Red Hat mění Kubernetes prostřednictvím automatizace s Red Hat OpenShift 4

04. June 2019 13:37 0 komentářů

Nejkomplexnější průmyslová platforma Kubernetes umožňuje zákazníkům inovovat jejich byznys s novou generací aplikací v prostřední hybridního cloudu.

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, představila Red Hat OpenShift 4, novou generaci průmyslové platformy Kubernetes inovovanou s ohledem na komplexní prostředí kontejnerové orchestrace v produkčních systémech. OpenShift 4 je vytvořen tak, aby pomocí automatických aktualizací v Kubernetes přinášel výhody cloudu napříč hybridním cloudem, což v kombinaci s vysokou flexibilitou a využitím nového konceptu operátorů (Kubernetes Operators) umožňuje vytvářet bezpečnější a konzistentní prostředí pro moderní a nově vznikající cloudové úlohy. Více než 1000 organizací napříč různými odvětvími po celém světě používá OpenShift ke zrychlení vývoje a nasazování aplikací. Řadí se mezi ně ANZ Bank, Cathay Pacific, Copel Telecom, GE, Lufthansa Technik, Porsche Informatik, Sabre, Swisscom AG, X od Orange, a letošní vítězové Red Hat Innovation Awards BP, Deutsche Bank, Emirates NBD, HCA Healthcare a Kohl.

Hybridní a multicloudová nasazení jsou dnes průmyslovým standardem. IDC předpovídá, že do roku 2020 bude více než 90 % celosvětových organizací využívat výhod multicloudu2. Red Hat OpenShift 4 zjednodušuje zapojení hybridního cloudu a multicloudu pro zrychlené nasazování nových aplikací v IT organizacích a pomáhá firmám k úspěchu a odlišení se na stále rostoucích a silně konkurenčních trzích.

Zjednodušení a automatizace v jakémkoliv cloudu

Red Hat OpenShift 4 je navržen pro rozmanitá prostředí a zavádí novou éru standardu Kubernetes pro automatizaci a nasazení doporučovaných postupů v moderních aplikačních platformách. Red Hat OpenShift 4 jako sjednocující prvek v hybridním světě cloudového prostředí s upřednostněním automatizace nabízí:

 • Samostatně řízenou platformu pro hybridní cloud zprostředkovávající cloudové prostředí s automatickými softwarovými aktualizacemi a správou životního cyklu v hybridním cloudu, poháněnou spolehlivým tandemem Red Hat Enterprise Linux a Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Díky tomu nabízí vyšší bezpečnost, auditovatelost, opakovatelnost, snadnou správu a přívětivé uživatelské rozhraní.
 • Adaptovatelnost a heterogenní podporu dostupnou v následujících měsících pro všechny důležité veřejné dodavatele cloudových řešení včetně Alibaba, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, IBM Cloud, Microsoft Azure, privátní cloudové technologie jako OpenStack, virtualizační platformy či fyzické servery.
 • Jednoduchou instalaci s automatizovaným procesem umožňujícím začít s průmyslovým nasazením Kubernetes snadno a velmi rychle.
 • Zjednodušené nasazování aplikací a správu životního cyklu s Kubernetes Operators. Red Hat je průkopníkem komplexních aplikací v Kubernetes společně s Operators (technologií získanou spolu s CoreOS), který umožňuje automatizovat správu aplikací, škálování a řešení selhání. OpenShift 4 nyní nabízí širokou škálu operátorů umožňujících běh produktů a aplikací Red Hatu ale i třetích stran jako nativní aplikace v Kubernetes. Red Hat OpenShift Certified Operators a ve spojení s rozsáhlým partnerským ekosystémem umožňuje provozovat velké množství aplikací jako služeb napříč hybridním cloudem.

Spolehlivý podnikový Kubernetes

Red Hat OpenShift Container Platform je certifikovaná Kubernetes platforma pro orchestraci kontejnerů a služeb ověřená autoritou Cloud Native Computing Foundation (CNCF). Je to jediný podnikový Kubernetes postavený na základech přední světové podnikové linuxové platformy založené na špičkových odborných znalostech open source prostředí a kompatibilním ekosystému společnosti Red Hat. Jako přední komunitní přispěvatel do Kubernetes vylepšuje Red Hat tuto platformu pro podniky pomocí OpenShift 4, se kterým nabízí vylepšený a bezpečnější kód při zachování inovací ostatních komunit.

S cílem poskytnout vyšší míru flexibility v procesu nasazení při současném zachování pokročilé bezpečnosti a stability nabízí OpenShift 4 integrovanou variantu Red Hat Enterprise Linuxu určenou pro OpenShift s názvem Red Hat Enterprise Linux CoreOS. Ta nabízí rozšířenou volbu pro firmy nasazující Kubernetes na podnikové úrovni v podobě odlehčené, neměnné linuxové distribuce zaměřené na kontejnery. Na prvním místě jsou ale stále bezpečnostní prvky, stabilita a automatizace s Kubernetes a OpenShift dostupný na stisk jednoho tlačítka, což pomáhá snižovat náklady na správu a zlepšuje produktivitu.

OpenShift 4 stojí na základech oceňované podpory a profesionálních služeb společnosti Red Hat, včetně služeb Red Hat Consulting. To spolu s technickými znalostmi a strategickým poradenstvím a analýzami umožňuje IT organizacím vytvářet řešení, která odpovídají jejich dnešním i budoucím potřebám.

Zapojení vývojářů do inovací

Vývoj aplikací je pro mnoho IT společností nezbytný a umožňuje jim urychlit digitální transformaci. OpenShift 4 podporuje rostoucí potřeby vývoje aplikací jako konzistentní platforma pro optimalizaci produktivity vývoje:

 • Samostatné, automatizované a aplikační služby pomáhají vývojářům rozšiřovat jejich aplikace poskytováním služeb na přání a dostupností automatizace pro sestavování a nasazování kontejnerizovaných aplikací postavených na Operators.
 • Red Hat CodeReady Workspaces umožňuje vývojářům využít síly kontejnerů a platformy Kubernetes, přičemž mohou stále pracovat se známými vývojářskými nástroji (IDE), které používají každý den. CodeReady Workspaces jsou konzistentnější, umožňují spolupráci i lepší ochranu při běhu kontejnerů či virtuálních strojů (VM) na vývojářově notebooku. Zahrnují nástroje a všechny náležitosti potřebné k programování, sestavování, testování, běhu a ladění kontejnerových aplikací ve webovém IDE.
 • OpenShift Service Mesh, který kombinuje projekty Istio, Jaeger a Kiali do jednoho celku obsahujícího komunikační logiku pro aplikační architektury založené na mikroslužbách, což umožňuje vývojářům soustředit se na byznysovou logiku.
 • Knative pro budování serverless aplikací v Developer Preview, které dělá z Kubernetes ideální platformu pro vytváření, nasazování a správu serverless funkcí jako služeb (FaaS). Knative nabízí scale-to-zero, automatické škálování, sestavování v clusteru a frameworky založené na událostech pro vývoj nativních cloudových aplikací na Kubernetes. To umožňuje vývojářům zaměřit se na psaní kódu namísto řešení komplexních procesů při sestavování, nasazování a správě jejich aplikací.
 • KEDA (Kubernetes-based event-driven autoscaling), spolupráce mezi společnostmi Microsoft a Red Hat umožňuje nasazení serverless kontejnerů řízených událostmi v Kubernetes a umožňuje využít Azure Functions v OpenShift v Developer Preview. Významně to urychluje vývoj serverless funkcí řízených událostmi napříč hybridním cloudem i v Red Hat OpenShiftu.
 • Aplikační prostředí připravená pro Operator v OpenShift s Red Hat Middleware přináší výkon OpenShift Certified Operators pro technologie kritické integrace a automatizace. To umožňuje IT firmám sjednotit vývojářské prostředí v dosahu Operatoru a dovoluje vývojářům zaměřit se čistě na vývoj služeb a aplikací příští generace bez nutnosti starat se o aktualizace či správu nástrojů.
 • Red Hat OpenShift Container Storage 4 připravený pro Operator je v současné době ve vývoji. Nabídne vysoce škálovatelné perzistentní úložiště pro nativní cloudové aplikace, které vyžadují vlastnosti jako šifrování, replikace a dostupnost napříč hybridním cloudem. Aplikační týmy mohou dynamicky vytvářet perzistentní úložiště pro různé typy úkolů včetně databází SQL/NoSQL, procesů CI/CD či AI/ML.

Dostupnost

Red Hat OpenShift 4 bude k dispozici během června 2019.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

IoT může znamenat také Internet myšlenek

Pavel Houser , 22. June 2019 18:15

Koncept Internet of Thoughts předpokládá propojení lidských mozků s počítačem přes přímé rozhraní. V...

VíceKalendář

03. 08.

08. 08.
Black Hat USA 2019
25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
RSS 

Zprávičky

Evropská komise schválila akvizici UPC Vodafonem

Pavel Houser , 18. July 2019 12:40

EK schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rum...

Více 0 komentářů

EU prověří Amazon, zda neporušuje pravidla hospodářské soutěže

ČTK , 18. July 2019 10:00

EK se zaměří na dohody, které Amazon uzavírá s firmami, jež nabízejí výrobky na jeho platformě Marke...

Více 0 komentářů

Akcionáři Alibaby schválili štěpení akcií v poměru osm k jedné

ČTK , 18. July 2019 08:00

Schválení plánu přichází po objevení spekulací, že firma požádala o vstup na hongkongskou burzu....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Apple testuje výrobu ve Vietnamu, chce snížit závislost na Číně

ČTK , 17. July 2019 14:03

AirPods jsou nejrychleji rostoucím produktem Applu, loni se jejich dodávky zvýšily na 35 milionů....

Více 0 komentářů

Antenna Hungária chce podíl ve firmě, která patří PPF

ČTK , 17. July 2019 10:00

Maďarská státem vlastněná společnost Antenna Hungária zvažuje, že koupí 25procentní podíl v radiokom...

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli z bulharské finanční správy data o milionech lidí

ČTK , 17. July 2019 09:00

Hackeři uvedli, že mají osobní informace a registrační údaje pro platbu daní a sociálního pojištění ...

Více 0 komentářů

Facebook se snaží regulátory ujistit o bezpečnosti své kryptoměny

ČTK , 17. July 2019 08:00

Asociace Libr nemá v úmyslu konkurovat státním měnám ani vstupovat do oblasti měnové politiky....

Více 0 komentářů