• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Schneider Electric pomáhá v Portugalsku vybudovat jedno z největších evropských datových center

Pavel Houser
3. 6. 2025
| Tiskové zprávy

Schneider Electric, globální lídr v oblasti energetického managementu a automatizace, patří mezi hlavní technologické partnery datového centra SIN01, které vzniklo v portugalském městě Sines pod vedením společnosti Start Campus. Tato první fáze projektu byla spuštěna koncem roku 2024 a tvoří základ jednoho z největších datových kampusů v Evropě. Centrum s plánovaným výkonem přes 1 gigawatt je navrženo pro výpočetně náročné aplikace, jako jsou umělá inteligence a cloudové služby.

Datové centrum SIN01 vzniklo na jihozápadním pobřeží Portugalska, na místě bývalé elektrárny, a v současnosti je největším zařízením svého druhu, které bylo dosud v zemi uvedeno do provozu. Vybaveno je špičkovou technologickou infrastrukturou Schneider Electric – od záložních napájecích systémů Galaxy VX UPS přes ekologické rozváděče bez SF₆ až po distribuční systémy vysokého a nízkého napětí s integrovaným tepelným monitorováním. Řízení celého provozu zajišťují softwarová řešení EcoStruxure Building Management, Energy Management a Power Monitoring Expert, která umožňují nepřetržitý dohled, automatizaci a efektivní správu v reálném čase.

Schneider Electric se na projektu podílí nejen technologicky, ale také jako poradce v oblasti udržitelnosti. Společnost pomohla nastavit strategii nákupu elektřiny z obnovitelných zdrojů prostřednictvím tzv. Power Purchase Agreement (PPA), který zajišťuje dlouhodobou stabilitu a ekologický provoz.

„Vize společnosti Start Campus vytvořit špičkové evropské datové centrum zaměřené na AI je výjimečná. Díky našim zkušenostem v oblasti energetiky, datových center a digitálních řešení jsme mohli přispět k tomu, že projekt SIN01 stojí na pevných technologických i udržitelných základech,“ uvedl Pablo Ruiz Escribano, viceprezident Schneider Electric pro Secure Power & Data Center Business v Evropě.

Díky své strategické poloze v Sinesu má datové centrum přímé napojení na podmořské optické kabely, které propojují Evropu se Severní Amerikou, Latinskou Amerikou a Afrikou. Tím se Sines stává novým digitálním uzlem pro celou Evropu a umožňuje rychlé a spolehlivé mezinárodní připojení do všech klíčových světových trhů.

Projekt má kromě technologického významu také výrazný regionální dopad – vytvořil přibližně 1 200 přímých a 9 000 nepřímých pracovních míst a významně tak přispívá k rozvoji místní ekonomiky i spolupráci s komunitami.

Společnost Start Campus, která nedávno v reakci na rostoucí poptávku po umělé inteligenci oznámila investici ve výši 8,5 miliardy eur na urychlení výstavby datových kampusů, je jedním z mála provozovatelů datových center v Evropě, kteří mají již plně zajištěný přístup k elektrickému výkonu přes 1 gigawatt.

Související příspěvky

Tiskové zprávy

Panasonic Toughbook poskytuje řešení pro propojená vozidla pro AA

4. 6. 2025
Zprávičky

V Maroku zatkli muže podezřelého z únosů podnikatelů s kryptoměnami ve Francii

4. 6. 2025
Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB
Zprávičky

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost asi Senát schválí

4. 6. 2025
Tiskové zprávy

Synology představuje DiskStation DS425+

4. 6. 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

V Maroku zatkli muže podezřelého z únosů podnikatelů s kryptoměnami ve Francii

ČTK
4. 6. 2025

V Maroku byl zatčen čtyřiadvacetiletý muž francouzsko-marockého původu, který je podezřelý z organizování série

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost asi Senát schválí

ČTK
4. 6. 2025

Prověření dodavatelů, kteří by mohli představovat pro stát bezpečnostní riziko, a také vyloučení jejich

Pětice motorů technologických inovací v příští dekádě

Rusko chce integrovat svůj chatovací model do systémů na ISS

ČTK
4. 6. 2025

Rusko plánuje, že svůj chatovací model GigaChat integruje do počítačových systémů na Mezinárodní vesmírné

Jak se GenAI etabluje v podnikových informačních systémech?

Každý obyvatel SAE má mít zdarma přístup k placené verzi ChatGPT

ČTK
4. 6. 2025

Každý občan nebo rezident Spojených arabských emirátů má získat zdarma přístup ke službě ChatGPT

Kryptoměny a jejich ekonomika

Odborníci: Bitcoin se ke kriminální činnosti používá málo, lze dohledat historii

ČTK
3. 6. 2025

Kryptoměna bitcoin se vzhledem k možnosti dohledat transakce používá ke kriminální činnosti relativně málo.

Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G

Apple zahájil právní kroky proti nařízení EK, aby otevřel svůj ekosystém rivalům

ČTK
3. 6. 2025

Americký technologický gigant Apple zahájil právní kroky proti březnovému nařízení Evropské komise (EK), aby

Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur

ČTK
2. 6. 2025

Evropská komise uložila německé společnosti pro rozvoz jídla Delivery Hero a její španělské divizi

Estonsko se chystá vybavit studenty nástroji v oblasti AI

ČTK
2. 6. 2025

Estonsko, které se nachází na vrcholu žebříčků vzdělávání, se chystá vybavit studenty a učitele

Tiskové zprávy

Panasonic Toughbook poskytuje řešení pro propojená vozidla pro AA

Synology představuje DiskStation DS425+

DP7200: Synology rozšiřuje svou řadu ActiveProtect, aby vyhověla požadavkům rychle rostoucích podniků

Evropští studenti zazářili v prestižní ICT soutěži

Schneider Electric pomáhá v Portugalsku vybudovat jedno z největších evropských datových center

Společnosti ČD – Telematika a ČD – Informační Systémy se spojily: vznikl nový lídr v ICT službách v dopravě a státní správě

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

ASP.NET

Spínač

Konferenční hovor

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Experimentálni fyzici SAV detegovali jednu z najsilnejších slnečných búrok tohto roka
  • Černé díry dědí magnetická pole po mateřských hvězdách
  • Zdraví střev může být klíčem k prevenci leukémie, ukazuje nová studie

RSS AbcLinuxu RSS

  • Rok aukcí domén v registru CZ
  • Ubuntu Touch OTA-9 Focal
  • Murena /e/OS 3.0

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.