux, který zahrnuje tisíce certifikovaných aplikací, obrazy kontejnerů Linux, hardwarové konfigurace a poskytovatele cloudu, očekává. V návaznosti na spolupráci společnosti Red Hat s dalšími vedoucími IT hráči a na základě rozsáhlého testování představuje Red Hat Enterprise Linux 8 přidanou hodnotu pro konkrétní hardwarové konfigurace a pracovní zátěže, včetně architektur Arm a POWER, aplikací v reálném čase a řešení SAP.

Red Hat Enterprise Linux 8 je základem celého portfolia hybridních cloudů společnosti Red Hat, počínaje platformou Red Hat OpenShift Container Platform 4 a očekávané Red Hat OpenStack Platform 15. Na platformě Red Hat Enterprise Linux 8 stojí také připravovaný operační systém Red Hat Enterprise Linux CoreOS s minimálními požadavky na zdroje, navržený s ohledem na nasazení Red Hat OpenShift Container Platform.

Red Hat Enterprise Linux 8 je také široce podporován jako hostující operační systém na hybridní cloudové infrastruktuře Red Hat, včetně Red Hat OpenShift 4, Red Hat OpenStack Platform 15 a Red Hat Virtualization 4.3.

Doba spuštění Red Hat Enterprise Linux 8 se rovněž shoduje s dostupností Red Hat Universal Base Image, uživatelského prostředí odvozeného z Red Hat Enterprise Linux pro budování kontejnerů Linux s certifikací Red Hat. Red Hat Universal Base Image je k dispozici všem vývojářům s předplatným Red Hat Enterprise Linux i bez něj a poskytuje bezpečnější a spolehlivější základnu pro vytváření firemních kontejnerových aplikací. Aplikace vytvořené pomocí Red Hat Universal Base Image lze spustit kdekoli s výhodami životního cyklu Red Hat Enterprise Linux a podporou Red Hat, jsou-li spuštěny na platformě Red Hat Enterprise Linux nebo Red Hat OpenShift.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Nad rámec rozpočtů půjde na digitalizaci příští rok 492 mil. Kč

ČTK , 22. August 2019 10:00

Do roku 2021 má plně fungoval portál občana, tak, aby lidé s novými občanskými průkazy mohli řešit v...

Více 0 komentářů

Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi, zvyšuje mzdy

ČTK , 22. August 2019 09:00

Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice....

Více 0 komentářů

Alibaba odkládá vstup na burzu v Hongkongu

ČTK , 22. August 2019 08:00

Odklad vstupu Alibaby na burzu v Hongkongu je pro tamní akciový trh velkým problémem....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Nový Acronis True Image 2020: automatizace zálohování dle pravidla “3-2-1”

Pavel Houser , 21. August 2019 12:45

Acronis True Image 2020 kombinuje tradiční ochranu dat a kybernetickou bezpečnost do jednoho řešení....

Více 0 komentářů

Provozovateli mýtných systémů Kapsch klesl zisk, ale stouply tržby

ČTK , 21. August 2019 09:00

Kapsch prozatím provozuje systém elektronického mýtného také v ČR....

Více 0 komentářů

Čtvrtletní zisk firmy Xiaomi prudce klesl, růst tržeb zpomalil

ČTK , 21. August 2019 08:00

Čistý zisk čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi se ve 2. čtvrtletí propadl o 87 % na 1,96 milia...

Více 0 komentářů

Průzkum: Chytrým mobilem platí již téměř třetina Čechů

ČTK , 20. August 2019 14:40

Podíl Čechů platících svým chytrým mobilem je 31 %, zatímco v roce 2016 to bylo pouze 13 %. ...

Více 0 komentářů