Mezinárodnější a větší it-sa

16. říjen 2017 16:49 0 komentářů

Veletrh it-sa zdůraznil svou pozici jednoho z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti zabezpečení IT na světě. Je zároveň přední oborovou akcí v Evropě. S 630* vystavovateli (2016: 489) a 12 780 návštěvníky (2016: 10 181) dosáhla devátá edice platformy pro dialog profesionálů na kybernetickou bezpečnost nových rekordů. Díky tomu it-sa i letos pokračuje ve svém dvouciferném tempu růstu (konkrétně 28 procent u vystavovatelů a 25 procent mezi návštěvníky). Oproti předchozímu roku se zvýšila zejména účast zahraničních návštěvníků. Počet odborných návštěvníků z ciziny byl o 53 procent vyšší než v roce 2016. O mezinárodním významu veletrhu svědčí také účast vystavovatelů ze 24 zemí a tři společné stánky cizích zemí. Na doprovodných akcích Congress@it-sa se odborníci informovali mimo jiné na výzvy, které s sebou nese obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů.

Výstavní plocha veletrhu it-sa 2017 se rozrostla o 46 procent, a letošní ročník tak byl větší než kterýkoliv předchozí. V nové kombinaci haly 9 a dvoupodlažní haly 10 se na čtyřech pódiích uskutečnilo 320 přednášek. Otevřená fóra tak nabídla pestré odborné znalosti a názory expertů na témata související se zabezpečením IT. Speciální plochy Startups@it-sa a Campus@it-sa přinesly informace o mladých firmách a možnostech výzkumu a vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Česko, Francie a Izrael byly na veletrhu it-sa 2017 zastoupeny společnými stánky a předvedly silné stránky svých odvětví zabezpečení IT. Do programu přednášek se vedle řady firem, sdružení a institucí zapojili renomovaní řečníci zastupující mezinárodní aktéry jako ENISA (Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací). Dr. Steve Purser, šéf oddělení Core Operations, například přednesl výhled budoucích bezpečnostních požadavků v internetu věcí.

Ve svém keynote projevu bývalý mluvčí WikiLeaks Daniel Domscheit-Berg vyzval shromážděné experty na zabezpečení IT, aby se aktivně podíleli na digitalizaci. Vzhledem k radikálním změnám, které přinesla třetí průmyslová revoluce, je podle něj úlohou celé společnosti, a zejména pak odvětví zabezpečení IT nastavit smysluplný směr vývoje a zajistit úspěch této transformace.

V rámci doprovodného kongresového programu se souběžně s veletrhem uskutečnilo celkem 14 přednáškových cyklů na aktuální témata, jako je obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů, IT compliance nebo zabezpečení dat pro digitální aplikace ve zdravotnictví. Zúčastnění experti tak měli prostor pro intenzivní výměnu názorů a předávání znalostí.

Na it-sa a kongresu se setkali také mnozí zástupci politiky, veřejné správy a profesních sdružení, aby diskutovali o kybernetické bezpečnosti. Na půdě Congress@it-sa se odehrálo každoroční zasedání pracovníků spolkových zemí a obcí zodpovídajících za zabezpečení IT nebo také Den základního zabezpečení IT Spolkového úřadu pro bezpečnost v oblasti informačních technologií. „Srdce Norimberku bije pro zabezpečení IT,“ zdůraznil předseda úřadu Arne Schönbohm úlohu veletrhu. „Z hlediska našeho odvětví můžeme být opravdu hrdí, že se tu etabloval největší veletrh tohoto zaměření.“ Už v den před veletrhem se na bavorském ministerstvu financí, místního rozvoje a vlasti konala státní recepce u příležitosti zahájení it-sa 2017. Zahraniční delegace z Indie, Rakouska a Nizozemska stejně jako delegace vedená náměstkem ministra vnitra Ruské federace Alexandrem M. Machonovem přicestovaly do Norimberku právě proto, aby se jejich členové informovali na nejnovější vývoj v oblasti zabezpečení IT. „Veletrh it-sa má mezi všemi světovými veletrhy v oblasti IT security nejvyšší počet vystavovatelů. V Norimberku se scházejí odborníci z celého světa. Akce tak je centrální platformou pro dialog o kybernetické bezpečnosti,“ uzavírá Petra Wolfa, členka vedení pořadatelské společnosti NürnbergMesse.

Digitální sdružení Bitkom znovu potvrdilo svou podporu veletrhu it-sa a bude se na něm vedle Spolkového úřadu pro bezpečnost v oblasti informačních technologií nadále intenzivně podílet. „Veletrh it-sa je tou pravou platformou pro další rozvoj problematiky zabezpečení IT. Proto bude Bitkom veletrh it-sa v Norimberku i nadále podporovat jako odborný garant,“ uvedl člen výboru Winfried Holz. Za přítomnosti místopředsedkyně vlády a bavorské ministryně hospodářství, médií, energetiky a technologií Ilse ignerové spolu s dr. Rolandem Fleckem a Peterem Ottmannem, generálními řediteli NürnbergMesse Group, podepsal dohodu o prodloužení spolupráce na další tři edice veletrhu.

Příští it-sa se koná od 9. do čtvrtek 11. října 2018 v norimberském veletržním centru.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Jak probíhá adopce cloudu

Pavel Houser , 16. únor 2018 09:45
Pavel Houser

Cloud už neznamená jen SaaS, jenže… K dispozici je řada analýz i prognóz, které dokládají, jak se po...

Více
RSS 

Zprávičky

Apple chce kupovat kobalt přímo od těžařů

ČTK , 21. únor 2018 11:48

Kobalt se používá v bateriích pro smartphony. Jeho cena výrazně vzrostla dále ji zvýší nástup elektr...

Více 0 komentářů

Qualcomm zvýšil nabídku na převzetí NXP na 44 miliard dolarů

ČTK , 21. únor 2018 11:00

Krok by mohl Qualcommu rovněž pomoci odvrátit snahu rivala Broadcom o jeho převzetí....

Více 0 komentářů

Bitcoin je o 100 % dražší než v lednu

ČTK , 21. únor 2018 10:00

Digitální měna bitcoin se dnes na lucemburské burze Bitstamp vyšplhala na své třítýdenní maximum 11 ...

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

CZ.NIC spouští Honeypot as a Service v ostrém provozu

Pavel Houser , 21. únor 2018 08:00

Nasbíraná data využívá Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ pro zkoumání útoků z českých IP adres....

Více 0 komentářů

V Česku vznikne satelitní centrum pro armádní rozvědku a NATO (aktualizováno)

ČTK , 20. únor 2018 23:00

Centrum bude získávat a zpracovávat fotografie i radarové snímky z družic....

Více 3 komentářů

ABB uvádí software pro transformaci energetických podniků

Pavel Houser , 20. únor 2018 12:22

ABB na konferenci DistribuTECH představila software ABB Ability Ellipse pro podporu digitalizace. ...

Více 0 komentářů

Soud zrušil milionové pokuty pro mobilní operátory

ČTK , 20. únor 2018 10:16

Případ se táhne už zhruba 15 let. Týká se společností T-Mobile a Oskar (předchůdce Vodafonu)....

Více 0 komentářů