IFS a Acumatica se spojují pro cloudové ERP

ITBiz.cz , 01. July 2019 06:30 0 komentářů
IFS a Acumatica se spojují pro cloudové ERP

Společnost IFS, zabývající se vývojem podnikových aplikací, a Acumatica, nejrychleji rostoucí poskytovatel cloudových ERP řešení na světě, se spojí, aby se zaměřily na rostoucí odvětví, jako je výroba, distribuce, výstavba, služby, energetika či výzkum a vývoj, přičemž se kromě jiných stanou přímými konkurenty společností SAP, Oracle, Microsoft, Infor a Sage. Hlavním partnerem společnosti IFS v ČR je InfoConsutling Czech.

IFS a Acumatica se spojí prostřednictvím investiční firmy EQT Partners, která spravuje aktiva ve výši 45 miliard dolarů. Ta oznámila podpis smlouvy o koupi poskytovatele cloudového podnikového softwaru Acumatica. V rámci ještě většího posílení této koalice bude po uzavření transakce Jonas Persson působit jako předseda obou společností.

„Tato spolupráce je skvělou zprávou pro obě organizace, naše zákazníky, partnery i zaměstnance,“ řekl výkonný ředitel IFS Darren Roos, u něhož se předpokládá, že zaujme místo ve správní radě společnosti Acumatica. „EQT spojila dva podniky, které budou těžit z klíčových výhod partnerství na rozrůstajícím se trhu s cloudovými podnikovými aplikacemi. IFS a Acumatica se navzájem obohatí po stránce prostředků, možností a strategií, ale přesto si zachovají úplnou autonomii a nadále budou raketově růst, aniž by docházelo k narušování podnikových operací nebo kapitálu značky. Nativní cloudová architektura a provoz společnosti Acumatica jsou naprosto špičkové, stejně jako její oddanost partnerům a zákazníkům. V konečném důsledku mají tito dva spojenci potenciál pokrýt všechny segmenty trhu a společnými silami získat úctyhodný tržní podíl.“

„Ani jsme si nemohli přát lepšího partnera po stránce technologií, strategií a kultury. IFS i Acumatica jsou symbolem spokojenosti zákazníků a poskytují veřejná, soukromá i hybridní cloudová řešení, stejně jako moderní licencování a bohaté ekosystémy nezávislých dodavatelů softwaru (ISV). Licencování společnosti Acumatica přívětivé pro zákazníky ani její prvotřídní partnerské programy se nezmění, a navíc je ještě obohatí naše oceňované služby podpory. V kombinaci s odborností společnosti IFS je Acumatica v ideální pozici, aby se mohla rozšířit na nové trhy a nabízet skutečně celosvětovou podporu pro naše rychle se rozvíjející mezinárodní zákazníky,“ zaznělo z úst Jona Roskilla, výkonného ředitele společnosti Acumatica.

„Provedl jsem podrobná hodnocení společností IFS a Acumatica pro studii IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Operational ERP Applications 2019 Vendor Assessment,“ prohlásil Mickey North Rizza, programový viceprezident pro podnikové aplikace ve společnosti IDC. „Každá ze společností byla ve studii identifikována jako významný hráč v daném odvětví, ovšem z různých důvodů – společně se budou navzájem dokonale doplňovat. IFS může podporovat schopnost společnosti Acumatica celosvětově se rozrůstat a rozšiřovat do klíčových odvětví, zatímco Acumatica je schopna podpořit společnost IFS prostřednictvím pokročilých funkcí v oblasti business intelligence a analytiky i rozsáhlých zkušeností na poli zajišťování skutečného cloudového ERP softwaru poskytovaného jako služby.“

Nový globální subjekt je připraven uspokojit stále širší spektrum požadavků zákazníků. IFS i Acumatica chápou, že podniky jsou stále více globální – a to bez ohledu na velikost nebo odvětví. Aby byli zákazníci konkurenceschopní a mohli růst, potřebují síť prostředků, které podpoří podnikové operace, ať už jsou oni, jejich obchodní partneři a zákazníci kdekoli. Při naplňování těchto potřeb budou moci obě společnosti čerpat z komunit nezávislých dodavatelů softwaru, prodejců a systémových integrátorů, využívat technické prostředky a plány nasazení i implementovat osvědčené postupy v rámci služeb a podpory, aby mohly dosáhnout oboustranně přínosné efektivity a rychlého růstu. Obě společnosti v současné době ve svých produktech začínají využívat funkce umělé inteligence a strojového učení, přičemž se očekává, že v této oblasti oslaví úspěchy velmi brzy.

Uzavření transakce podléhá splnění obvyklých podmínek, včetně získání regulačních schválení. Finální uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15
Pavel Houser

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
RSS 

Zprávičky

Evropská komise schválila akvizici UPC Vodafonem

Pavel Houser , 18. July 2019 12:40

EK schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rum...

Více 0 komentářů

EU prověří Amazon, zda neporušuje pravidla hospodářské soutěže

ČTK , 18. July 2019 10:00

EK se zaměří na dohody, které Amazon uzavírá s firmami, jež nabízejí výrobky na jeho platformě Marke...

Více 0 komentářů

Akcionáři Alibaby schválili štěpení akcií v poměru osm k jedné

ČTK , 18. July 2019 08:00

Schválení plánu přichází po objevení spekulací, že firma požádala o vstup na hongkongskou burzu....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Apple testuje výrobu ve Vietnamu, chce snížit závislost na Číně

ČTK , 17. July 2019 14:03

AirPods jsou nejrychleji rostoucím produktem Applu, loni se jejich dodávky zvýšily na 35 milionů....

Více 0 komentářů

Antenna Hungária chce podíl ve firmě, která patří PPF

ČTK , 17. July 2019 10:00

Maďarská státem vlastněná společnost Antenna Hungária zvažuje, že koupí 25procentní podíl v radiokom...

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli z bulharské finanční správy data o milionech lidí

ČTK , 17. July 2019 09:00

Hackeři uvedli, že mají osobní informace a registrační údaje pro platbu daní a sociálního pojištění ...

Více 0 komentářů

Facebook se snaží regulátory ujistit o bezpečnosti své kryptoměny

ČTK , 17. July 2019 08:00

Asociace Libr nemá v úmyslu konkurovat státním měnám ani vstupovat do oblasti měnové politiky....

Více 0 komentářů