• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Ve Francii půjde před soud 30 lidí kvůli šifrovacímu systému Sky ECC

ČTK
14. 8. 2024
| Zprávičky
Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Pixabay License. Volné pro komerční užití

Ve Francii byl nařízen soud s 30 lidmi včetně lidí z vedení kanadské společnosti Sky Global kvůli jejímu systému šifrovaných zpráv Sky ECC. Ten využívali zejména obchodníci s drogami. S odkazem na zdroje blízké vyšetřování o tom dnes informovala agentura AFP.

K soudu by měli jít dva Kanaďané, šéf Sky Global Jean-François Eap a distributor Thomas Herdman. Mezi 30 obviněnými jsou i prodejci, zprostředkovatelé nebo lidé zajišťující financování.

Podle vyšetřujících soudců všichni obvinění věděli, že nabízený produkt může přitahovat zájem zločineckých organizací, zejména obchodníků s drogami. Sky ECC byl podle soudce ideálním nástrojem určeným téměř výhradně pro zločince. Tato obvinění však šéf Sky Global Eap odmítá.

Případ bude projednávat zvláštní soud v Paříži složený ze soudců s působností v oblasti organizovaného obchodu s drogami.

Společnost Sky Global vyvinula v roce 2013 aplikaci pro šifrované zprávy nazvanou Sky ECC. Své řešení instalovala na běžné mobilní telefony, které se prodávaly za hotové peníze nebo za kryptoměny za neúměrně vysoké ceny. Pronájem služby na půl roku stál až 2000 eur (přes 50.000 Kč). Telefony díky svému extrémně robustnímu a sofistikovanému šifrovacímu systému umožňovaly bezpečnou a anonymní výměnu zpráv.

Šifrování Sky ECC v roce 2019 prolomil tým belgických, nizozemských a francouzských vyšetřovatelů. Několik měsíců pak v přímém přenosu policisté sledovali komunikaci zločineckých organizací a rozkrývali jejich praktiky a plány.

Francie v roce 2019 zahájila vyšetřování pro podezření ze zločinného spolčení za účelem dovozu narkotik spáchané v organizované skupině, neoprávněné poskytování kryptologických služeb a praní špinavých peněz.

Rubriky: PrávoTelekomunikace

Související příspěvky

Zprávičky

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

1. 3. 2026
Zprávičky

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

27. 2. 2026
Zprávičky

Telekomunikační úřad chce uvolnit kmitočty pro vysokorychlostní internet

24. 2. 2026
Zprávičky

Operátoři: Pro vysokorychlostní internet bude klíčová novela stavebního zákona

23. 2. 2026

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

OpenAI uzavřela dohodu s Pentagonem poté, co se rozešel s Anthropikem

ČTK
1. 3. 2026

San Francisco 1. března (ČTK) - Americká technologická společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým

Pentagon označil Anthropic za bezpečnostní riziko, firma se obrátí na soud

ČTK
1. 3. 2026

Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli

Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

ČTK
1. 3. 2026

Jihokorejský elektrotechnický koncern Samsung do letošního května postupně ukončí výrobu televizorů ve své továrně

IDC: Trh se smartphony letos kvůli drahým pamětem zažije rekordní pokles

ČTK
1. 3. 2026

Celosvětový trh s chytrými telefony v letošním roce vykáže nejprudší pokles v historii, a

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Netflix ustoupil v bitvě o Warner Bros, slavná studia tak může převzít Paramount

ČTK
27. 2. 2026

Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací

Ruské úřady se rozhodly Telegram zablokovat na začátku dubna

ČTK
27. 2. 2026

Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBC

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

GFI Software ustanovila Zebra Systems výhradním distribučním partnerem pro Severní Ameriku

itbiz
26. 2. 2026

Společnost GFI Software oznámila konsolidaci své severoamerické distribuce pod Zebra Systems LLC, která je

Huawei AI ilustracni

Výsledky a výhled Nvidie překonaly odhady, vzrostly příjmy z datových center

ČTK
26. 2. 2026

Americký výrobce čipů Nvidia zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 73 procent na

Tiskové zprávy

Společnost Epson představila speciální edici Lifestudio Flex Lux

AI pomáhá odhalit vzácná onemocnění včas. Vývoj podporuje AWS

T-Mobile v roce 2025 – hospodářské výsledky

Operátoři zachytí 3 miliony podvržených hovorů každý měsíc

Mobilní svět a rostoucí náklady kyberútoků

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 751 kontrol internetových obchodů, porušení předpisů zjistila v 639 kontrolách

Zpráva dne

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Nedávejte svým milovaným na Mikuláše sladkosti, radši Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com!

Redakce
5. 12. 2025

Na Mikuláše ani sladkosti, už vůbec ne uhlí ani brambory, ale radši nový software,...

Kalendář

Bře 12
Celý den

IT Security Worshop

Dub 15
Celý den

Energy Vision

Zobrazit kalendář

Komentujeme

itbiz kamil pittner

Platformové inženýrství: popularita termínu může vést ke zmatení

Kamil Pittner
2. 1. 2026

Podobně jako v případě DevOps se i termín platformové inženýrství stal natolik oblíbeným, až se začal...

Slovník

ICQ Advanced Status Manager

Promoter

tar

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia.  Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace veře Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.