• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Čtvrtletní příjem Googlu stoupl o pětinu, na odhady ale nedosáhl

ČTK
17. 10. 2014
| Zprávičky

Americké internetové společnosti Google stoupl příjem ve třetím čtvrtletí o 20 procent na 16,52 miliardy dolarů (354,6 miliardy Kč). Výsledek je však horší, než očekávaly trhy.

Google, který je největším internetovým vyhledávačem na světě, měl vyšší výdaje. Firma přitom zaznamenala pomalejší růst u reklamy, která jí pomáhá vydělávat peníze. Akcie společnosti v prodlouženém obchodování klesly až o skoro tři procenta.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali, že příjem ve třetím čtvrtletí dosáhne 16,57 miliardy dolarů. Zisk Googlu za tři měsíce do konce září klesl o pět procent na 2,81 miliardy dolarů. Na tomto výsledku se podepsaly především náklady spojené s poplatky za patenty, které Google získal, když před dvěma lety koupil výrobce mobilů Motorola Mobility. Google jej nyní prodává čínské Lenovo Group, přičemž transakce by měla být dokončena ještě v tomto roce.

Google rovněž zaznamenal pomalejší růst u počtu placených kliknutí na odkazy inzerentů, které se objevují u výsledků vyhledávání. Ve srovnání s loňskem se počet těchto kliknutí zvýšil o 17 procent. Ve druhém čtvrtletí však nárůst činil 25 procent a v prvním čtvrtletí 26 procent.

Snížení nastalo i u dalších sledovaného ukazatele, kterým je cena za jedno kliknutí. Oproti loňskému třetímu kvartálu byla nižší o dvě procenta, a klesá tak nyní již dva roky, napsala agentura AFP. Všeobecně se má za to, že jde o důsledek stále rozšířenějšího používání chytrých mobilních telefonů, kde jsou ceny za kliknutí pro zadavatele reklamy nižší.

Googlu zároveň ve čtvrtletí stouply výdaje. Firma za tři měsíce přibrala skoro 3000 zaměstnanců, a na konci čtvrtletí tak zaměstnávala 55.030 lidí. Google rovněž masivně investoval do budování nových datových center, napsal list The Wall Street Journal.

Rubriky: ByznysInternet

Související příspěvky

Články

Investice do datových center se v roce 2024 meziročně zdvojnásobily a přiblížily se hodnotě 50 miliard dolarů

16. 5. 2025
Zprávičky

Brusel obvinil provozovatele TikToku z porušování pravidel EU, hrozí mu pokutou

15. 5. 2025
Zprávičky

ÚOHS začal posuzovat převzetí Dotykačky softwarovou skupinou Seyfor

15. 5. 2025
Zprávičky

T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 5 % na 3,44 miliardy

15. 5. 2025

Zprávičky

Informační systémy státní správy asi bude nově monitorovat vládní centrum

ČTK
16. 5. 2025

Komunikační a informační systémy státní správy asi bude do budoucna místo ministerstva vnitra monitorovat

Brusel obvinil provozovatele TikToku z porušování pravidel EU, hrozí mu pokutou

ČTK
15. 5. 2025

Evropská komise (EK) obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti

ÚOHS začal posuzovat převzetí Dotykačky softwarovou skupinou Seyfor

ČTK
15. 5. 2025

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat převzetí společnosti Dotykačka, která poskytuje pokladní

T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 5 % na 3,44 miliardy

ČTK
15. 5. 2025

Operátor T-Mobile zvýšil v prvním čtvrtletí provozní zisk EBITDA o 4,8 procenta na 3,438

Siemens potvrdil výhled poté, co výsledky za druhý kvartál překonaly odhady

ČTK
15. 5. 2025

Německý průmyslový koncern Siemens zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 11 procent

Umělá inteligence může zahltit spravedlnost generovanými texty, míní náměstek

ČTK
14. 5. 2025

Využívání jazykových modelů v právu se projevuje rostoucím množstvím i délkou právních textů a

Foxconn téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk, jeho vyhlídky však zastiňují cla

ČTK
14. 5. 2025

Tchajwanská společnost Foxconn, která je největším smluvním producentem elektroniky na světě a hlavním výrobcem

Padla další rekordní pokuta za porušení GDPR

Česko v dubnu zasypaly desítky tisíc škodlivých e-mailů

Pavel Houser
14. 5. 2025

V dubnu opět vzrostly detekce infostealeru Formbook, který tak stále stojí v čele pravidelné

Tiskové zprávy

MPO: Zrušení amerického omezení vývozu AI čipů nechává prostor pro rozvoj českého průmyslu a mezinárodní spolupráce

Místní šetření ÚOHS ve společnosti Seznam.cz bylo nezákonné, konstatoval soud

Efektivní a bezpečná správa kontejnerových klastrů

WD_BLACK SN8100 NVMe SSD posunuje hranice

Acronis integruje do své platformy řešení Fortinet

ČTÚ: Strategie správy spektra schválena vládou

Zpráva dne

Nešlehejte vejce ale Windows 11 na Goodofer24 jen za €20.00!

Nešlehejte vejce ale Windows 11 na Goodofer24 jen za €20.00!

Redakce
15. 4. 2025

Ať už máte PC se starším systémem Windows, nebo si stavíte PC podle vašich...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Kvě 27
Celý den

Kontajnery v praxi

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

SNR

EGPRS

Bonus

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Jak tvrdnutí jater způsobuje rakovinu?
  • Různá psí plemena mají různě citlivý čich. Banální, ale konkrétní výsledky jsou překvapivé
  • Alzheimer a oprava mozku: co se stane, když chybí klíčový protein?

RSS AbcLinuxu RSS

  • Rust slaví 10 let od vydání verze 1.0. Vydána verze 1.87.0
  • Brusel obvinil provozovatele TikToku z porušování pravidel EU
  • Sovereign Tech Agency podpoří GFortran částkou 360 000 eur

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.