Servery Lenovo získaly světové prvenství v 88 benchmark testech

30. listopad 2017 16:37 0 komentářů

Inovace společnosti Lenovo umožňují firemním zákazníkům posouvat výkon jejich podnikání na nejvyšší možnou úroveň.

Společnost Lenovo oznámila, že její servery, které fungující na platformě x86, vylepšily rekord v počtu získaných benchmarků pro škálovatelné procesory Intel Xeon. K dosavadním 42 prvenstvím jich získaly dalších 46.

Portfolio řešení Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile je navržené tak, aby bylo pro zákazníky co nejjednodušší a pomohlo jim zvládat i tu nejvyšší pracovní zátěž. S celkem 88 světovými rekordy z benchmark testů potvrdilo Lenovo svoji vedoucí pozici ve výkonnosti datových center.

„Naši zákazníci požadují odbornost, která jim pomůže co nejlépe vyladit jejich hardware, software a aplikace. Dlouhodobě se zaměřujeme na inovace, které pomocí zvyšování výkonnosti, spolehlivosti a udržitelnosti zajišťují špičkový zákaznický zážitek. Nově zveřejněné benchmarky jsou důkazem, že se nám v těchto oblastech daří dosahovat stále lepších výsledků,“ říká Bev Crair, viceprezident společnosti Lenovo pro vývoj a kvalitu.

Benchmarky pro škálovatelné procesory Intel Xeon zahrnují simulaci různé pracovní zátěže od vývoje aplikací, přes správu dat a Javu, až po analytiku. Jejich součástí je také to, že Lenovo XClarity Provisioning Manager umožní zákazníkům vybrat si provozní režim, čímž se zjednodušuje obvykle velice komplexní proces a zároveň dochází ke zvýšení produktivity a efektivity. Například malé podniky, které obvykle nemají vlastního databázového administrátora, mohou využít nástroje Lenovo k tomu, aby snadno nastavily systémy podle svých specifických databázových potřeb. Zmíněné optimalizované provozní režimy jsou založené na mnohaletých zkušenostech s hardwarem a jeho zátěží, díky nimž bylo možné zahrnout stovky možných kombinací, nastavení a analýz do pouhých čtyř provozních režimů.

Lenovo se zaměřuje na oblasti, které umožňují zvýšit výkonnost a zároveň snížit složitost systému pro zákazníka. Tyto oblasti jsou rozděleny do pěti kategorií: aplikace, správa dat, vývoj aplikací, IT infrastruktura a webová infrastruktura. Světově nejlepší výsledky serverů v mnoha sledovaných parametrech umožňují zákazníkům získat výraznou výhodu, tak jako tomu je v případě sady STAC-M3, jejíž výkonnost více než sedmkrát převyšuje sadu SR650, která dosáhla v předchozím vydání žebříčku rovněž nejlepších výsledků.

Tak vysokého nárůstu bylo možné dosáhnout díky využití nedávno představených disků Intel SSD DC P4800X Optane v serverech Lenovo SR650. Zákazníci z oblasti finančnictví, kteří potřebují spravovat velké objemy dat plynoucí například ze strukturovaných datových analýz, tak mohou zaznamenat až sedminásobný nárůst rychlosti svých analytických nástrojů. V odvětví, kde platí, že čas jsou peníze, jde o výraznou výhodu.

Škálovatelné procesory Intel Xeon obsahují zbrusu nové jádro, které bylo od základů vystavěno tak, aby odpovídalo různorodým požadavkům datových center budoucnosti. Lenovo přechodem na škálovatelné procesory Intel Xeon aktivně pomáhá svým zákazníkům získat nejlepší možný výpočetní výkon.

„Intel a Lenovo mají bohatou historii vzájemné spolupráce a inovací. Naše týmy úzce spolupracovaly na optimalizaci výkonu prvních serverů Lenovo založených na škálovatelném procesoru Intel Xeon,” říká Lisa Spelman, viceprezidentka a hlavní manažerka produktů Intel Xeon a marketingu datových center ve společnosti Intel. „Výsledky této spolupráce jsou jasné. Portfolio produktů Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile se škálovatelnými procesory Intel Xeon poskytuje špičkový výkon jak podle obecných měřítek výkonnosti, tak podle měřítek v oblasti virtualizace, analytiky či technického IT,“ dodává.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů

E-shopy čekají rekordní vánoční tržby 44 miliard Kč

ČTK , 13. listopad 2018 10:27

Obchodníci letos spustili marketingové kampaně už na přelomu října a listopadu, přestože Černý pátek...

Více 0 komentářů