Veeam představil novou verzi Veeam Availability Suite 9.5 Update 3

20. prosinec 2017 13:43 0 komentářů

Rozšířená ochrana dat v prostředí předních virtualizačních platforem VMware vSphere a Microsoft Hyper‑V umožní zajistit nejlepší dostupnost libovolné aplikace i data v jakékoli cloudové platformě.

Společnost Veeam Software, inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterpris), dnes oznámila nejnovější aktualizaci své platformy Veeam Availability Suite (VAS) – verzi 9.5 Update 3 (U3). Novinka přináší ucelenou správu dat a jistotu dostupnosti pro VŠECHNY typy systémů: virtuální, fyzické i cloudové. To vše z prostředí jedné jediné přehledné centrální konzole. Nyní mohou firmy díky této průlomové verzi nahradit svá stávající tradiční zálohovací řešení, která jim dlouhodobě brání v transformaci podnikání, a pomocí jedné konzistentní platformy si zajistit dostupnost napříč celou organizací. Zpřístupněním na trhu nejkomplexnějšího řešení pro dostupnost a ochranu dat Veeam opět dokazuje, že je skutečným lídrem na tomto trhu.

“Již před deseti lety jsme pochopili, že musíme k zálohování a problematice přistoupit novým, inovativním způsobem. A to byl základ, díky kterému jsme mohli nabídnout neuvěřitelně spolehlivé a snadno použitelné řešení pro zálohování virtuálních strojů a rychle se stali jedničkou v této oblasti,“ řekl Peter McKay, jeden z výkonných ředitelů a prezident společnosti Veeam. “Od té doby začali naši zákazníci vyžadovat stejné inovace pro všechny své systémy, aby se zcela mohli oprostit od tradičních zálohovacích řešení. Přesně to je největší přání našich zákazníků a díky nejvýznamnější aktualizaci Veeam Availability Suite za naši více než desetiletou existenci dnes můžeme tato jejich očekávání naplnit. V jednom sjednoceném řešení značky Veeam mohou zákazníci spravovat celé své prostředí – virtuální, fyzické i cloudové – a zajistit si nejlepší možnou dostupnost pro jakoukoli aplikaci, data a cloud.“

Během pouhých deseti let získala společnost Veeam více než 267 000 zákazníků, a hodnocení Net Promoter Score (NPS) hodnotí míru loajality zákazníků hodnotou 73, která je 2,5x větší, než je průměr v tomto odvětví. Řešení značky Veeam jsou široce přijímána a zákazníci tuto nejnovější aktualizaci netrpělivě očekávali.

“Během několika posledních let se naše podnikání exponenciálně rozrostlo a my se přesunuli do skutečně multicloudového prostředí, jehož správa byla až donedávna velmi náročná,“ uvedl Mike Conjoice, technický ředitel ve společnosti Bupa Dental UK, která je jedním z lídrů v oblasti dentálního průmyslu ve Velké Británii. „Veeam nám naši práci výrazně zjednodušil. Nyní můžeme z jednoho místa pořídit všechny technologie nutné pro zajištění nepřetržité dostupnosti a eliminovat tak již neefektivní řešení pro tradiční architektury. Pro ochranu našich systémů v různých lokalitách již nemusíme kombinovat technologie a produkty více značek, díky společnosti Veeam máme jistotu, že všechny naše potřeby spojené s dostupností vyřešíme jedním jediným řešením.“

Součástí nejnovější verze je také rozhraní API univerzálního úložiště. S tímto novým ukládacím rozhraním může společnost Veeam v budoucnu rychleji přicházet s podporou nových úložišť, a tedy i nadále nabízet vynikající zálohovací možnosti a výkon, snížení rizik spojených se ztrátou dat a zkrácení času nutného pro zotavení. Díky této technologické novince je v rámci Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 možná integrace také s IBM Spectrum Virtualize nebo využívání podpory snímků na IBM Storwize a libovolném diskovém poli založeném na platformě SAN Volume Controller, stejně tak i na úložištích Lenovo Storage V Series. Rozšíření spolupráce se společností IBM navazuje na již existující strategická partnerství se společnosti HPE, Cisco a NetApp.

“V dnešním světě řízeném daty je dostupnost jak očekáváním ze strany zákazníků, tak i předpokladem úspěšného fungování jakékoli organizace bez ohledu na její velikost,“ řekl Kamran Amini, výkonný ředitel pro oblast serverů a úložišť v Lenovo Data Center Group.“Integrace technologií značky Veeam a naší společnosti umožní využívat špičková řešení dostupnosti i na hybridních a flashových úložištích Lenovo V Series. Díky integraci s Lenovo V Series a řešeními DS Series můžeme zákazníkům společně poskytnout novou úroveň ochrany dat i pružnosti obnovy. Tedy přesně ty vlastnosti, které naši zákazníci potřebují pro naplnění stále rostoucích požadavků na nepřetržitý provoz.

Mezi nové vlastnosti VAS 9.5 U3 patří

Integrovaná správa pro Veeam Agenta pro Microsoft Windows verze 2.1 a Veeam Agenta pro Linux verze 2: Nová verze umožňuje centralizované nasazování agentů i správu. Díky jednotnému přehlednému prostředí pro virtuální, fyzické i cloudové systémy jsou tyto činnosti mnohem jednoduší a snadněji použitelné. Součástí agenta pro Microsoft Windows je ochrana pro kritické clustery Microsoft Windows Server s převzetím služeb. Agent pro Linux přináší možnost zálohování do úložiště služby Veeam Cloud Connect, podporu zálohování na horizontálně škálovatelná úložiště a šifrování na místě vytváření zálohy.

Podpora pro VMware Cloud na platformě AWS: NOVINKOU je i podpora VMware Cloud v rámci cloudové platformy AWS, díky které mohou firmy řešení dostupnosti značky Veeam bezproblémově nasadit napříč veřejnými, soukromými i hybridními cloudy založenými na technologiích VMware.

Integrace s úložišti IBM: VAS 9.5 Update 3 bude těžit i z rozšíření strategického partnerství Veeam se společností IBM na podporu integrace IBM Spectrum Virtualize. Technologie společnosti Veeam pro práci se snímky je tak nově dostupná i pro disková pole rodiny IBM Storwize a platformu SAN Volume Controller. Společné řešení sníží časovou náročnost i náklady spojené s lidskými zdroji a umožní dosáhnout lepších cílů doby obnovy i bodu obnovy.

Integrace s úložišti značky Lenovo: Veeam prohlubuje i své partnerství se společností Lenovo a umožňuje integraci snímků s úložišti Lenovo Storage V Series, která tak nabídnou vynikající výkon pro zálohování i obnovu. Nedávno byla navíc jako úložiště pro zálohy Veeam certifikována i řada Lenovo DS. Společní zákazníci Veeam a Lenovo tak mají k dispozici ještě komplexnější řešení.

Nové analytické funkce a monitorovací možnosti ve Veeam ONE: Společnost Veeam do správcovské komponenty VAS 9.5 Update 3 – Veeam ONE – přidala agenta pro monitorování i reporting a výstupy informující o splnění požadavků na datovou suverenitu (Data Sovereignty). Díky těmto novým vlastnostem mohou koncoví uživatelé získat přístup k dalším návodům a nástrojům navrženým tak, aby usnadnily naplnění nových a přísných legislativních požadavků na zálohování dat i jejich ochranu.

Nejnovější aktualizace navazuje na nedávné oznámení o podpoře platforem IBM AIX a Oracle Solaris, která přináší ochranu unixových systémů provozovaných na fyzických strojích. Nová verze ale není jen o podpoře působení společnosti Veeam v podnikových prostředích, ale také o náhradě tradičních zálohovacích produktů řešením, které přináší vysokou spolehlivost a snadné použití na všech typech provozních systémů: virtuálních, fyzických i cloudových. Podpora unixových prostředí – vedle operačních systémů Windows a Linux – je jedním z výsledků neustálého zdokonalování portfolia značky Veeam, které má za cíl naplňovat požadavky podnikových zákazníků. Využití na unixových platformách umožní ochranu kritických aplikací, systémů i dat napříč celou vysoce distribuovanou podnikovou informační architekturou.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

Více

Kalendář

13. 11.

14. 11.
EVOLVE! Summit 2018
13. 11.

14. 11.
ITAPA 2018
21. 11. Atlassian od Onlio 2018RSS 

Zprávičky

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů

E-shopy čekají rekordní vánoční tržby 44 miliard Kč

ČTK , 13. listopad 2018 10:27

Obchodníci letos spustili marketingové kampaně už na přelomu října a listopadu, přestože Černý pátek...

Více 0 komentářů

Investiční firma Vista koupí za 1,9 mld. USD softwarovou Apptio

ČTK , 13. listopad 2018 08:00

Mezi produkty Apptio patří software pro správu podniku....

Více 0 komentářů