• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Reorganizace Zootu skončila, vlastníkem e-shopu se stal Natland

ČTK
28. 5. 2020
| Zprávičky

Obrázek: Pixabay License, volné pro komerční užití

Městský soud v Praze vzal 30. dubna na vědomí splnění reorganizačního plánu a majitelem e-shopu s módou a doplňky Zoot se tak stala společnost Company New, která patří do investiční skupiny Natland. ČTK to dnes sdělil Natland, usnesení pražského městského soudu je dostupné v Insolvenčním rejstříku. Zoot požádal insolvenční soud o ochranu před věřiteli loni v lednu, reorganizační plán soud schválil letos v březnu.

Na reorganizaci pracoval Zoot už dřív, pražský městský soud ji povolil loni v květnu. „Prvotním cílem byla optimalizace provozu, snižování velké části nákladů i například propouštění. Došlo také k uzavření některých výdejen radosti, jichž je v současné době dvanáct,“ uvedla firma. Některé výdejny e-shopu se mění na běžné prodejny a firma také buduje partnerskou síť obchodů, která nyní čítá zhruba 60 poboček. Zoot tak bude podle Natlandu mnohem dostupnější v regionech.

Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení reorganizace podal na sebe Zoot koncem loňského dubna. „Byl to velmi složitý rok a celý proces. Zatím jsme stále na začátku, ale první krok, vyvést firmu z insolvence a zajistit životaschopnost, se podařil,“ uvedl zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška. Zoot předloni nezvládl financování svého provozu a výrazně se zadlužil, skupina Natland byla největším věřitelem firmy.

Natland disponoval pohledávkami vůči Zootu za zhruba 230 milionů korun, z nichž 108 milionů připadalo na zajištěné. Podle reorganizačního plánu, který v březnu vedle soudu schválili také věřitelé Zootu, nový vlastník Company New zajištěné pohledávky kapitalizoval. Do základního kapitálu Zootu navíc přidal desítky milionů korun na uspokojení nezajištěných věřitelů. Část své investice mohli dostat zpět také držitelé dluhopisů.

Investiční skupina Natland se zaměřuje na investice do středně velkých podniků a do obytné výstavby na českém a slovenském trhu. Čistý zisk skupiny v roce 2018 přesáhl 600 milionů korun, hodnota majetkových účastí je víc než pět miliard korun. Ve všech společnostech skupiny pracuje zhruba 500 lidí, obsluhují přes 15.000 zákazníků. Raškovými partnery ve skupině jsou Jana Sečkářová, Karel Týc a David Manych.

Rubriky: ByznysČeské ITEkomercePrávo

Související příspěvky

Zprávičky

Trump nechce, aby Apple vyráběl v Indii; pře se kvůli tomu s šéfem podniku

16. 5. 2025
Články

Investice do datových center se v roce 2024 meziročně zdvojnásobily a přiblížily se hodnotě 50 miliard dolarů

16. 5. 2025
Zprávičky

Informační systémy státní správy asi bude nově monitorovat vládní centrum

16. 5. 2025
Zprávičky

Brusel obvinil provozovatele TikToku z porušování pravidel EU, hrozí mu pokutou

15. 5. 2025

Zprávičky

Polský premiér obvinil ruské hackery z útoku na weby vládních stran před volbami

ČTK
16. 5. 2025

Polský premiér Donald Tusk dnes obvinil ruské hackery z útoku na internetové stránky své

Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení

Největší americkou kryptoměnovou burzu Coinbase napadli hackeři

ČTK
16. 5. 2025

Na největší americkou kryptoměnovou burzu Coinbase zaútočili hackeři. Získali data k omezenému počtu účtů,

Trump nechce, aby Apple vyráběl v Indii; pře se kvůli tomu s šéfem podniku

ČTK
16. 5. 2025

Americký prezident Donald Trump si nepřeje, aby americká společnost Apple vyráběla své produkty v

Informační systémy státní správy asi bude nově monitorovat vládní centrum

ČTK
16. 5. 2025

Komunikační a informační systémy státní správy asi bude do budoucna místo ministerstva vnitra monitorovat

Brusel obvinil provozovatele TikToku z porušování pravidel EU, hrozí mu pokutou

ČTK
15. 5. 2025

Evropská komise (EK) obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti

ÚOHS začal posuzovat převzetí Dotykačky softwarovou skupinou Seyfor

ČTK
15. 5. 2025

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat převzetí společnosti Dotykačka, která poskytuje pokladní

T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 5 % na 3,44 miliardy

ČTK
15. 5. 2025

Operátor T-Mobile zvýšil v prvním čtvrtletí provozní zisk EBITDA o 4,8 procenta na 3,438

Siemens potvrdil výhled poté, co výsledky za druhý kvartál překonaly odhady

ČTK
15. 5. 2025

Německý průmyslový koncern Siemens zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 11 procent

Tiskové zprávy

Nové monitory Predator posouvají hranice díky obnovovací frekvenci 500 Hz a 4K QD-OLED panelům

Acer představuje Swift X Duo – notebook pro tvůrce s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX řady 50 pro notebooky

Huawei představuje řešení pro datová centra na bázi AI

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

MPO: Zrušení amerického omezení vývozu AI čipů nechává prostor pro rozvoj českého průmyslu a mezinárodní spolupráce

Místní šetření ÚOHS ve společnosti Seznam.cz bylo nezákonné, konstatoval soud

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Kvě 27
Celý den

Kontajnery v praxi

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

QIP

Internet Explorer

Odpisy

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Tajemná velekrysa měří 85 cm
  • Čeští vědci popsali mechanismus Fabryho choroby
  • Produktivní války: Běh na dlouhou trať

RSS AbcLinuxu RSS

  • Konference OpenAlt 2025 hledá přednášející
  • Raspberry Pi Official Magazine 153
  • Novinky z vývoje Asahi Linuxu – květen 2025 / Linux 6.15

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.