Dvakrát ze světa open source CRM: Sugar a SuiteCRM

Pavel Houser , 22. únor 2018 09:00 2 komentářů

CRM systém Sugar je nabízen v několika edicích. Placené edice lze standardně provozovat formou služby přímo u společnosti SugarCRM. Provoz neplacené edice Community si však firmy musí zajišťovat především vlastními prostředky.

Pro firmy, které se nechtějí zabývat provozem SugarCRM Community, ale zároveň by jej rády využívaly, nabízí Allwithyou službu Cloud CRM.

„Často se setkáváme s tím, že se firma rozhodne nainstalovat SugarCRM Community, protože je zdarma, ale nepřizpůsobí si jej svému workflow a po čase jej přestane používat,“ uvádí Ondřej Cepl ze společnosti Allwithyou. „Naším přínosem je, že s klientem nejprve konzultujeme jeho potřeby a na jejich základě CRM systém přizpůsobíme. Po implementaci jsme s klientem nadále v kontaktu formou servisní podpory a průběžně provádíme další úpravy a nastavení podle toho, jak se vyvíjí jeho potřeby.“

V ceně služby Cloud CRM nabízí společnost Allwithyou kromě samotného provozu systému také základní servisní podporu, českou lokalizaci a integraci s ARES, která zajišťuje automatické načítání dat o firmách. Službu Cloud CRM lze rozšířit o další moduly, které rozšiřují standardní funkcionalitu SugarCRM nebo umožňují integraci s dalšími systémy.

A další novnika ze světa open source CRM: Byla vydána verze 7.10 SuiteCRM, což je (opět open source) fork systému SugarCRM. Novinky podle dodavatele: nová uživatelská zkušenost, nové REST API, příprava na směrnici GDPR (podpora funkcí, které se musí uživatelem aktivovat v režimu opt-in). Společnost SalesAgility v tiskové zprávě uvádí, že SuiteCRM se po stránce funkcionality vyrovná nástrojům jako Salesforce a Dynamics, přitom však zůstává plně open source.


Komentáře

Jana Prošková #0
Jana Prošková 14. srpen 2018 14:17

Sugar CRM je neforemné řešení. Je fajn, že jeho fungování trochu více přiblížili zákazníkům. Nebylo by ale lepší mít kompletní ERP systém na míru?
Pokud hledáte systém, který pro začátek není finančně nákladný a přitom je schopen růst s velikostí firmy, je Odoo fajn řešení.
Systém umí CRM, řízení příležitostí, objednávek. Skvěle je tam vyřešená historie komunikace a možnost zasílání nabídek i faktur přímo ze systému. Systém hostujeme v Amazon Cloudu, takže řešení je škálovatelné. Navíc tam nejsou žádné skryté poplatky a vše jsme schopni spustit okamžitě.
K systému Vám pak můžeme nabídnout analýzu, konzultace, školení či přímo úpravy na míru.
Obrovskou výhodou je napojení na Cribis, Bisnode, ARES a integrace na Abra flexiBee. Jestli chcete, vyzkoušejte si Free demo na https://odoois.com/cs_CZ/get-odoo/demo#scrollTop=0

Michal Pilný #1
Michal Pilný 04. září 2018 11:10

Na Vaší otázku musím odpovědět: zadarmo by to bylo lepší a termínem zadarmo je myšleno bez vnějších nákladů. Jestliže si neziskovka dokáže zajistit vlastními zdroji parametrizaci a administraci, je to dobré řešení, avšak potom ho už nelze srovnat s Odoo.

Takže Vaše řešení může být dobré pro komerci, ale pro neziskovku, která nepotřebuje ARES, správu pohledávek, helpdesk a podobné komerční funkčnosti a přesto potřebuje CRM na správu kontaktů, je nepraktické a nákladné - co je nízká cena v komerci, může být hodně v nezisku. Taková neziskovka tedy stejně skončí i SuiteCRM, protože poskytne funkcionalitu, za kterou se v Odoo musí platit. Proto mi taky připadá nefér srovnání Odoo a SuiteCRM na stránkách Odoo, kde je srovnávána komerční verze s neplacenou.

Že je SuiteCRM trochu neohrabané stran uživatelského rozhraní? To je cena za to, že je jinak zadarmo - jediné, co je tam třeba zaplatit ze základní funkčnosti, je Outlook synchronizace. Ostatně to, že Odoo u srovnání systémů z hlediska uživatelského rozhraní neuvádí SuiteCRM, také jistě neco znamená.

Takže nebalamuťte veřejnost a připusťte, že když už na trhu není řešení vhodné pro neziskovky bez customizace, je SuiteCRM na poli řešení bez vnějších nákladů jednoznačně nejlepší řešení, pokud má vlastní IT zdroje.

RSS 

Komentujeme

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden spe...

VíceRSS 

Zprávičky

Lagardeová: Centrální banky by měly vydávat digitální měny

ČTK , 15. listopad 2018 08:00

Některé centrální banky, včetně švédské, kanadské a čínské, již uvažují o emisích digitálních měn ve...

Více 0 komentářů

Rostly ceny smartphonů, počítačů i tiskáren

Pavel Houser , 14. listopad 2018 11:53

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle statistik GfK v České republice ve 3. čtvrtletí ...

Více 0 komentářů

Zisk Foxconnu ve čtvrtletí stoupl o 18 %

ČTK , 14. listopad 2018 10:22

Apple varoval, že jeho předvánoční tržby budou horší, dodavatelům součástek Applu také hrozí slabší ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Macronova dohoda o zabezpečení kyberprostoru nemá podporu velmocí

ČTK , 14. listopad 2018 09:00

MIT: Bylo by lepší začít s užším projektem ve snaze zakázat kyberútoky na klíčovou infrastrukturu....

Více 0 komentářů

Vodafone se v pololetí kvůli odpisům a Indii propadl do ztráty

ČTK , 14. listopad 2018 08:00

Akcie firmy od začátku letošního roku klesly zhruba o 39 procent. ...

Více 0 komentářů

EY představila prototyp blockchainu pro privátní transakce v platformě Ethereum

Pavel Houser , 13. listopad 2018 10:41

Společnosti budou moci bezpečně provádět transakce díky sadě nástrojů a služeb EY Ops Chain Public E...

Více 0 komentářů

E-shopy čekají rekordní vánoční tržby 44 miliard Kč

ČTK , 13. listopad 2018 10:27

Obchodníci letos spustili marketingové kampaně už na přelomu října a listopadu, přestože Černý pátek...

Více 0 komentářů