Lidé ve firmách: Martin Hruška posiluje tým Infinity a další novinky

Tereza Sýkorová , 14. srpen 2013 07:00 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Martin Hruška posiluje tým Infinity a další novinky

V rubrice "Lidé ve firmách" vám přinášíme nejžhavější informace o personálních změnách ve významných společnostech. Tentokrát přinášíme novinky ze společností AVG, ARBES, Deloitte, EMC, Gartner a Infinity.

AVG

Frank Esser
Frank Esser
Společnost AVG Technologies N.V. (NYSE: AVG), poskytovatel internetové a mobilní bezpečnosti, soukromí a optimalizace pro 150 milionů aktivních uživatelů, dnes oznamuje, že s okamžitou platností jmenovala Franka Essera do pozice Independent Supervisory Director v dozorčí radě společnosti.

Jmenování Franka Essera na tuto pozici je součástí rámce dalšího vývoje správy společnosti. Esser přináší do dozorčí rady své bohaté zkušenosti z mezinárodního telekomunikačního sektoru, kde za posledních 20 let získal hluboké znalosti, od vytváření produktových strategií a marketingu až po rozvoj mobilního podnikání. Do nedávna Esser působil jako předseda a CEO společnosti SFR, předního francouzského telekomunikačního operátora.

Dale Fuller, předseda dozorčí rady AVG, řekl: „Díky svým kontaktům v nejvyšších sférách telekomunikačního trhu, který je hlavním motorem růstu našeho podnikání, přináší pan Esser do své pracovní náplně mezinárodní perspektivu. Vzhledem k cílům AVG, mezi které patří prosazování neustále rostoucí značky, jej s radostí vítáme na palubě.

Díky svým inovativním a ověřeným řešením zastává AVG přední místo na trhu,“ říká Frank Esser, „společnost stále pokračuje ve výrazném pokroku a daří se jí plnit její ambiciózní cíl: získávat nové uživatele a uspokojovat neustále se měnící potřeby spotřebitelů i malých a středních firem. Těším se na spolupráci s AVG, která se bude zakládat na tomto úspěchu, a kterou podpoříme další růst společnosti a přineseme ještě větší hodnoty milionům uživatelů a firem na celém světě.

Frank Esser zastával v minulosti vedoucí pozice u řady telekomunikačních společností, mimo jiné byl generálním ředitelem v mezinárodní telekomunikační společnosti Mannesmann Eurokom GmbH. Působil také jako člen správní rady francouzské veřejné společnosti Vivendi a byl členem správní rady následujících dceřiných společností Mannesmann Eurokom: Omnitel, Infostrada, IOL, Telering, SFR, Cegetel, Passo, Ipulsys a Euro.ventures.

ARBES

Petr Chlumský
Petr Chlumský
ARBES Technologies, přední evropský dodavatel informačních systémů pro finančnictví a bankovnictví, jmenoval nového manažera vývoje bankovních řešení. Stal se jím se Petr Chlumský, který do společnosti ARBES Technologies přišel z pozice ředitele nových médií, kterou zastával ve vydavatelském domě Sanoma Media.

Petr Chlumský vystudoval obor informační technologie na ČVUT v Praze. Své první profesní zkušenosti sbíral v Bank Austria a ve vlastní softwarové společnosti, která se zabývala vývojem informačních systémů pro německé klienty, mezi nimiž byla i světová jména OMV či Jungheinrich. Později působil jako technický ředitel v Centrum Holdings, přičemž na starosti měl rozvoj IT v české, slovenské a chorvatské pobočce, a v roce 2010 nastoupil do společnosti Sanoma Media. Zde nejdříve zastával post IT ředitele se zodpovědností za vývoj softwarových aplikací a projekt Business Intelligence, který inicioval a vedl, po dvou letech se v rámci Sanoma Media přesunul na pozici ředitele nových médií, v rámci níž se staral především o strategii této divize a její rozvoj.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil s elánem a plány ještě více rozvinout úspěšný bankovní systém ARBES OBS, který využívá celá řada českých i světových bank, pro něž jsou flexibilita a zákazníci na prvním místě. „Digitální věk přináší řadu výhod a mým cílem je, všechny tyto výhody nabídnout bankám a jejich zákazníkům,“ uvedl Petr Chlumský a dodal: „Vlajková loď společnosti ARBES Technologies, bankovní systém ARBES OBS, již dnes disponuje velmi vyspělým internetovým bankovnictvím a pobočkovým řešením, do budoucna však může nabídnout ještě mnohem více.

Petr Chlumský je ženatý a má jednu dceru. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou nebo s knihou o matematice či evoluční biologii. Rád staví modely letadel.

Deloitte

Jörg Wiederhold
Jörg Wiederhold
Jörg Wiederhold se stal novým partnerem v auditním oddělení společnosti Deloitte. Věnovat se bude především německým, rakouským a švýcarským klientům působících v České republice a povede iniciativu společnosti Deloitte prohlubovat obchodní vztahy s německy hovořící klientelou. Má rozsáhlé pracovní zkušenosti z „velké čtyřky“; zaměřuje se na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS), zlepšování a zefektivňování procesů a mezinárodní daně.

Jörg Wiederhold je německý auditor (Wirtschaftsprüfer) a daňový poradce (Steuerberater), od roku 1992 ze zaměřuje především na audit. Velkou část své kariéry strávil ve firmách „velké čtyřky“ v Německu. Strávil také tři roky v Polsku a šest let v Rumunsku, kde vedl poskytování služeb německy mluvícím investorům.

Hlavní náplní jeho práce je audit účetních závěrek a skupinového výkaznictví podle standardů IFRS a německého obchodního zákoníku (HGB). Hrál zásadní roli při asistenci řadě velkých společností s přechodem na IFRS a zavedení ERP systémů, především systému SAP. Se svým týmem poskytuje služby v oblasti komplexního finančního výkaznictví, interních kontrolních mechanismů, přípravy finančních výkazů a interního výkaznictví. Má bohaté zkušenosti s mimořádným finančním výkaznictvím, například pro účely vládních či EU grantů. Zajímá se rovněž o mezinárodní daňové právo – nedávno si v této oblasti rozšířil kvalifikaci daňového poradce.

Jörg Wiederhold je držitelem diplomu z Frankfurtské univerzity a absolvoval obor Mezinárodní ekonomická studia na pařížské Sorbonně. Mluví plynně německy, anglicky a rumunsky a učí se také česky. Dále se dorozumí francouzsky, polsky či portugalsky.

Je členem Německé komory auditorů (WPK), členem Komory daňových poradců Hesenska (StBK Hessen) a Německého institutu certifikovaných auditorů (IDW). Rád hraje na piano, je členem několika pěveckých sborů, a je také aktivním běžcem, cyklistou či plavcem.

EMC

Juraj Pavol
Juraj Pavol
Počátkem srpna 2013 posílil Juraj Pavol obchodní tým české pobočky společnosti EMC Corp. Juraj bude zastávat funkci account managera pro zákazníky v segmentu „mid-market.“ Než nastoupil do EMC, pracoval ve společnosti HP, kde měl na starosti prodej serverů a řešení pro ukládání a zálohování dat pro korporátní klienty (např. České dráhy, UPC, pojišťovnu AXA, Unicorn, Algotech, ČEPS atp.). Dva a půl roku také pracoval ve firmě DELL na pozici akvizičního obchodníka pro korporátní zákazníky.

Věříme, že díky Jurajovým zkušenostem navážeme na naše úspěchy v korporátním segmentu a dále posílíme naši pozici v segmentu malých a středně velkých firem,“ říká Pavel Barták, Inside Sales Manager EMC Czech Republic.

Juraj Pavol vystudoval střední průmyslovou školu v Mostě. Mluví anglicky, polsky a rusky. Je svobodný a ve volném čase rád jezdí na motorce, hraje golf a cestuje.

Gartner

Ilona Kubíčková
Ilona Kubíčková
Tým společnosti KPC-Group, která je zastoupením společnosti Gartner pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko, se rozrostl o další kolegyni. Pozici Client Partner bude nyní zastávat Ilona Kubíčková. Ke startu nové etapy svého profesního života uvedla Ilona Kubíčková: „Je mi potěšením, že v rámci podpory klientů Gartner v ČR i na Slovensku budu moci plně využít své zkušenosti. Zároveň mne motivuje, že ze své nové pozice budu moci přispívat k účelnému využívání služeb analytiků Gartner našimi klienty, neboť již po krátkém seznámení se s možnostmi a množstvím relevantních informací vidím vysokou přidanou hodnotu, kterou jim můžeme přinášet a to dává naší práci smysl.

"Ilona je vítanou posilou našeho lokálního týmu. Její zkušenost s realitou života českého manažera IT zajistí relevantnost dodávky služeb pro naše klienty. Role Client Partnera, který je funkcí zaměřenou především na zajištění servisu pro klienta, posouvá na vyšší úroveň," dodal k nástupu Ilony Kubíčkové Oldřich Příklenk, ředitel společnosti KPC Group.

Ilona Kubíčková má bohaté zkušenosti z různých pozic v IT. Za svého působení zaváděla projektovou kancelář v organizaci, metodický systém řízení rozvoje ICT služeb, nový princip cenotvorby a řízení dodavatelů, životní cyklus aplikací, věnovala se řízení projektového portfolia i jednotlivých projektů. Ilona vytvořila s kolegy dlouhodobou strategii firemního ICT, věnovala velkou pozornost vnitrofiremnímu IT marketingu a řízené komunikaci, nastavování principů služeb dle ITIL a provádění kontroly plnění.

Infinity

Martin Hruška
Martin Hruška
Významnou posilou týmu Infinity a.s. se na pozici Obchodního ředitele pro podnikové aplikace stal Martin Hruška. Nastoupil s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti podnikových aplikací. V letech 2002–2013 působil ve společnosti Microsoft s.r.o. na pozici Partner Account Manager. Zde měl mimo jiné na starost prodej podnikových aplikací ERP a CRM i komplexní správu důležitých obchodních kontaktů. Od 1. srpna 2013 začal ve stejné oblasti rozvíjet obchodní aktivity Infinity, která je dlouhodobým partnerem Microsoftu pro Českou republiku.

Společnost Infinity se v letošním roce rozrostla díky akvizici severočeské firmy 3NET a mimo jiné se stala prvním implementátorem nového podnikového informačního systému Microsoft Dynamics AX 2012 v České republice.

Je to pro mě zajímavý posun v kariéře,“ říká Martin Hruška, „Infinity je v oblasti implementace podnikových informačních systémů od Microsoftu dlouhodobě prověřeným partnerem a momentálně ji čeká další vzestup na trhu. Tomu rád svými zkušenostmi napomohu.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Systém pro STK by měl za 120 mil. Kč nadále provozovat AutoCont

ČTK , 22. červen 2018 10:00

V novém smluvním období by firma měla zajistit také propojení s obdobnými systémy jednotlivých člens...

Více 0 komentářů

Divize firmy Deutsche Telekom T-Systems ruší 10 000 míst

ČTK , 22. červen 2018 09:00

Na 6000 míst z celkového počtu má být zrušeno v Německu v průběhu příštích tří let....

Více 0 komentářů

Šéfovi Intelu srazil vaz vztah na pracovišti

ČTK , 22. červen 2018 08:00

Ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady Krzaniche přechodně nahradí dosavadní finančn...

Více 0 komentářů

Kalendář

23. 06.

24. 06.
Maker Faire Prague 2018
04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26

Starší zprávičky

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 0 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů

Xiaomi chce při vstupu na burzu získat až 6,1 miliardy dolarů

ČTK , 21. červen 2018 08:00

Půjde o jednu z největších primárních nabídek akcií v technologickém sektoru za posledních několik l...

Více 0 komentářů

Kryptoměnovou burzu Bithumb napadli hackeři

ČTK , 20. červen 2018 10:16

Za poslední týden jde již o druhý útok na kryptoměnové burzy v Jižní Koreji. Bitcoin opět klesl....

Více 0 komentářů