Panasonic uvádí vylepšené odolné handheldové zařízení

02. November 2018 11:13 0 komentářů

Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1: Odolnější, výkonnější a s delší výdrží baterie.

Společnost Panasonic dnes oznámila nejnovější verzi svého prémiového odolného handheldového zařízení s integrovanou zešikmenou čtečkou čárových kódů pro mobilní pracovníky. S vylepšenou odolností, výrazným zvýšením výkonu, nejlepšími komunikačními funkcemi na světě a lepší viditelností 4,7 palcové obrazovky by se druhá generace tohoto zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 se systémem Android mohla stát novou jedničkou na trhu.

Nejnovější handheldové zařízení TOUGHBOOK FZ-N1 navazuje na úspěch první generace, která byla uvedena na trh v roce 2016 a stihla se stát oblíbeným pomocníkem společností působících v poštovních službách, logistice a dodávkách jídla po celé Evropě. Mezi další trhy patří záchranné složky, technická infrastruktura a letectví při skenování letenek a palubních lístků. Přístroj lze snadno používat a držet jednou rukou díky své integrované zešikmené čtečce čárových kódů umístěné na zádech přístroje a na displeji se přitom zobrazuje naskenovaná položka. Tím je zajištěna ochrana před opakovanou zátěží a zvyšuje se produktivita.

Druhá generace bude dostupná ve dvou modelech: nový model pouze s Wi-Fi pro mobilní pracovníky ve skladišti a na místě a model s kombinací 4G a Wi-Fi pro mobilní pracovníky, kteří mezi různými místy cestují. Tenké (16,3 mm) a lehké (274 g) zařízení lze snadno použít i pro telefonní hovory. Má tři mikrofony vybavené vynikající technologií potlačení šumu a dva přední reproduktory poskytující zvuk o hlasitosti až 100 dBA, takže je jasně slyšet i v hlučném prostředí.

Ještě lepší zážitek

4,7palcový kapacitní multidotykový displej s HD rozlišením je navržený pro použití pracovníky na přímém slunečním světle nebo za intenzivního deště a také pro použití v rukavicích. Přístroj lze také používat s volitelným aktivním perem pro účely přesnějšího zachycení podpisu a rozpoznávacích schopností.

Více výkonu

Zařízení poslední generace je flexibilnější a výkonnější než kdy dříve a připravené na budoucnost. Používá operační systém Android 8.1 Oreo s plánovanou aktualizací na Android 9.0 (Pie). Je vybaveno nejnovějším osmijádrovým procesorem Qualcomm s navýšenou pamětí RAM o velikosti 3 GB a úložištěm Flash o velikosti 32 GB, což je dvakrát více než u první generace.

Výdrž baterie se z 8 hodin prodloužila na 12, aby bylo možno pracovat i na delších směnách. Možnost výměny za chodu zůstala zachována, takže není nutné práci přerušovat ani během dlouhého provozu.

Komunikační schopnosti zařízení nemají na trhu odolných handheldových zařízení konkurenci. Jako jedno z prvních nabízí Bluetooth 5.0 a je tak možná rychlejší výměna dat nebo komunikace na delší vzdálenosti. Podporuje také standard rychlého přepínání přístupových bodů Wi-Fi, aby se mohli pracovníci ve skladech a kancelářích rychleji přesouvat mezi jednotlivými oblastmi bez ztráty konektivity.

Je zde 8MP zadní a 5MP přední fotoaparát pro pořizování fotografií a videozáznamů, stejně jako port micro USB, slot pro paměťovou kartu typu micro SDXC a dva sloty nano SIM.

Odolnější než kdy dříve

Plně odolné zařízení je také odolnější než kdy dříve. Testováno bylo podle normy MIL-STD-810G a odolá pádu z výšky 2,1 m (oproti předchozímu 1,8 m). Pracovníky pohybující se v nízkých teplotách, například řidiče dodávající mražené či chlazené jídlo, bude také zajímat, že rozsah provozní teploty zařízení se rozšířil na -20 °C až +50 °C.*

Jan Kaempfer, generální ředitel marketingu Panasonic Computer Product Solutions, uvedl: „Během krátké doby zanechal Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 výraznou stopu na trhu prémiových odolných handheldových zařízení. Jeho ergonomický, avšak odolný design a široká škála funkcí mu zajistily pozici oblíbeného zařízení mezi mobilními terénními pracovníky. Díky poslednímu vylepšení je odolnější, výkonnější a uživatelsky ještě přívětivější. Jedná se o výrobek, u kterého si uživatelé mohou být jisti, že najde své využití po řadu dalších let. V nabídce máme i nedávno uvedené handheldové zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 s operačním systémem Android, které se více hodí pro mobilní pracovníky uvnitř budov, a širokou řadu odolných notebooků, tabletů a handheldových zařízení. Měli bychom tak být první zastávkou pro kohokoli, kdo má zájem o koupi mobilního zařízení a hledá všestranná, dlouhodobá a profesionální řešení pro své pracovníky.“

Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 je dostupný s celou škálou příslušenství včetně poutka na ruku, držáku, pouzdra, rozšířené baterie a stojanu pro nabíjecí kolébku. Handheldové zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 je také vybaveno vlastním dokovacím řešením do vozidla, interně navrženým týmem Panasonic Global Docking Solutions. Dokovací stanice byla ergonomicky navržena s využitím kompozitních materiálů pro perfektní kombinaci nízké hmotnosti a dlouhé životnosti, a umožňuje dokování a vyjmutí pomocí jedné ruky.

Správa a zabezpečení

Pro snazší správu a zabezpečení je zařízení v souladu s Panasonic COMPASS (Kompletní služby a zabezpečení pro Android) 2.0. Panasonic COMPASS nabízí vše, co podniky potřebují, aby svá odolná zařízení se systémem Android mohly bezpečně nasazovat do provozu a spravovat. Slouží k využívání flexibility operačního systému Android a zároveň dodává jistotu, že zařízení Panasonic budou připravena pro firemní aplikace, řízení a zabezpečení.

I FZ-N1 je optimalizováno tak, aby fungovalo na platformě MCL. MCL je integrovaná platforma mobility s nízkým kódováním, která může zařízení změnit na špičkové řešení.

Dostupnost

Handheldové zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 ve verzi pouze s Wi-Fi bude dostupné od listopadu 2018 za cenu od 1867 € (cca 48 tis Kč). Zařízení budou dostupná po celé Evropě a budou vybavena standardní 3letou zárukou.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Většina uživatelů sociálních sítí v USA by za ně byla ochotna platit

ČTK , 18. August 2019 08:00

Autoři dále spočítali, kolik by platformy vydělaly, pokud by vycházely pouze s příjmy od předplatite...

Více 0 komentářů

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů