Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmark testech

30. listopad 2017 16:37 0 komentářů

Inovace společnosti Lenovo umožňují firemním zákazníkům posouvat výkon jejich podnikání na nejvyšší možnou úroveň.

Společnost Lenovo oznámila, že její servery, které fungující na platformě x86, vylepšily rekord v počtu získaných benchmarků pro škálovatelné procesory Intel Xeon. K dosavadním 42 prvenstvím jich získaly dalších 46.

Portfolio řešení Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile je navržené tak, aby bylo pro zákazníky co nejjednodušší a pomohlo jim zvládat i tu nejvyšší pracovní zátěž. S celkem 88 světovými rekordy z benchmark testů potvrdilo Lenovo svoji vedoucí pozici ve výkonnosti datových center.

„Naši zákazníci požadují odbornost, která jim pomůže co nejlépe vyladit jejich hardware, software a aplikace. Dlouhodobě se zaměřujeme na inovace, které pomocí zvyšování výkonnosti, spolehlivosti a udržitelnosti zajišťují špičkový zákaznický zážitek. Nově zveřejněné benchmarky jsou důkazem, že se nám v těchto oblastech daří dosahovat stále lepších výsledků,“ říká Bev Crair, viceprezident společnosti Lenovo pro vývoj a kvalitu.

Benchmarky pro škálovatelné procesory Intel Xeon zahrnují simulaci různé pracovní zátěže od vývoje aplikací, přes správu dat a Javu, až po analytiku. Jejich součástí je také to, že Lenovo XClarity Provisioning Manager umožní zákazníkům vybrat si provozní režim, čímž se zjednodušuje obvykle velice komplexní proces a zároveň dochází ke zvýšení produktivity a efektivity. Například malé podniky, které obvykle nemají vlastního databázového administrátora, mohou využít nástroje Lenovo k tomu, aby snadno nastavily systémy podle svých specifických databázových potřeb. Zmíněné optimalizované provozní režimy jsou založené na mnohaletých zkušenostech s hardwarem a jeho zátěží, díky nimž bylo možné zahrnout stovky možných kombinací, nastavení a analýz do pouhých čtyř provozních režimů.

Lenovo se zaměřuje na oblasti, které umožňují zvýšit výkonnost a zároveň snížit složitost systému pro zákazníka. Tyto oblasti jsou rozděleny do pěti kategorií: aplikace, správa dat, vývoj aplikací, IT infrastruktura a webová infrastruktura. Světově nejlepší výsledky serverů v mnoha sledovaných parametrech umožňují zákazníkům získat výraznou výhodu, tak jako tomu je v případě sady STAC-M3, jejíž výkonnost více než sedmkrát převyšuje sadu SR650, která dosáhla v předchozím vydání žebříčku rovněž nejlepších výsledků.

Tak vysokého nárůstu bylo možné dosáhnout díky využití nedávno představených disků Intel SSD DC P4800X Optane v serverech Lenovo SR650. Zákazníci z oblasti finančnictví, kteří potřebují spravovat velké objemy dat plynoucí například ze strukturovaných datových analýz, tak mohou zaznamenat až sedminásobný nárůst rychlosti svých analytických nástrojů. V odvětví, kde platí, že čas jsou peníze, jde o výraznou výhodu.

Škálovatelné procesory Intel Xeon obsahují zbrusu nové jádro, které bylo od základů vystavěno tak, aby odpovídalo různorodým požadavkům datových center budoucnosti. Lenovo přechodem na škálovatelné procesory Intel Xeon aktivně pomáhá svým zákazníkům získat nejlepší možný výpočetní výkon.

„Intel a Lenovo mají bohatou historii vzájemné spolupráce a inovací. Naše týmy úzce spolupracovaly na optimalizaci výkonu prvních serverů Lenovo založených na škálovatelném procesoru Intel Xeon,” říká Lisa Spelman, viceprezidentka a hlavní manažerka produktů Intel Xeon a marketingu datových center ve společnosti Intel. „Výsledky této spolupráce jsou jasné. Portfolio produktů Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile se škálovatelnými procesory Intel Xeon poskytuje špičkový výkon jak podle obecných měřítek výkonnosti, tak podle měřítek v oblasti virtualizace, analytiky či technického IT,“ dodává.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

USA zrušily zákaz dodávek amerického zboží čínské ZTE

ČTK , 14. červenec 2018 08:00

Firma již v rámci urovnání sporu s americkou vládou souhlasila, že zaplatí pokutu miliardy dolarů....

Více 0 komentářů

Trh PC ve 2. čtvrtletí rostl, tvrdí Gartner i IDC

ČTK , 13. červenec 2018 16:35

Růst odbytu táhla zejména poptávka firemního segmentu podpořená operačním systémem Windows 10....

Více 0 komentářů

Polovina kryptoměnových firem zanikne během čtyř měsíců od ICO

ČTK , 13. červenec 2018 10:09

Nejlepší strategií je prý mince v primární nabídce koupit a hned první den obchodů na otevřeném trhu...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Americká vláda se odvolává proti fúzi AT&T a Time Warner

ČTK , 13. červenec 2018 10:07

Ministerstvo se odvolalo proti červnovému rozhodnutí soudu, který spojení posvětil přes dřívější nám...

Více 0 komentářů

Německý soud: Rodiče mají mít přístup k facebooku mrtvé dcery

ČTK , 13. červenec 2018 09:00

Facebook nechtěl obsah účtu dívky otevřít, protože i její přátelé údajně spoléhali na to, že jejich ...

Více 0 komentářů

Broadcom koupí za 18,9 miliard dolarů CA Technologies

ČTK , 12. červenec 2018 13:01

Akvizice jsou důležité pro expanzi Broadcomu. Výběr firmy CA je však pro analytiky překvapením....

Více 0 komentářů

Čeští inženýři zlepšili brýle pro virtuální realitu, sledují ruce

ČTK , 12. červenec 2018 09:00

Dosud podobné typy brýlí pracují s polohou hlavy, nejsou ale dost citlivé na polohu samotných očních...

Více 0 komentářů