• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Cisco představilo nová cloudová řešení pro bezpečnost a monitoring průmyslových zařízení

itbiz
10. 3. 2023
| Články

Informační a provozní technologie (OT) nemohou v moderních firmách pracovat odděleně. Společnost Cisco představila další rozšíření své platformy IoT Operations Dashboard pro vzdálenou správu průmyslových zařízení, o cloudové nástroje pro bezpečnost a monitoring. Inovace směřují k podpoře konvergence IT a OT operací, a dovolují nasadit flexibilní síť s viditelností a ochranou všech zapojených průmyslových zařízení.
Podniky rozšiřují své datové sítě na nová místa. Potřebují propojit hlavní podnikové procesy s průmyslovými prostředími, včetně inženýrských sítí, výrobních zařízení a dopravy. Vzhledem k distribuované povaze těchto procesů je správa příslušných sítí komplikovaná. Navíc se postupující digitalizací rozšiřuje i prostor pro kybernetické útoky. „Zásadní je úzké partnerství všech technologických týmů – bezpečnostních, síťových a provozních. Díky inovacím můžeme nabídnout nástroj potřebný pro jednotnou správu sítí a edge zařízení v průmyslovém prostředí, který je založen na cloudu a umožňuje nejen jejich škálování, ale zabezpečení,“ uvedl Vikas Butaney, viceprezident a generální ředitel společnosti Cisco pro SD-WAN, cloudovou konektivitu a sítě IoT.

Pro podporu konvergence IT a operačního prostředí Cisco vyvinulo IoT Operations Dashboard, cloudovou platformu pro správu, která je navržena pro snadné připojení, správu a údržbu zařízení v průmyslových sítích. Součástí IoT Operations Dashboard jsou nové cloudové služby, které jsou zaměřeny na zlepšení přehledu o nasazených průmyslových zařízeních a umožňují jejich bezpečnou vzdálenou správu.
• Do IoT Operations Dashboard je nově integrována bezpečnostní aplikace Cisco Cyber Vision, která je speciálně designována pro společnosti z oblasti distribuce elektřiny a vody, ropy a plynu, výroby a veřejné dopravy. Cico Cyber Vision poskytuje úplný přehled o IT i OT zařízeních a dovoluje řešit bezpečnost a odolnost operační části firmy v kontextu celé firemní sítě.
• Služba Secure Equipment Access Plus usnadňuje týmům IT a OT vzdálené nasazení, správu a řešení problémů s připojenými zařízeními. Služba poskytuje přístup k jakémukoli připojenému zařízení s IP konektivitou, takže provozní týmy mohou na přímo na svých noteboocích nebo počítačích používat nativní aplikace pro přístup ke vzdáleným průmyslovým zařízením.

ThousandEyes a standard OpenTelemetry zjednodušují shromažďování dat z IT prostředí
K podpoře viditelnosti všech průmyslových zařízení nasazených ve firmě slouží další inovace Cisco. Monitorovací platforma ThousandEyes nově podporuje open source rámec a průmyslový standard OpenTelemetry, který využívají partneři, zákazníci a poskytovatelé služeb ke generování, sběru, zpracování a exportu telemetrických dat z cloudových a distribuovaných prostředí. ThousandEyes pro OpenTelemetry umožňuje získat komplexní korelované informace a slouží ke sjednocení sběru dat mezi různými nástroji pro monitorování výkonu a zabezpečení.

Rubriky: CloudPodnikový softwareSecurity

Související příspěvky

Zprávičky

Web pražské integrované dopravy napadli neznámí útočníci útokem DDoS

24. 3. 2023
Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení
Články

Kyberbezpečnost v roce 2023

24. 3. 2023
Tiskové zprávy

Změní generativní umělá inteligence pravidla hry?

22. 3. 2023
Top trendy v oblasti infrastruktury a provozu pro rok 2021
Články

Dell posiluje své bezpečnostní portfolio

22. 3. 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů .

Zprávičky

Web pražské integrované dopravy napadli neznámí útočníci útokem DDoS

ČTK
24. 3. 2023

Internetové stránky pražské integrované dopravy (PID) dnes ráno napadli neznámí útočníci. Web zablokovali útokem

CETIN loni zvýšil zisk o 12 % na 2,88 miliardy Kč

ČTK
24. 3. 2023

Největší tuzemský provozovatel telekomunikační infrastruktury CETIN loni zvýšil čistý zisk o téměř 12 procent

Kryptoměny a jejich ekonomika

V USA obvinili exšéfa kryptoměnové společnosti Terrraform Labs z podvodů

ČTK
24. 3. 2023

Američtí vyšetřovatelé obvinili někdejšího šéfa kryptoměnové společnosti Terrraform Labs To Kwona z několika podvodů.

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Zákon o dezinformacích posuzují experti, Rakušan ještě zváží jeho předložení

Pavel Houser
24. 3. 2023

Ministerstvo vnitra připravilo návrh zákona pro boj s dezinformacemi, nyní ho posuzují odborníci, resort

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Vedení Toshiby přijalo návrh na převzetí konsorciem v čele s firmou JIP

ČTK
23. 3. 2023

Vedení japonského průmyslového konglomerátu Toshiba přijalo návrh na převzetí podniku od konsorcia firem v

Masivní výpadek na polské železnici způsobila softwarová chyba (aktualizováno)

Konsorcium tří českých firem vybuduje komunikační síť na slovenské železnici

ČTK
23. 3. 2023

Konsorcium tří českých firem pod vedením pražské společnosti Kontron Transportation získalo na Slovensku zakázku

Pětice motorů technologických inovací v příští dekádě

Google zpřístupnil veřejnosti chatbota Bard, chce konkurovat Microsoftu

ČTK
22. 3. 2023

Americká internetová společnost Google v úterý zpřístupnila veřejnosti konverzačního robota Bard. Konkurovat bude službě

Hrozby pro Android: Adware zůstává v Česku úspěšný

Pavel Houser
21. 3. 2023

Pravidelná statistika kybernetických hrozeb v únoru opět potvrdila převahu adwaru na platformě Android v

Tiskové zprávy

Nejnovější řada notebooků Lenovo Legion Slim

MiR uvádí nový cloudový software pro optimalizaci řízení robotických flotil

Změní generativní umělá inteligence pravidla hry?

SAP představuje nový balíček řešení pro střední firmy

ČSÚ: Více než polovina velkých průmyslových podniků využívá 3D tisk

CyberSecurity Podcast: Vše o nové evropské směrnici NIS 2

Zpráva dne

Březnový prodej – doživotní licence na Windows 10 za Goodoffer24 € 12 a Office za € 23!

Březnový prodej – doživotní licence na Windows 10 za Goodoffer24 € 12 a Office za € 23!

Redakce
3. 3. 2023

Ať už hledáte levnější cestu jak postavit nový počítač, nebo jen chcete upgradovat stárnoucí...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Programování s pomocí umělé inteligence a open source licence

Pavel Houser
15. 3. 2023

S tím, jak se rozšiřuje využití umělé inteligence přímo při tvorbě softwaru, se intenzivněji začínají diskutovat...

Nadcházející akce

  1. Hannover Messe 2023

    17. dubna - 21. dubna

Zobrazit všechny Akce

Slovník

Interstitial

Teleshopping

Efektivní frekvence

Nejpopulárnější články

OKI na veletrhu EmbaxPrint zaujala potiskem etiket

OKI na veletrhu EmbaxPrint zaujala potiskem etiket

Tomáš Jirásko
1. 3. 2023

Kvalitních IT specialistů je nedostatek a práce na dálku jim může přinést až o 25 % víc peněz

Redakce
3. 3. 2023

Umělá inteligence: Nástroje vs. platforma, věda vs. kreativita

ChatGPT uspěl v testu teorie mysli

Pavel Houser
21. 2. 2023

Celosvětové výdaje na IT v letošním roce podle Gartneru vzrostou o 2,4 %

Redakce
23. 2. 2023

Mýty kolem digitalizace firmy (1): Digitalizace je jen IT projekt a adopce je ztráta času

Mýty kolem digitalizace firmy (1): Digitalizace je jen IT projekt a adopce je ztráta času

itbiz
2. 3. 2023

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Rozhovory Science Security techn Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT česk

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Asteroid 2023 DZ2 proletí o víkendu kolem Země
  • Fyzici objevili dosud neznámé efekty u kvantových detektorů světla
  • Hra Bridg-It a důkaz sporem

RSS AbcLinuxu RSS

  • Mercurial 6.4
  • Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022
  • Online vzdělávací platforma Ada Computer Science

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.